Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Postprzez Aleksander » środa, 25 października 2023, 12:54

Przymierzam się do tego modelu w ramach konkursu "Afryka", ale napotkałem na poważny "zonk".
Malowanie samolotu Tenenete Visintini jest atrakcyjne także z powodu oznaczeń 412 Squadriglia (chyba?) przedstawiających sylwetkę czerwonego konia stającego dęba, na tle czarnego konturu Afryki - taki smaczek do konkursu. Ale - o ile na lewej burcie kalkomania pokazuje kontur Afryki prawidłowo, a koń zwrócony pyskiem w stronę kierunku lotu, to już kalka na prawą burtę ma "negatyw" Afryki.
Nie sądzę, żeby prawdziwy samolot Visintini'ego miał "negatywny" obraz Afryki na prawej burcie - prawdopodobnie jest to błąd producenta kalkomanii - wydaje się, że kontur Afryki powinien być "pozytywny", a pysk konia być może także zwrócony w stronę kierunku lotu, chociaż wg Stormo - oznaczenie może być z odwróconym pyskiem (w stronę ogona).
Takie są moje przypuszczenia, ale nie potrafię potwierdzić tego faktu zdjęciami (nie znalazłem) - czy ktoś jest w stanie pomóc rozwiązać problem? Może na innych forach coś więcej wiedzą?
Natomiast jeżeli ktoś ma ten model z takim zestawem kalkomanii, a nie będzie ich wykorzystywał, chętnie je przygarnę w ramach kupna, wymiany, darowizny itd. - może uda się coś zrobić z tymi kalkami - głównie chodzi o te kalki w w czerwonym owalu
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Postprzez Ringo » czwartek, 26 października 2023, 08:46

Może spróbuj wyciąć przy pomocy skalpela obu elementów - Afryki i konia z arkusza nie użytej kalkomanii? A potem
nakleić konia na kontynent?
Avatar użytkownika
Ringo
 
Posty: 176
Dołączył(a): czwartek, 18 maja 2023, 18:16
Lokalizacja: Kociewie

Re: Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Postprzez Aleksander » czwartek, 26 października 2023, 15:03

Też tak myślałem, ale mam tylko jeden zestaw kalkomanii, a inne zestawy z tymi oznaczeniami (Italian Aces Part 1) są nie do zdobycia.
Ale "namawiam się" z Bogdanem, który drukuje kalki i może uda mi się je uzyskać.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 26 października 2023, 15:58

Możesz skserować dobrą kalkomanię na papier kalkomaniowy do drukarek laserowych, a potem konia pomalować na czerwono, albo zeskanować i wydrukować w odpowiednich kolorach na "plujce' na papierze kalkomaniowym do drukarek atramentowych.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fiat CR 42 Falco, Tenente Mario Visintini

Postprzez Aleksander » czwartek, 26 października 2023, 18:50

Dzięki - miałem taki pomysł, ale na szczęście Mr. Decal stanął na wysokości zadania! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości