Revell Schnellboot Gepard-Klasse 143A

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Revell Schnellboot Gepard-Klasse 143A

Postprzez pi_nio » niedziela, 3 czerwca 2012, 19:08

Od ponad dwudziestu lat nic nie sklejałem :mrgreen: więc postanowiłem wrócić do tej zabawy. Jak powiedziałem to mojej drugiej połowie to nawet zdziwiona nie była :shock: i kupiła mi takie cudo:

Obrazek

Kurczę... a potem zacząłem szukać i o mało mi głowy nie urwało jak zobaczyłem te wszystkie cuda w sieci! :shock: Cholera jak ten czas szybko leci :( ... w każdym razie postanowiłem zająć się tym modelem poważnie, bo w końcu to żadna zabawa poskładać wszystko tak jak na załączonym schemacie, nie? :twisted:

Będę na bieżąco wstawiał fotki jak mi idzie. Jako początkujący proszę o dużo krytyki i wskazówek o ile będzie się Wam chciało komentować moje psucie. ;o) Niby tego się nie zapomina, ale biorąc pod uwagę mój warsztat sprzed dwudziestu lat, a ten obecny - chodzi mi o sprzęt i jego dostępność - to właściwie dopiero zaczynam zabawę. :D
Avatar użytkownika
pi_nio
 
Posty: 87
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 01:25
Lokalizacja: Bytom

Reklama

Re: Revell Schnellboot Gepard-Klasse 143A

Postprzez spiton » niedziela, 3 czerwca 2012, 19:10

No to jedziesz z koksem ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Revell Schnellboot Gepard-Klasse 143A

Postprzez pi_nio » niedziela, 3 czerwca 2012, 19:43

No to jedziesz z koksem ,-))


Dzięki! :D Już nawet trochę pojechałem, ale jako, że to mój pierwszy post z fotkami to chciałem sprawdzić czy to całe wstawianie mi się powiedzie - chyba się powiodło? ;o)

Dobra to jadę z tym co mam. Nie zdążyłem zrobić inboxa, bo wtedy o tym nawet nie myślałem więc niestety bez tego będzie. W każdym razie poszperałem trochę w sieci i znalazłem trochę dokumentacji tego schnellboot'a więc będę mieszał ile wlezie.
Na początek kadłub. Niestety po sklejeniu okazało się, że pokład nie pasuje zbyt dobrze to poprawiłem jak umiałem - rozparłem listewkami:
Obrazek

No i zrobiłem otwory w burtach - nie mam pojęcia jak się fachowo nazywają - może pomożecie?
Obrazek

i zrobiłem otwory na stery:
Obrazek

po ciężkich bojach wymyśliłem w końcu jak to zrobić, żeby były ruchome i jednocześnie skręcały się jednocześnie. Na początek listewka i pręty węglowe, na nich koszulki termokurczliwe, bo nie wiedziałem jak je zamocować na stałe w takiej pozycji:
Obrazek

No, a potem poszło i wyszło takie coś:
Obrazek

Miałem problem z wypadaniem tych drucików więc musiałem nieźle walczyć, żeby to wyszło tak:
Obrazek

Tutaj próba spasowania. Nie wyszło mi to najlepiej niestety:
Obrazek

I sklejone - wiem, że wprost ordynarnie, ale pocieszam się tym, że nie będzie tego widać :mrgreen:
Obrazek

Z drugiej strony wyszło całkiem nieźle - są prawie równolegle, obracają się razem o taki sam kąt i nie mają luzów. ..tylko jak ja to teraz pomaluję?
Obrazek

a tak wygląda obraz po walce z otworami na wały napędowe śrub ( nie było łatwo wywiercić otwory pod tak dużym kątem):
Obrazek

Śruby sobie na razie odpuściłem, bo wciąż nie wiem czy wał napędowy obraca się w jakimś płaszczu czy jest goły? No, ale musiałem coś zrobić więc skleiłem kadłub i przyglądnąłem się mu dokładniej - jest nudny. Znalazłem taką fotkę sklejonego już modelu:
Obrazek

...a potem znalazłem taką fotkę:
Obrazek

no przecież to zupełnie inny okręt! :-/ jak mogli tak schrzanić podstawę działa? :? ..no to chociaż deskę wyrwałem, apotem się zorientowałem, że nie tą co trzeba - nie wiem czy tego nie zaszpachlować i jechać następną?
Obrazek


Teraz doprowadzam kadłub do stanu pozwalającego na malowanie. Nie wiem tylko jak wygląda kadłub tego okrętu pod wodą - nie znalazłem fotek jeszcze. Chciałbym, żeby wyglądał na brudny i używany. Jakieś wskazówki były by miłe ;o)
Avatar użytkownika
pi_nio
 
Posty: 87
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 01:25
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości