SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:29

Zrobiłem sobie takie maleństwo.
Chciałem zobaczyć, czy jest szansa na sklejenie okrętu w 1-700, bez blach, żeby jako tako wyglądał.
Pomyślałem, że zamiast blach(których nie miałem) zrobię maszty ze strun gitarowych, i "bogaty" takielunek :-))Silne stalowe maszty pozwoliły bez obawy mocować do nich włosy mojej żonki( odzysk ze szczotki) bez obawy, ze wszystko się połamie, bądź pognie.
Poza tym, chciałem użyć washa, suchych pędzli, itp. Potrzebowałem zatem zbudować go w miarę mocno. Jako główny dodatkowy budulec używałem strun gitarowych (starych). Oprócz masztów, również żurawiki. Musze popracować jeszcze nad burtami. Ale póki co wrzucam parę fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:34 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez Michal » poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:33

Bardzo fajne maleństwo. A mi się wydawało że niszczyciele w 1:500 radzieckiej produkcji które sklejałem w dzieciństwie to malutkie były...
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:37

Modele w 1-700 na każdym zdjęciu wyglądają na większe niż w rzeczywistości :-))
Za tego dałem 39 PLN. To tyle co Foka z eduarda w 48 !!!! Skandal !!! :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez michal.s » poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:39

Wstawiłeś zdjęcia niezgodnie z regulaminem forum, popraw je jak najszybciej bo inaczej będę zmuszony je usunąć.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » poniedziałek, 3 listopada 2008, 20:54

Sory, zaraz zmienię, tylko proszę o podpowiedź, jaka ma być szerokość??
Pytam, bo nie mogę znaleźć.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:00

Poprawiłem to. Nie chodzi o szerokość obrazków (forum automatycznie przeskaluje je do 800 px), choć lepiej wstawiać je w takiej szerokości od razu - nie ładują się wtedy zbyt długo.
Michałowi chodziło o to, że w obrazkach były linki do Fotosika...


A modelik bardzo elegancki... :)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:31

Jasne, będę pamiętał na przyszłość.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez łsobota » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:33

Spiton a można prosić więcej zdjęć w nieco lepszej jakości? Z chęcią bym się przyjrzał maleństwu dokładniej.

ps. wiem, że model sklejony ot tak na próbę, ale nie kusi Cię, żeby jeszcze dokleić chociaż relingi?
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:44

Przyglądałem się jak budowałeś TAMĘ, i oczywiście, że mnie kusi reling, i cała reszta. Ale jakoś nie udało mi się kupić blach, i postanowiłem zrobić go inaczej. Chce mu jeszcze pomęczyć burty, bo na razie nie wyglądają zbyt dobrze. Poza tym, w tej skali reling i tak jest mocno nienaturalnie gruby, i pomyślałem sobie, że zobaczę co będzie jak go pominę :-)) Chyba jednak pisze bzdury :-)) Po prostu chciałem zrobić model w 10 godzin i tyle :-)) Ale przy olinowaniu miałem ubaw :-))!!
Pozdrawiam


Edit:
Kolego Łukaszu S (:-)), relingi na Twoich modelach wyglądają super!!.Zresztą nie tylko relingi :-))!! Chyba bym po prostu tak nie potrafił.
Ale cieszę się z patentu na maszty ze strun, bo zwłaszcza firmowe maszty na niszczycielach w 1-700 wyglądały naprawdę beznadziejnie. A maszty fototrawione, nie maja żadnej wytrzymałości.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 listopada 2008, 01:16

Sobota to bedzie po piatku Kolego spiton ;o) - lsobota powinno byc. Mowisz w 10 godzin skleciles to malenkie dziwadlo* ?
Z cena to przesadzili ale model fajnie Ci wyszedl, daj nastepnym razem relingi :) i wiecej fotek.
*BTW okreslenie "dziwadlo" zaczyna robic furore na forach :mrgreen: ...
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » wtorek, 4 listopada 2008, 02:26

Czułem, że Ci tematem podpasuję :-)))
Poprawiłem burty, jutro wrzucę fotki.
A cena, faktycznie przesadzona!!! Co do relingu, to nie wiem, ale na drabinki, i drzwi, to mam ochotę :-)) Boje się relingu!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez łsobota » wtorek, 4 listopada 2008, 08:50

spiton napisał(a):Kolego Łukaszu S (:-)), relingi na Twoich modelach wyglądają super!!.Zresztą nie tylko relingi :-))!! Chyba bym po prostu tak nie potrafił.

E tam przesadzasz. Daleko mi do mistrzów "gatunku". Zwłaszcza jeżeli chodzi o relingi. Zawsze się coś zegnie, wygnie, przekręci, odklei, przechyli i co tam sobie jeszcze zażyczysz. No ale trzeba próbować, bo okręt bez relingów wygląda znacznie gorzej niż bez wspomnianych przez Ciebie drabinek i drzwi (chociaż te oczywiście też muszą być).

Fajny pomysł z tymi strunami. Ja co prawda ostatnio używam cienkich igieł, ale struny chyba też wypróbuję. No i będę się musiał zakraść z nożyczkami do narzeczonej po kilka włosów ;o) Do tej pory stosowałem nici z pończoch. Materiał niby dobry, ale występują naprężenia na masztach (na Chiyodzie jeden z masztów po kilku dniach od zrobienia "olinowania" lekko się pochylił ku przodowi - na szczęście przechył jest na tyle mały, że w zasadzie widoczny jest tylko na zdjęciach) i brak charakterystycznych zwisów, a wyciąganie nici z ramek nad świeczką nie wychodzi mi tak jakbym chciał.
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 listopada 2008, 09:55

spiton napisał(a):Czułem, że Ci tematem podpasuję :-)))

Zaimponowales wrecz :) .
Nie boj sie relingow, sa latwe zwlaszcza jesli przyklejasz je na najnizszy poziomy ( o ile jest a z reguly jest ) pret na linii pokladu. Relingi klejone na jedynie pionowe slupki to juz trudniejsza sprawa - leci wiecej f...ow przy budowie.
A efekt ? Model z religami jest 100x fajniejszy !
Za tydzien, dwa ruszam z krazownikiem "Москва" ... tymczasem pakuje manatki, jade do domu dzisiaj !
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez spiton » wtorek, 4 listopada 2008, 15:41

Zrobiłem burty :-)). Takielunek z włosów reaguje na zmiany wilgotności, co widać :-((, na dworze trochę oklapł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powinno być OK :-))
Ostatnio edytowano wtorek, 4 listopada 2008, 19:16 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SUZUTSUKI 1-700 Aoshima

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 listopada 2008, 17:10

spiton
jeśli znowu coś zrobiłem źle , to prosze powiedzcie , z którego linku korzystać, żeby było dobrze.:-)Strona WWW

Najlepiej porzuc Fotosik, zarejestruj sie w photobuckecie lub imageshacku i problem zniknie...
Rdza przepiekna w wykonaniu ( opowiedz jak to zrobiles szybko :roll: ) choc okret w rzeczywistosci raczej nie mogl byc az tak zapuszczony :-/ .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości