[SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Bond » sobota, 30 maja 2009, 16:07

Czy wiadomo coś kolegom szkutnikom na temat jakiegokolwiek wydawnictwa z planami naszej pięknej fregaty?
Chętnie kupię w wersji ektronicznej lub analogowej. :)
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Reklama

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Cichociemny » niedziela, 31 maja 2009, 18:19

O ile się nie mylę plany tej jednostki opublikowano Modelarzach 4-6 z 2002. Niestety nie posiadam tych numerów, więc pewny nie jestem.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Bond » niedziela, 31 maja 2009, 18:53

Cichociemny napisał(a):O ile się nie mylę plany tej jednostki opublikowano Modelarzach 4-6 z 2002. Niestety nie posiadam tych numerów, więc pewny nie jestem.


Chodzi mi o Plany Modelarskie nie o "Małego Modelarza", to wydawnictwo mam i choć jest lepsze od tych dwóch z 1974 i 78 to jest tam kilka błędów. Powtarzam PLany nie małe Modelarze.
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez AdamD » niedziela, 31 maja 2009, 19:58

Bond napisał(a):[...

Chodzi mi o Plany Modelarskie nie o "Małego Modelarza", to wydawnictwo mam i choć jest lepsze od tych dwóch z 1974 i 78 to jest tam kilka błędów. Powtarzam PLany nie małe Modelarze.


Hmmm... nie słyszałeś o/nie widziałeś czasopisma "Modelarz" ??? Jest takie. I dokładnie w numerach które podał Cichociemny są plany Daru Pomorza. Od czasu do czasu do kupienia na Allegro.
Avatar użytkownika
AdamD
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 27 listopada 2008, 17:57
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Cichociemny » niedziela, 31 maja 2009, 19:59

Ależ ja nie mówię (a raczej piszę) o "Małym Modelarzu". Spokojnie, wycinankę od planów odróżnię. Po kolei:
→ W Planach Modelarskich o ile wiem nie wydano Daru Pomorza.
→ Mały Modelarz - jakieś modele wydane były, jakie nie wiem, nie pisałem bo nie o to pytałeś.
→ Modelarz, czasopismo (żaden mały) - w podanych wyżej numerach wydrukowane były plany Daru Pomorza podzielone na odcinki. Czy to była wkładka wielkoformatowa, czy normalnie w czasopiśmie nie wiem.

Niestety, strona Modelarza (i wogóle LOKu) wygląda jak sprzed 20 lat i nie zawiera prawie żadnych informacji, a w pozostałej części internetu ciężko znaleźć potwierdzenie czy to było akurat w tych numerach. Znalazłem tylko coś takiego.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Bond » niedziela, 31 maja 2009, 20:21

Cichociemny napisał(a):Ależ ja nie mówię (a raczej piszę) o "Małym Modelarzu". Spokojnie, wycinankę od planów odróżnię. Po kolei:
→ W Planach Modelarskich o ile wiem nie wydano Daru Pomorza.
→ Mały Modelarz - jakieś modele wydane były, jakie nie wiem, nie pisałem bo nie o to pytałeś.
→ Modelarz, czasopismo (żaden mały) - w podanych wyżej numerach wydrukowane były plany Daru Pomorza podzielone na odcinki. Czy to była wkładka wielkoformatowa, czy normalnie w czasopiśmie nie wiem.

Niestety, strona Modelarza (i wogóle LOKu) wygląda jak sprzed 20 lat i nie zawiera prawie żadnych informacji, a w pozostałej części internetu ciężko znaleźć potwierdzenie czy to było akurat w tych numerach. Znalazłem tylko coś takiego.


Data wydania zasugerowała mi pomyłkę, mój błąd. To wyjąsnia sprawę , więc przepraszamza zamieszanie i dziękuję za info. :)
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez AdamD » niedziela, 31 maja 2009, 22:07

W swoim archiwum odnalazłem numer 4/02 Modelarza z I częścią planów, numerami 5 i 6 niestety nie dysponuję. Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o info na PW.
Avatar użytkownika
AdamD
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 27 listopada 2008, 17:57
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Mietek » piątek, 9 kwietnia 2010, 18:51

Witam wszystkich. Również poszukuję tych planów ale mam wkładki z 4 i 5 numeru. Może ktoś ma nr 6/2002 Modelarza.
Mietek
 

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Rudolf » poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:33

Ja na pewno mam komplet, mogę miec jedynie problemy ze znalezieniem, w tej chwili mieszkam na walizkach. Jakby co to się polecam. :mrgreen:
Rudolf
 

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez Bond » środa, 14 lipca 2010, 10:43

Rudolf napisał(a):Ja na pewno mam komplet, mogę miec jedynie problemy ze znalezieniem, w tej chwili mieszkam na walizkach. Jakby co to się polecam. :mrgreen:


Dziękuję za pamięć, ale mam już komplet numerów Moelarza , nabyłem przez Allegro.
pozdrawiam
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: [SZUKAM] Dar Pomorza- Plany

Postprzez robsons » wtorek, 23 listopada 2010, 00:25

Witam kolego.
Z historii jestem starym nie spełnionym modelarzem [ mam już 40 na karku .]dorastają mi synowie 10 i 7 lat .spróbowałem ich zaszczepić tą pasją.zawsze im mówię nie sztuka kupować lecz budować .niedawno zaczeliśmy coś w tym temacie działać . posiadam sporo miesięczników MODELARZ od 1969 r. zbierał je mój ojciec.wydaje mi się że ostatnio jak je przeglądałem coś mi się żuciło na oko o DARU POMORZA . jeżeli ten temam jest aktualny odpisz , a postaram sie to odnależć.

pozdrawiam
robson.
p.s.
teraz kończymy małą łódz ,projekt z 1970 p. Janusza Pietrzaka M.P z lat 70 tych.
robsons
 


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości