USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez Salatnik » poniedziałek, 13 lipca 2009, 22:37

Na początek chciałem się przywitać, bo to mój debiut na forum.
Dostałem dawno temu na urodziny. Dopiero jakiś czas temu zająłem się modelarstwem.Najpierw samochodami, a w końcu zacząłem tego bydlaka.
Mam sporą galerię, jak to wygląda w rzeczywistości i może coś tam ulepszę. Kusi mnie, żeby zrobić pokład z desek, ale nie wiem, czy gdzieś takie znajdę i nie wiem, czy znajdę do nich gwoździki :| No i jest problem z malowaniem kadłubu. Nie mam pomysłu, jak to ładnie i równo zamaskować i nie wiem czym malować. Czy kupić motipy, czy aerograf i malować farbkami, które były w instrukcji przeznaczone do malowania. Obie wersje kosztowne, jak na biednego ucznia :P
Poradźcie coś :wink:

Zacząłem model i już pojawiają się pierwsze problemy... Nad każdym fragmentem siedzę po 5-10 minut usuwając szwy skalpelem i papierem ściernym. Zaczyna mnie to już lekko denerwować. Poza tym instrukcja revella nie zgadza się ze stanem faktycznym okrętu...
http://www.colosseumbuilders.com/john/nj/index.htm
Zacząłem składać działa i wygląda to tragicznie...
Muszę się chyba w końcu wybrać do sklepu po szpachlę, bo takie ogromne szpary powstają w tym modelu...
Co prawda luf jeszcze nie przykleiłem, ale nawet jak dociskam do końca szpara jest spora. A ten fragment właśnie jest po to, żeby szpary nie było (taki ogromny mieszek, jak ze skrzyni biegów). Trzeba to wszystko poszpachlować i pomalować dopiero na docelowy kolor. Jak kupię co trzeba dopiero ruszę z zabawą. Może w tym tygodniu się uda, a jak nie to dopiero w Sierpniu (wyjeżdżam)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu w porównaniu z oryginałem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poza tym zabiła mnie cena relingów, drabinek i schodów od ABER-a 26 zł :roll:
Ostatnio edytowano wtorek, 14 lipca 2009, 14:31 przez Salatnik, łącznie edytowano 3 razy
Salatnik
 

Reklama

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 22:47

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi sie, ze nigdy nie zobaczymy tego modelu zrobionego.
Porzuc plany z drewnianym pokladem i postaraj sie popracowac z plastikiem z zestawu.
Szpachlowka to rzecz niezbedna i nie spotkalem sie jeszcze z modelem sklejonym w sposob nalezyty, aby szpachla nie byla uzyta w wiekszym, lub mniejszym stopniu.

Mimo wszystko- powodzenia i mam nadzieje, ze nie jest to ostatni post.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez Salatnik » sobota, 8 sierpnia 2009, 14:05

Dzięki za słowa otuchy :-> Nie ma strachu mnie takie opinie tylko bardziej motywują do roboty. :)

Takie tam... pierwsze poczynania ze szpachlą. Nie jest źle, tylko jak ja to teraz wyszlifuję w tych zakamarkach? W poniedziałek albo we wtorek jadę do Białegostoku do babci. Będę 2 tygodnie bez komputera i z dwoma TVPami w telewizji, więc możecie się spodziewać dużego progressu po moim powrocie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Salatnik
 

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez Salatnik » niedziela, 23 sierpnia 2009, 20:42

Wróciłem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Salatnik
 

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez Salatnik » niedziela, 19 grudnia 2010, 16:29

Projekt przeżył śmierć kliniczną. Jednak udało mi się go zreanimować. Coś tam zacząłem przy nim grzebać. Może kiedyś go skończę.
Obrazek
Obrazek
Jedno działo zrobione, reszta będzie trochę później.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Salatnik
 

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez xenomorph » niedziela, 19 grudnia 2010, 16:36

Pomalowane działo, to kaszanka. Chciałoby się powiedzieć pomazane.
Powiedz, że tak to nie będzie wyglądało ostatecznie?!

Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez Salatnik » niedziela, 19 grudnia 2010, 16:56

Chętnie to powiem gdyby nie fakt że strasznie trudno jest cokolwiek pomalować pędzelkiem + farbkami revella bez zostawiania masakrycznych smug. Faktycznie, na zdjęciach widać to bardziej niż w rzeczywistości. Postaram się zeszlifować te "koleiny" i coś z tym zrobić, ale nie jest łatwo :-/
Salatnik
 

Re: USS New Jersey BB-62 Revell 1:350 [warsztat]

Postprzez spiton » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 00:22

Malowanie pędzelkiem, to trudna sztuka. Można trochę oszukać ,bardziej rozcieńczając farbę i obficie waszując model. Wtedy można zgubić "ślady pędzla" i zastąpić je "żywa powierzchnią".
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości