[R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » niedziela, 4 stycznia 2015, 16:21

Witam wszystkich w relacji która na innych forach trwa już od pół roku, tu wam zaprezentuje w skrócie to co już powstało a resztę będę prezentować na bieżąco, nie wiem także czy wybrałem dobry dział w którym zamieszczam relacje. A więc chodzi o model lotniskowca IJN AKAGI wydawnictwa ANGRAF, do modelu użyłem wszystkie dostępne zestawy wycięte laserowo które są wydane do tego modelu (szkielet, pokłady ryflowane, kratownice, zestaw detali) Sam model jest w całości malowany, poszycie piankowane oraz szpachlowane, elementy burt także w niektórych miejscach szpachlowane po to by ukryć łączenia.
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wygląda model na chwilę obecną, dodam że model mimo że jest sklejany nie w standardzie to nie napotkałem w nim na jakieś większe wpadki z którymi osoba zamierzająca skleić go w standardzie nie poradziła sobie.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez spiton » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:13

Ładny mi model odpoczynkowy !!
Przymierzałem się kiedyś do modelu Akagi w 700 . Tak, że z przyjemnością pooglądam.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:23

Pomalutku pomosty zostają uzupełniane drobnicą.

Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » sobota, 17 stycznia 2015, 17:38

Prace nad modelem cały czas trwają powstają kolejne drobne elementy, została pomalowana druga strona więc model jest już cały pomalowany ale także wziołem się za pokład który jak pisałem wcześniej będę robił albo z okleiny samoprzylepnej albo z foniru. Na początku chciałem użyć takiego drewna jak było w orginale czyli drewna tegowego (tu dziękuję dwóm kolegom którzy mi bardzo pomogli) jednak te drewno było bardzo ciemne i postanowiłem postawić jednak na wygląd więc kolorystycznie będzie podobnie jak w modelu może troszkę ciemniejsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » środa, 21 stycznia 2015, 16:16

Witam w końcu dostałem fornir więc będę eksperymentował z tym materiałem, udało mi się dostać fornir z drewna tekowego ale modifikowany i podklejony od spodu fizeliną co ma zapobiegać pękaniu, kolorystycznie wygląda niemal jak pokład z wycinanki.
Cenowo także przystępnie bo za arkusz 63cm x 33cm zapłaciłem 5zł.
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » sobota, 24 stycznia 2015, 21:25

Witam wszystkich po raz kolejny prace nad pokłdem trwają niestety na listewkach jednak poległem, pocięcie tylu powtarzalnych listewek i szerokości ok. 0,8mm to za dużo na moje siły więc próbuje innych możliwości na razie przykleiłem cały kawałek forniru i muszę powiedzieć że także to całkiem fajnie wygląda dodam że sam fornir ma w sobie bardzo cienkie kreski które już same imitują troszkę układ listewek co bardzo fajnie wygląda jak dojdą jeszcze wszystkie pasy oraz flaga japoni powinno być dobrze, wiem że poszłem troszkę na łatwiznę no ale czasami trzeba iść na kompromis by nie zepsuć efektu końcowego.
Dodam jeszcze że może uda mi się jednak wygrawerować lserem układ listewek jestem w trakcie przerabiania no corelu pokładu pod laser, więc jak wszystko dobrze wyjdzie ten pokłąd który robię teraz zastąpie tym wygrawerowanym.

Łączenia forniru ułożyłem w takich miejscach gdzie będą szare linie oraz flaga więc łączenia będą niewidoczne.

Obrazek
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » czwartek, 29 stycznia 2015, 23:34

Tym czasem podczas gdy przerabiam pokład w corelu to także coś tam dłubie przy tym pokładzie który na razie mam, jak by nie było jak ten wygrawerowany nie wyjdzie to i tak coś tam muszę przykleić ;)
Obrazek
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:56

Pokłądy się grawerują a tym czasem powstaje drobnica.
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 9 lutego 2015, 23:01

Żeby nie było, że nikt nie śledzi - ja kukam regularnie w Twoje aktualizacje - dzięki za prowadzenie warsztatu. Budowa "papiórowych" okrętów to jeden z tych kierunków modelarstwa, które najbardziej podziwiam.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » niedziela, 15 lutego 2015, 22:42

Żeby nie było że czekając na pokłady się obijam, powstaje artyleria i kolejne drobiazgi które giną przy tak dużym modelu.
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:39

Kolejna mała aktualizacja, działa już na swoich miejscach.
Obrazek Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » czwartek, 5 marca 2015, 20:39

Czas przyszedł na uzupełnienie rufy bo pomalutku zbliżam się do przyklejenia pokładu a po tej czynności z niektórymi elementami miał bym trudność w przyklejeniu ich więc zabrałem się za nie teraz.
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » niedziela, 15 marca 2015, 17:27

Kolejna drobna aktualizacja z postępów prac nad modelem, powstają kolejne działka, na modelu robi się coraz gęściej co za tym idzie model wygląda coraz bardziej ciekawie. W chwili obecnej zaczynam pracę nad nadbudówką pokładu.

Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez jarek1983 » niedziela, 15 marca 2015, 21:41

Cześć,

Pięknie wychodzi, aż miło popatrzeć. Jeżeli to nie problem to wrzuć (albo wrzucaj w kolejnych aktualizacjach) więcej fotek. Budowa poszczególnych elementów, itp. Chętnie popatrzę.

Z ciekawości - od czego odpoczywasz budując ten model? Od budowy prawdziwego?! :-) Budowałem kiedyś USS Saratoga (chyba CV-3, z tego co pamiętam), więc wiem jaki to 'odpoczynek' budować taki model :-)

Pozdrawiam,
Jarek
jarek1983
 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 24 stycznia 2014, 19:36

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 16 marca 2015, 01:48

Bulaje dedykowane/gotowe?
Jak kiedyś robiłem okręt, to bulaje robiłem z druta nawiniętego i rozcinałem.

Wręgi podklejałem kartką papieru i zawsze mnie zastanawiała metoda pianki. Fajne, bo nie będzie wgnieceń, stabilność itd.
Ale nie mogę sobie wyobrazić szlifowania tego. Chętnie bym zobaczył filmik z tego.
Rozumiem ze na wejściu ucina się spore kawałki nożem. A potem szlifowanie do wręg?

Są filmiki na necie z tej czynności, bo zawsze widać piankę i potem gotowy szkielet.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości