ORP "KONDOR" typ KOBBEN w gablocie

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

ORP "KONDOR" typ KOBBEN w gablocie

Postprzez Skura1967 » sobota, 20 listopada 2010, 01:21

Witam. Po " ołtarzyku" Niemieccy dowódcy i ORP "Orzeł" czas na Polski współczesny okręt podwodny typ Kobben. Przy realizacji projektu korzystałem z modelu 206A firmy Ravell w skali 1:144( dzięki Frosty) i dzięki zdjęciom otrzymanym przez marynarzy pływających na polskich Kobbenach miałem możliwość dokładnego odtworzenia stanu po modernizacji,po oddaniu do służby w PMW. ( Jakie mają zdjęcia niepublikowane to aż miło patrzeć i zazdrościć). Oto efekt końcowy. Gablota ma wymiary wys 30 cm szer 45 cm głę 3 cm skala okrętu 1:144. Jak zawsze w moim przypadku cały model jest gipsowy z elementami z żywicy ( stery, śruba, peryskop ). Skala według planów norweskich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 21 listopada 2010, 23:12 przez Skura1967, łącznie edytowano 2 razy
Skura1967
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 6 lutego 2010, 00:30

Reklama

Re: ORP "KONDOR" typ KOBEN w gablocie

Postprzez rollingstones » sobota, 20 listopada 2010, 10:52

Twoje gabloty bardzo mi się podobają
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ORP "KONDOR" typ KOBEN w gablocie

Postprzez spiton » sobota, 20 listopada 2010, 11:28

Niepamiętam już jaki jest cel tych gablotek. Robisz je do jakiegoś muzeum ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: ORP "KONDOR" typ KOBEN w gablocie

Postprzez winters » sobota, 20 listopada 2010, 13:57

Ładny. A w środku "Kobbeny" są nieprawdopodobnie ciasne. Głównym korytarzem lepiej chodzić bokiem. Ledwo się w koję wcisnąłem, a jestem średniego wzrostu.
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: ORP "KONDOR" typ KOBEN w gablocie

Postprzez mr.jaro » poniedziałek, 22 listopada 2010, 13:05

spiton napisał(a):Niepamiętam już jaki jest cel tych gablotek. Robisz je do jakiegoś muzeum ??

O ile sobie przypominam, wlasnie ta kwestia pozostala swojego czasu bez odpowiedzi.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości