Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez Seweryn » sobota, 16 lutego 2019, 15:42

Witam, czy ta kolorowanka miała odpowiednik w rzeczywistości? Interesują mnie górne powierzchnie skrzydeł.
Obrazekwelli by Seweryn Weinert, on Flickr
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2072
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Reklama

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez GrzeM » sobota, 16 lutego 2019, 16:22

Zdjęcie tego "W" Z1112 jest, ale czarno-białe.
Jest też wcześniejsze zdjęcie, jeszcze w malowaniu nocnym.
Obrazek

"S" miał przemalowany tylko dół i boki na biało, góra została brązowo-zielona. Co potwierdza kolorowe zdjęcie.
Obrazek

Matusiak/Królikiewicz przypuszczają, że morskie kolory na górze dostały Wellingtony dopiero po całkowitym przemalowaniu, czyli z wąskim paskiem kamuflażu na górze kadłuba. Zatem ten "W" powinien mieć górę zielono-brązową, ale jak piszą, "zapewne", a nie na 100%.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez Seweryn » sobota, 16 lutego 2019, 16:29

Dziękuję, zatem pytanie numer dwa czy występował Ic w 304 w malowaniu Costal Command?
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2072
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 16 lutego 2019, 21:35

Szacun za znajdę, myślałem, że tylko eFka miała zamalowane szyby nad płatem, a reszta lity kadłub - co przy airfixie ma znaczenie. No cóż, nie miałem szczęścia ;o)

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 16 lutego 2019, 22:22 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 1 raz
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 16 lutego 2019, 22:21

Oj, chyba jednak mam złą wiadomość, jeśli ktoś zrobił dobry research w książce nt. 304...

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez GrzeM » niedziela, 17 lutego 2019, 00:57

Seweryn napisał(a):Dziękuję, zatem pytanie numer dwa czy występował Ic w 304 w malowaniu Costal Command?

Według tej samej książki
Obrazek
R1504 "Q" i R1657 "H" tak - i publikują zdjęcia z bardzo cienkim pasem kamuflażu na górze kadłuba.

Ja sam nie wiem jak było naprawdę, choć kolorowe zdjęcie "S" jest dość przekonywające. Z drugiej strony jeśli porównujesz obszar zajmowany przez kolor czarny, a potem biały na "W" Z1112 to wygląda na to że nie było to zwykłe zastąpienie czarnego białym - o dziwo w wariancie z białym przy ogonie jest jakby więcej "górnego kamuflażu". Czyli jakby coś na górze domalowali po zastąpieniu czarnego białym.
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Wellington Ic 304 dywizjon pytanie o kamo

Postprzez Jarpen » niedziela, 17 lutego 2019, 09:36

GrzeM napisał(a):o dziwo w wariancie z białym przy ogonie jest jakby więcej "górnego kamuflażu". Czyli jakby coś na górze domalowali po zastąpieniu czarnego białym.

Na to wygląda. Jeszcze jedno kolory CC były mniej kontrastowe od wariantu bombowego , chociaż fotka jest słabej jakości bardzo prawdopodobne że jest to CC. No i jeszcze fale,gdyby zamienili tylko czarny na biały to zrobili by to tak jak na S.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron