Porcja pytań początkującego

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Porcja pytań początkującego

Postprzez FENIX » piątek, 11 maja 2012, 18:52

Witam.
Niedługo będę po maturach, będzie trochę wolnego czasu, więc zamierzam zacząć z modelarstwem. Staram się myśleć bardziej przyszłościowo niż kupić byle jaki model i sklejać bez żadnego przygotowania, więc potrzebuję rad w kilku kwestiach:

SKALA:
Interesują mnie głównie duże okręty podwodne, oczywiście u-booty ale z czasem też chciałbym mieć jakieś okręty atomowe, amerykańskie USS Nautilus po USS Virginia i jakieś zasłużone radzieckie okręty (Typhoon choć wiem że to marzenie by dostać w skali 1:144). Z czasem też pewnie jakieś ciekawe niszczyciele (z czasem ponieważ pewnie sporo trudniejsze do sklejenia, więcej szczegółów niż w okrętach podwodnych).
Strasznie napaliłem się na skalę 1:144, wtedy spore podwodniaki mierzyły by po 46-53cm a niszczyciele nawet po 76cm i pewnie charakteryzowały by się spora ilością szczegółów. Choć wiem że ogranicza to moje pole ruchu do kilku u-bootów i niszczycieli głównie Revella to chyba wybiorę właśnie ta skale, potrzebuje tylko utwierdzenia w decyzji.
Drugą skalą która biorę pod uwagę to 1:350, sporo popularniejsza, sporo większy wybór ale 20cm modele to trochę mało, no i ze szczegółami chyba będzie słabiej.

STRONY Z NAJWIĘKSZYM WYBOREM MODELI:
Polećcie kilka polskich stron z największym wyborem modeli okrętów podwodnych w interesującej mnie skali, widząc jaki jest wybór łatwiej mi będzie podjąć decyzję.

PORADNIKI:
Podajcie też jakieś przystępne poradniki dla początkującego bo pewnie się przydadzą.

OD CZEGO ZACZĄĆ:
Czy jako początkujący, robiąc wszystko powoli i ostrożnie, bez żadnego pośpiechu mam szansę ładnie skleić taki spory model, czy lepiej na początek kupić coś czego nie będzie szkoda? Jeśli lepiej coś na próbę to jaka skala, w grę chodzą raczej tylko samoloty Revella bo tylko to dostępne jest u mnie w mieście a przez neta nie będę zamawiał żeby poćwiczyć tylko.

Czekam na odpowiedzi i wszelkie sugestie ;)
FENIX
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 11 maja 2012, 17:25

Reklama

Re: Porcja pytań początkującego

Postprzez Przemek - MaXus » sobota, 12 maja 2012, 00:50

Witamy na początku modelarskiej przygody.
Co prawda szkutnictwo to nie moja 'broszka', ale 'porcję odpowiedzi' na wiele Twoich pytań znajdziesz TUTAJ, tutaj, często tutaj, no i oczywiście czytając wątki tutaj.

A jak już stracisz na przeczesywaniu powyższych kilka(-naście, -dziesiąt, -set) godzin czasu, otrzymasz na wiele pytań odpowiedzi, jeszcze więcej pytań się nasunie ale będą to już pytania bardziej wyklarowane, ukierunkowane na konkretny problem i wtedy też łatwiej będzie o pomoc.

Powodzenia w wytrwałości i zdobywaniu wiedzy.
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości