U-bociarze anonimowi :-)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » piątek, 20 lutego 2009, 15:57

Czolem.
OK, widac, ze tu i tam jest nas kilku dlubiacych modele U-bootow po cichu, bez relacji na forum.
Otwieram ten watek wlasnie dla nas, robiacych cos po cichu, w cieniu, bez wielkiej fali. Ot tak, dla przyjemnosci, bez wiekszych ambicji.

Ja robie sobie trzy okrety jak na razie, wszystkie w 1/144.

Wspomniany juz Typ IVV D, kilka zdjec tutaj:
http://models.rokket.biz/index.php?topic=112.0
Obiecuje, ze kolejne etapy beda juz pokazywane tutaj. Co zrobilem do tej pory to widac, teraz pracuje nad poszyciem kadluba. Strasznie to czasochlonne, zapowiada sie na kilka miesiecy. Do tego mam zestaw blaszek Grifon, caly komplet, z peryskopami i torpeda.

W chwilach zwatpienia i dla odpoczynku robie sobie oret Typ 216 Revella, ten wspolczesny. To juz zupelnie inna bajka, model fajny, prosty ale czarny plastik jest w nim TRAGICZNY. Trudny w obrobce, jakis taki ... wlochaty z braku lepszego okreslenia. Mam na ty zamiar potrenowac malowanie okretow podwodnych.

A ostatnio w stoczni pojawil sie Typ XXIII Trumpetera. Bardzo fajny model, polecam wszystkim. Ma trzy kompletne kioski do wyboru, to co zrobilem do tej pory pasuje bardzo dobrze, ladne detale jak na ta skale.

Zdjecia postaram sie wstawic w weekend.
Zapraszam wszystkich piwnicznych anonimowych U-boociarzy do zaprezentowania swoich ukrytych projektow tutaj, starajmy sie trzymac ten watek na luzie, bez skakania sobie do gardel i pyskowek.
All on board ....
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Reklama

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez spiton » piątek, 20 lutego 2009, 20:59

Zapisuję się choć jestem tak pokątnym U-Boot-ciarzem, że nawet nie mam żadnego modelu :-)). Ale czytałem kilka książek :-))
Ale mam zamiar zrobić coś w 1-144. I twój U-Boot utwierdził mnie w przekonaniu, że tu chyba dobra skala :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » piątek, 20 lutego 2009, 21:08

O, witamy.
Juz sie lepiej czuje ;o)
Czarek
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez siara1939 » sobota, 21 lutego 2009, 00:08

Pokazuj Czarek, pokazuj- nie wstydz sie... ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez Marcin Starszewski » sobota, 21 lutego 2009, 14:42

To i ja się niebawem ujawnię, na razie sobie myślę, co bym chciał zrobić w modelu, generalnie prosto z pudełka z małymi zmianami ode mnie. Co z tego wyjdzie zobaczymy ;o)
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 22 lutego 2009, 13:59

Ja się już uporałem z pokładem, zajęło mi to bagatela prawie tydzien... Niebawem może wrzucę jakies fotogramy.

EDIT:
A może i się nie uporałem... prysnąłem białą Pactrą i ciągle niedoskonałości... pasuje, trudno, mam dość szpachli, najwyżej będzie brzydal :-/
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » poniedziałek, 23 lutego 2009, 02:47

Czolem.
Weekend sie konczy, dopiero teraz mam troszke czasu, to wstawiam kilka fotek mojego mini-U-boota XXIII z Trumpka.

Jestem jak na razie bardzo mile zaskoczony jakoscia modelu, calkiem, calkiem, moge polecic z czystym sumieniem.

Obrazek

Podstawowa konstrukcja zajela mi kilka wieczorow, bardzo przyjemna robota.

Obrazek

Pootwieralem wszystkie zaznaczone otworry, te ktore mialy byc otwarte, tam gdzie sa siatki i "sitka" zostawilem jak bylo.
Dzisiaj zaczalem malowac. Pewnie do nastepnego weekendu podstawowe malowanie bedzie skonczone i zaczne sie bawic w zacieki i rdze.

Obrazek

w sumie bardzo relaksujacy model jak do tej pory.

A tutaj zdjecie w celu ukazania skali modelu, ten gigant w tle to Typ 214 Revella, tez 1/144.

Obrazek

No to teraz na was kolei.
Zdrowko,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez siara1939 » wtorek, 24 lutego 2009, 20:55

Czarek- ladnie wyglada to malenstwo. Powiedz, czy masz plany na jakiegos U-Boota w 1/72? Chcialbym zobaczyc jak wyglada ten typ II porzadnie sklejony. :idea:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » wtorek, 24 lutego 2009, 23:35

Siara, nie kadz mi tu ;o)

W 1/72 mam w piwnicy U-boota VII C / 41 i Gato. No ale to melodia przyszlosci. Moze kiedys sie za to zlapie.
Ogladalem tez XXIII Special Navy ale odrzucilo mnie tak ze wzgledu na jakosc jak i cene. Poczekam na Trumpka bo maja to robic w 1/72.
Zapowiedzieli tez XXI tak w 1/144 jak i 1/72. Revellowski XXI to zlepek pomylek i bledow, wiecej w nim elementow powojennych niz wojennych. Mam ten model ale jakos nie moge sie zdecydowac co z nim robic.

Okrety podwodne w 1/72 sa ladne ale strasznie wielkie, drogie ( zwlaszcza dodatki ale to sam chyba wiesz najlepiej ) i pracochlonne. No ale moze kiedys sie na to zdobede.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez mr.jaro » środa, 25 lutego 2009, 14:18

CzarekB napisał(a):Siara, nie kadz mi tu

Siara nie kadzi - mnie tez sie to malenstwo podoba. O ile w ogole da sie to na podstawie zdjec ocenic, nawet wypraski sprawiaja zadziwiajaco czyste wrazenie.

CzarekB napisał(a):Revellowski XXI to zlepek pomylek i bledow, wiecej w nim elementow powojennych niz wojennych.

Zapewne przedobrzyli sprawe, za bardzo wzorujac sie na "oryginale" stojacym w Bremerhaven.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez spiton » środa, 25 lutego 2009, 23:30

Świetne to zdjęcie z tym Dużym okręcikiem.
Otwory na kiosku wierciłeś??
Obserwuje z zainteresowaniem :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » czwartek, 26 lutego 2009, 05:12

Yep, wszystkie otwory sa wiercone, frezowane, pilowane. Marudna robota ale efekt jest znakomity.
U mnie w stoczni robotnicy zaczeli malowac. Kiepsko im idzie bo jak to pod koniec wojny farby brakuje a i trzeba sie chowac przed czestymi nalotani, bomby sie na glowe wala ;o)
Efekt jest taki

Obrazek

Tyle wyszlo z malowania, reszta to juz bedzie cieniowanie, washowanie,brudzenie i syfienie.

Obrazek

Czekam az sie ktos tu do mnie dolaczy, smutno tak samemu dlubac.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 26 lutego 2009, 08:41

Pięknie, Panie, pięknie...

Aby nie było Ci tak samemu smutno ( nie... ja za okrety się nie wziąłem ;o) ) podrzucam kilka fotek z sieci, z modelem U-boota VIIC autorstwa Benedetto Iezzi z Włoch
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fotki z serwisu www.lifecolor.pl, publikowane za zgodą serwisu oraz autorów
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez CzarekB » wtorek, 24 marca 2009, 01:47

No i juz.
Model wydaje mi sie skonczony, moj pierwszy U-boot w zyciu, chyba az tak tragicznie nie jest ?

Obrazek
Obrazek

Tak jak juz wspominalem, model Trumpetera jest bardzo przyjemny i latwy. Zero dramatu, tylko robic.

Obrazek
Obrazek

Zdjecia niestety juz takie dobre nie sa, ucze sie nowego aparatu, jak na razie natura martwa 1, ja 0. Ale nie poddaje sie, pogoda sie poprawia, slonce jest czesto i gesto, moze w weekend wezme go na spacer.

Obrazek
Obrazek

Krytyka mile widziana i czytana.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: U-bociarze anonimowi :-)

Postprzez siara1939 » wtorek, 24 marca 2009, 01:57

Wyszedl bardzo porzadnie- zwlaszcza te wyciete dziury przelewowe. Jak na pierwszy model U-Boota to jestem mile zaskoczony. Czekam na VIID ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości