Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez siara1939 » piątek, 6 lutego 2009, 18:27

Zawsze mam problem z prawidlowym zamieszczaniem szkutniczych zakupow. Nie ma takiego tematu w tym dziale, wiec co by sie stalo jakby powstal?
Zaczne od paru nabytkow od MIG-a.
Zamierzajac pomalowac figsy do mojego Boota w nalezytym stylu nabylem pare zestawow Vallejo.
Slyszalem, ze farbki zacne i dobre do figsow. Musze sobie przyblizyc temat troszke, aby marynarze nie zanizali poziomu. :D
Generalne niemieckie kolory:
Obrazek
...oraz odcienie do malowania ciala.
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Reklama

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez siara1939 » czwartek, 12 lutego 2009, 21:06

Idac w slady Wojtka, dokonalem zakupu primera Citadel w kolorze czarnym- majac na mysli pozostale 3 figurki do U-Boota- po co klasc podklad Tamki, a pozniej go malowac na czarno. ;o)
W rece mi wpadl tez Roughcoat- cos co nadaje fakture- pomocne w odwzorowaniu elementow potrzebujacych chropowatej powierzchni np- jak w moim przypadku luszczaca sie farba ponizej linii wodnej oblepiona malzami. Mozna go tez uzyc z powodzeniem do tynkow, murow i powierzchni majacych byc zardzewiale.
Obrazek

BTW: Ile kosztuje ten Black Chaos w Polsce?
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez Tomuel » czwartek, 23 września 2010, 21:35

Moje zakupy z ostatnich tygodni - nic takiego, trochę takich małych "rupieci" :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
Bóg nie nad głową mieszka, lecz w środku człowieka,
Więc kto w głowę zachodzi, od Boga ucieka.
/Jakub Bem /

MARINE TRAFFIC
...a na warsztacie prom pasażerski... i kolegiata romańska.
Obrazek
http://modeleredukcyjne12.dbv.pl/news.php
Avatar użytkownika
Tomuel
 
Posty: 139
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Miechów

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 23 września 2010, 21:45

Nie chcę niszczyć twojego szczęścia, ale tym nożykiem będziesz bardzo rozczarowany
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez Tomuel » czwartek, 23 września 2010, 21:50

Aż taki niedobry?
Bóg nie nad głową mieszka, lecz w środku człowieka,
Więc kto w głowę zachodzi, od Boga ucieka.
/Jakub Bem /

MARINE TRAFFIC
...a na warsztacie prom pasażerski... i kolegiata romańska.
Obrazek
http://modeleredukcyjne12.dbv.pl/news.php
Avatar użytkownika
Tomuel
 
Posty: 139
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Miechów

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 23 września 2010, 22:10

..niestety. Produkty olfy podzielić można na dwie kategorie- praktyczne narzędzia i kiepskiej jakości gadżety. Do tych drugich zalicza się na przykład 'cyrkiel' do wycinania kółek- wykonany z tworzywa nie gwarantuje precyzji i ma krótką żywotnośc. Idelanym reprezentantem tej działki jest także nożyk do cięcia pasków. nadaje się w zasadzie tylko do papieru i cienkiego kartonu. W tworzywach grubszych (nawet w poilistyrenie 0,25) ostrza rozjeżdzają się. Badziwnośc tego urządzenia polega przede wszystkim na zastosowaniu plastiku do wykonania elementu pozycjonującego ostrza. Te ostatnie są delikatnie spręzyste same z siebie, wiec gdy uchwycone są w jeszcze bardziej od nich spręzysty plastik, natrafiając na coś twardszego rozjeżdżają się na boki. Najbardziej praktycznym elementem tego urządzenia jest rękojeść, ukztaltowana w ten sposób, by mogła służyć jako nóź do otwierania kopert. I jako taki powinno być to sprzedawane
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez spiton » czwartek, 23 września 2010, 22:24

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):..niestety. Produkty olfy podzielić można na dwie kategorie- praktyczne narzędzia i kiepskiej jakości gadżety. Do tych drugich zalicza się na przykład 'cyrkiel' do wycinania kółek- wykonany z tworzywa nie gwarantuje precyzji i ma krótką żywotnośc. Idelanym reprezentantem tej działki jest także nożyk do cięcia pasków. nadaje się w zasadzie tylko do papieru i cienkiego kartonu. W tworzywach grubszych (nawet w poilistyrenie 0,25) ostrza rozjeżdzają się. Badziwnośc tego urządzenia polega przede wszystkim na zastosowaniu plastiku do wykonania elementu pozycjonującego ostrza. Te ostatnie są delikatnie spręzyste same z siebie, wiec gdy uchwycone są w jeszcze bardziej od nich spręzysty plastik, natrafiając na coś twardszego rozjeżdżają się na boki. Najbardziej praktycznym elementem tego urządzenia jest rękojeść, ukztaltowana w ten sposób, by mogła służyć jako nóź do otwierania kopert. I jako taki powinno być to sprzedawane

Fajnie, że to napisałeś, bo prawie bym kupił(nóż do pasków)
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez PiotrekS » piątek, 24 września 2010, 08:11

Bóbr z Włoch:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 24 września 2010, 09:36

Oglądałem go wczoraj, w pudle bardzo fajny, jak nie Italeri, dużo szczegółów ostro odlanych i do tego blaszka fototrawiona i dwóch chłopków.
Tylko skala nie dla mnie... :-/
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez mr.jaro » piątek, 24 września 2010, 10:00

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):..niestety. Produkty olfy podzielić można na dwie kategorie- praktyczne narzędzia i kiepskiej jakości gadżety. Do tych drugich zalicza się na przykład 'cyrkiel' do wycinania kółek- wykonany z tworzywa nie gwarantuje precyzji i ma krótką żywotnośc. Idelanym reprezentantem tej działki jest także nożyk do cięcia pasków. nadaje się w zasadzie tylko do papieru i cienkiego kartonu. W tworzywach grubszych (nawet w poilistyrenie 0,25) ostrza rozjeżdzają się. Badziwnośc tego urządzenia polega przede wszystkim na zastosowaniu plastiku do wykonania elementu pozycjonującego ostrza. Te ostatnie są delikatnie spręzyste same z siebie, wiec gdy uchwycone są w jeszcze bardziej od nich spręzysty plastik, natrafiając na coś twardszego rozjeżdżają się na boki.

Niestety, to jest takze moje zdanie o niektorych produktach Olfy. Niestety, gdyz wolalbym, by bylo inaczej, ale nie jest. Ile ja juz sie naprzeklinalem na to urzadzenie do wycinania kolek... Moze po prostu mam dwie lewe lapy, bo jednak modelarze kartonowi jakos sobie z nim radza, wycinajac nawet cieniusienkie pierscienie w (niezbyt grubej) tekturce.
Podobnie nozyk do wycinania paskow - do plastiku raczej sie nie nadaje, do tekturki tez nie. Kupilem go kiedys z mysla o budowie modeli architektonicznych (z tektury) i na nic sie to nie zdalo. Teraz lezy w najciemniejszym kacie szuflady, a ja nadal wycinam paski zwyklym nozykiem.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez fragles » piątek, 24 września 2010, 21:35

Po przeczytaniu powyższych opinii na temat tego cyrkla Olfy do wycinania kółek poczułem się trochę raźniej. Dotychczas sądziłem, ze to ja mam dwie lewe ręce do pracy z nim.
Co do nożyka do pasków, to - po kilku irytujących próbach cięcia pasków w grubszych materiałach - używam go tylko do wycinania paseczków z taśmy maskującej. Chyba do niczego innego się nie nadaje.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1562
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez BALROG » czwartek, 4 listopada 2010, 19:59

moje dwie nowe zabawki
Kompresor
Obrazek

Mikro palnik
Obrazek
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez PsyhoSpider » piątek, 26 listopada 2010, 15:22

Widzę że w wątku zakupów szkutniczych mało zakupów okrętów. Więc dorzucę swój ostatni zakup.

Obrazek
Warsztat Obrazek
Avatar użytkownika
PsyhoSpider
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:57
Lokalizacja: Nysa

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez jacekkarolczak » sobota, 27 listopada 2010, 11:25

Cyrkiel Olfy - potwierdzam, jedyna metoda pracy z nim to kręcenie kółek kompletnie bez nacisku - z tym że wtedy wycięcie kółka to 20-30 obrotów....
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze nowe zakupy szkutnicze.

Postprzez Macio4ever » czwartek, 2 grudnia 2010, 00:42

Panowie, w czym Wy wycinacie te kółka? W stali? :) Mam ten cyrkiel, może nie jest to narzędzie o chirurgicznej precyzji ale wycięcie z kartki czy taśmy kółka to bajka. Jeden ruch i po zawodach. Ja tnę na macie (takiej prawdziwej, nie tej drukowanej dla szpanu :) ) i idzie dobrze.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości