GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Skura1967 » sobota, 6 lutego 2010, 01:32

Niedawno wykonałem gablotę ze wszystkimi dowódcami u-botów którzy otrzymali Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego z Liśćmi dębu oraz ze złotą oznaką dla załóg,medale są z gipsu w skali 1;1 model u-boota w skali 1:125 klasa VII C też z gipsu wzorowałem na U-47, gablota ma wymiary 60x40x5 cm
Proszę o ocenę gipsowych zwłaszcza medali i odznaczeń w które włożyłem sporo pracy nie natomiast ocenę ideologii.
Dowódcy niemieckich U-bootów nie byli nazistami tylko walczyli po niewłaściwej stronie z naszego punktu widzenia. Większość z nich przeżyła wojnę i nigdy nie była o nic oskarżona.Z mojej gabloty zginęło tylko czterech dowódców.
np: Otto Kretschmer U 99 został nawet dowódcą NATO w którego układzie obecnie jesteśmy.
Był tylko jeden udokumentowany przypadek zbrodni wojennej popełnionej przez dowódcę U-boota w 1945 roku
A jak traktować dowódcę ORP Orzeł który po trafieniu Rio de Janeiro widział iż na pokładzie jest nagle bardzo dużo ludzi
i w celu udaremnienia ewakuacji wystrzelił dodatkową torpedę zatapiając uszkodzony statek. Obecnie robię gablotę z ORP Orzeł wraz ze zdjęciami całej załogi i staram się poznać historię okrętu i nie jest to dla mnie akt zbrodni wojennej to po prostu wojna a ja wykonuję modele okrętów podwodnych i staram się to robić historycznie w ciekawej formie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 6 lutego 2010, 21:08 przez Skura1967, łącznie edytowano 3 razy
Skura1967
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 6 lutego 2010, 00:30

Reklama

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez siara1939 » sobota, 6 lutego 2010, 03:09

Pomysl dobry, choc pare osob z tej listy nie zasluzylo sie na pokladzie typu VII.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Jaho63 » sobota, 6 lutego 2010, 12:46

Nie najgorzej to wygląda. Jednak nawet z moimi dość liberalnymi poglądami w tej sprawie, mierzi mnie troszkę taki nazistowski ołtarzyk. Gdybysz to jeszcze inne nacje, może masz jeszcze gablotkę z ja wiem, "Hamerykańskimi" podwodniakami, czy innymi?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 6 lutego 2010, 12:53

Jaho63 napisał(a):Nie najgorzej to wygląda. Jednak nawet z moimi dość liberalnymi poglądami w tej sprawie, mierzi mnie troszkę taki nazistowski ołtarzyk. Gdybysz to jeszcze inne nacje, może masz jeszcze gablotkę z ja wiem, "Hamerykańskimi" podwodniakami, czy innymi?

http://www.nigdywiecej.org. Tutaj jest forum modelarskie, a nie stowarzyszenie szukania złych nazistów. Brzmi to jak brzmi, ale mam nadzieję, że nie weźmiesz tego zbyt osobiście :mrgreen:

Fajna gablotka, swojego czasu myślałem nad czymś takim z asami pancernymi :mrgreen:
Ostatnio edytowano sobota, 6 lutego 2010, 13:00 przez Adam Obrębski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 lutego 2010, 12:55

Jaho63 napisał(a):mierzi mnie troszkę taki nazistowski ołtarzyk


co poradzisz.. wsławili się ci, a nie inni.. jak byś chciał zrobić gablotkę z asami lotnictwa mogącycmi pochwalić się liczbą zestrzeleń powyżej setki to miał bys podobny efekt..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez luck1985 » sobota, 6 lutego 2010, 13:04

Dlaczego cała gablota po ang/niem ? Opis i w ogóle powinno być po PL ;]
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Skura1967 » sobota, 6 lutego 2010, 13:07

Jaho63 napisał(a):Nie najgorzej to wygląda. Jednak nawet z moimi dość liberalnymi poglądami w tej sprawie, mierzi mnie troszkę taki nazistowski ołtarzyk. Gdybysz to jeszcze inne nacje, może masz jeszcze gablotkę z ja wiem, "Hamerykańskimi" podwodniakami, czy innymi?


Obecnie przygotowuję taką samą gablotę z ORP ORZEŁ (1:200) ze zdjęciami załogi i medalami (Virtuti Militari Krzyż Walecznych) jak skończę zamieszczę zdjęcia
Skura1967
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 6 lutego 2010, 00:30

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez trex73 » sobota, 6 lutego 2010, 13:10

Ciekaw jestem co by koledzy powiedzieli gdyby ktoś zrobił ołtarzyk poświęcony radzieckim podwodniakom, np. tym od Gustlofa, Stebena i Goyi :P
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Skura1967 » sobota, 6 lutego 2010, 13:18

luck1985 napisał(a):Dlaczego cała gablota po ang/niem ? Opis i w ogóle powinno być po PL ;]


Masz rację ale w języku angielskim wygląda lepiej, a poza tym wykonuję takie gabloty pod zamówienie i tak miało być. ORP Orzeł będzie w 100% po polsku.
Skura1967
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 6 lutego 2010, 00:30

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Skura1967 » sobota, 6 lutego 2010, 13:22

trex73 napisał(a):Ciekaw jestem co by koledzy powiedzieli gdyby ktoś zrobił ołtarzyk poświęcony radzieckim podwodniakom, np. tym od Gustlofa, Stebena i Goyi :P


To dobry pomysł, może zrealizuję w przyszłości. Mnie nie interesuje ideologia tylko historia okrętów podwodnych i ich dowódców bez względu na nację.
Skura1967
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 6 lutego 2010, 00:30

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Jaho63 » sobota, 6 lutego 2010, 13:31

Skura1967 napisał(a):Mnie nie interesuje ideologia tylko historia okrętów podwodnych i ich dowódców bez względu na nację

I o to mi chodziło, mam podobnie. I teraz podoba mi się Twoja gabolta BARDZO.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez greatgonzo » sobota, 6 lutego 2010, 13:33

Nie ma nic złego w wykonaniu ołtarzyka nazistowskich tuzów. Natomiast, uważam, bezrefleksyjne wrzucenie tego w przestrzeń publiczną znaczenie ma. Mogę mieć rację, mogę jej nie mieć, ale nie dlatego, że forum jest modelarskie.
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że forum modelarskie, znaczy moralnie obojętne. Idąc tym tropem scenka gwałtu na małym dziecku byłaby jedynie ciekawym wyzwaniem modelarskim i mogłaby tu spokojnie się pojawić, podparta komentarzem autora, że interesuje go anatomia człowieka, a wymowa sceny go nie obchodzi.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 lutego 2010, 13:36

HAŃBA!.. tak to szło?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Jaho63 » sobota, 6 lutego 2010, 13:36

Gonzo prosze Cię, nie zapodawaj takich pomysłów, bo jeszcze dla samej zadymy jakiemuś ludzikowi przyjdzie do głowy to spełnić!
Kamil! Czyli innych, "słynnych" podwodniaków poza niemieckimi nie ma?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: GABLOTA Z DOWÓDCAMI UBOOTÓW I MODELEM

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 lutego 2010, 13:39

nie wiem, nie znam się..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości