Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez hacz » środa, 20 marca 2019, 13:17

Hej. Czy jest szansa na autentyczność tego malowania.
Jeśli tak to jakich kalek proponujecie użyć w 1/48.

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

Re: Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez potez » środa, 20 marca 2019, 14:26

tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez hacz » środa, 20 marca 2019, 14:42

To zdjęcie znam, nie widać na ogonie pl-15. Ale może i lepiej nie trzeba bedzie robić oznsczeń. A co z kalkami imitującymi kolorowe płutno ktoś coś podpowie.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez potez » środa, 20 marca 2019, 15:47

Nie spotkałem przypadku użycia przez Niemców drukowanego płótna w czasie drugiej wojny światowej. Te zdjęcia które widziałem , To były mazy robione farbą jaka była dostępna. Najczęściej opisywana jako RLM 02 bądź RLM 70. Wieczorem wrzucę jeszcze okiem do książki: zagraniczne szybowce w Polsce, może tam jest coś więcej. EDIT: Sprawdziłęm, nie m żadnego zdjęcia z którego można by coś wykombinować. Rejestr szybowców też nie pokazuje oznaczenia z ogona. Jest tam kilka szybowców z Fordonu ale z ta 15 nic się nie klei jak popatrzyłem w tabelki. Dodatkowo jak przejrzałem sobie to co jest dostepne ze zdjęć to wszędzie gdzie się na ym szybowcu pojawiały jakieś mazy , ewidentnie mamy do czynienia z malowaniem płótna na jakiś ciemniejszy maskujący kolor. Także tą kalke można włożyć pomiędzy kolejne fascynujące osiągnięcie mieszania w głowach przez p. Muzikanta, jakże sławnego z tego w Czechach :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez hacz » czwartek, 21 marca 2019, 08:00

Dzięki Arku a co z szachownicami były? Podrzuć jakieś zdjęcie z tymi mazajami może uda mi się jakąś reprodukcję wykonać.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Szybowiec SG-38 "Schulgleiter"

Postprzez potez » czwartek, 21 marca 2019, 10:54

Popatrz na zdjęcia czeskich tzn łykniętych prze czechów od niemców. Widac jakby ktoś po prostu pistoletem wężyki porobił.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości