[RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » wtorek, 11 stycznia 2011, 00:23

spiton napisał(a):Popracuj jeszcze nad fotami.


Słabe oświetlenie, chociaż na lampie był dyfuzor to przydałby się stół bezcieniowy.
W środę dam lepsze fotki jak już coś dalej zmajstruję :) oczywiście kiosku. Bo reszta już jest otrzaskana
kalaruch
 

Reklama

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 21:34

Model dostaje kolorków, pomalowane burty i kadłub, został pokład i kiosk - ale spokojnie, fotki są zbierane i niedługo wrzucę.
Póki co na ten powrót zimy trochę ciepłych fotek dam, tzw. powrót do przeszłości mojego uboocika :)

Warsztat polowy:
Obrazek

Kierownik w akcji:
Obrazek
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez Ostach » wtorek, 25 stycznia 2011, 00:09

Eh eh, wspomnień czar... Mogliby zrobić dziewiąteczkę w 72...
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » wtorek, 25 stycznia 2011, 13:06

To byłoby coś ! A jakby uboot każdej wersji, albo do wyboru w zestawie wersja... Cudo ;) może wnuki się doczekają...
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » środa, 26 stycznia 2011, 17:01

No niestety w znany sposób zniknęła fotka z modelu po preshadingu, ale zrobiłem fotkę przed malowaniem reszty kadłuba ...

Oto ogólny rzut oka:

Obrazek

Nie patrzcie na burdel na biurku :)

Tutaj szczegół rufy - pomalowany powyżej linii wodnej z cieniami powstałymi w wyniku wcześniejszego położenia "pre":

Obrazek

Prace trwają - kolejny step - malowanie poniżej linii wodnej, ale to będzie malowanie mieszanką, bo Vallejo dało du*y i to nie jest ten kolor RAL, tylko jaśniejszy ...
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:11

Zaszła kolejna zmiana w stanie modelu - zrobiony został kadłub - pomalowane dno.
Jak już wspomiałem, kolor vallejo RAL 7016 - Vallejo Air 71.016
nie zdał egzaminu, trzeba było zmieszać z Dunkelgrau - Vallejo 70.994 w proporcji 4:1 aby uzyskać kolor schiffsbdenfarbe danego odcienia.


Obrazek

Obrazek

Zmogła mnie grypka, prace wstrzymane do czasu wyzdrowienia ... od wtorku urlop :) może jak wytapetuję pokój to szybko wrócę do montowania cudeńka ;)
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » niedziela, 6 marca 2011, 22:56

No to po walce z choróbskiem, urlopie w którym wyremontowałem pokój oraz kolejnej chorobie ... przy której na tyłku nie mogłem siedzieć ... wracam do warsztatu.
Wracając do modelu - dokończyłem malowanie, zrobiłem zawijaski, niestety model jest tak ogromny że całości nie da się ogarnąć, chyba że zawiozę go do studio foto, ale nie chce mi się :P Wolę modelki wozić heh.

Oto kadłub pomalowany i z położonym sidoluxem:
Obrazek

Wiem wiem świeci się jak psu jaja, ale inaczej się nie dało...
Żeby nie było, postarałem się i zrobiłem ograniczniki do flaka, z miedzianego drucika, jak u Ostacha - miałem zgapkę, oraz fotek z netu.

Ogranicznik i kadłub:
Obrazek

Jak widać jest też kalka, cholernie trudno było ją nałożyć, teraz muszę do spowiedzi iść bo się nakląłem jak szewc :P

Kiosk z kaleczką:
Obrazek

CDN !
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez Ostach » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 01:24

No i co tam dalej?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » środa, 6 lipca 2011, 17:18

Trochę mi tu fotek zjadło - żona picasę wyczyściła - Ostach specjalnie dla Ciebie :)

kadłub po preshadingu:
Obrazek
już po pomalowaniu kadłuba:
Obrazek
kiosk po pomalowaniu i zrobieniu ograniczników wg. Ostacha:
Obrazek
kiosk po nałożeniu kaleczki i obiciach:
Obrazek
stojaki Negerów:
Obrazek
troszkę washa na zasobniki tratew:
Obrazek

reszta będzie później bo czas obiad zrobić :)
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » środa, 13 lipca 2011, 18:50

To lecimy dalej z fotkami - obiad baaaaaaardzo długi ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Okazałości - kombinuję jak mu zrobić sesję foto całości ... hmmm

Obrazek
kalaruch
 

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez Ostach » czwartek, 14 lipca 2011, 11:44

Szkoda, że nie spytałeś o te ograniczniki. Ja chyba pisałem o tym w relacji. Otóż w takiej konfiguracji działko 37mm się nie obróci. Zasugerowałem się planami z monografii a trzeba było zdjęcia obejrzeć. No chyba, że działko z innych blaszek masz i jest inne niż Eduardowe, pokaż fote z profilu.

pozdro
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RELACJA] 1:72 U-997 Revell + Eduard + GM + CHOROSZY

Postprzez kalaruch » sobota, 16 lipca 2011, 11:18

przeglądałem foty - no i tak zrobiłem, jeśli chodzi o blachy do edek i Griffon, a obrócić da radę - tylko że jest na stałe :)
kalaruch
 

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości