[SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez spiton » sobota, 14 listopada 2009, 14:46

Preszejding, żeby był fajny powinien odzwierciedlać trochę strukturę konstrukcyjną kadłuba.
Ostatnio edytowano sobota, 14 listopada 2009, 15:48 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 14 listopada 2009, 15:11

Michał Janik napisał(a): obdzierania modelu z farby

w tej skali postawił bym na sól
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Ostach » sobota, 28 listopada 2009, 21:19

Michał, dłubiesz coś tu jeszcze?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Michał Janik » piątek, 12 lutego 2010, 16:02

No i cóż - wiele wody w Atlantyku upłynęło, konkurs dawno się skończył, ale model chcę skończyć. Nie ukrywam, że malowania się bałem, był to spory eksperyment. Wyszło jak wyszło jak widać- jestem bardzo ciekaw Waszych opinii, więc bardzo proszę o komentarze, również krytyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nieprzyjacielski niszczyciel na horyzoncie!
Obrazek

Generalnie dowódcę tak zapuszczonej jednostki należałoby chyba natychmiast zwolnić - no chyba że mamy maj 1941... Ale przy manewrach mógłby bardziej uważać, a nnie ładować lewą burtą o czort wie co...
Ostatnio edytowano piątek, 12 lutego 2010, 16:23 przez Michał Janik, łącznie edytowano 1 raz

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez donalyah00 » piątek, 12 lutego 2010, 16:17

Wow! Całkiem ładnie to wygląda, gratulacje! Można prosić zbliżenie rufy z ochraniaczami śrub? Bardzo jestem ciekaw dalszego efektu.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:34

Marku - bardzo dziękuję za komentarz. Co do rufy - no nic szczególnego. "Broadway" maił ochraniacze śrub "rurowe", nie zaś o wiele wg mnie ciekawsze - z kątowników. Obydwa warianty zawiera blaszka WEM. Niestety, "rurowe" bardzo kiepsko wyglądałyby z płaskiej blaszki. Ja do swojej wykorzystałem część plastikową z zestawu, z której poodcinałem boczne odgałezienia. Dorobiłem je z platikowego patyczka 0,3 mm, ale nie wygląda to jakoś bardzo filigranowo i dealnie prosto. Jako, że je i tak dwa razy poprawiałewm - postanowiłem odpuścić i zostawić jak jest. W ogóle, to mam świadomość, że zbliżenia są dość okrutne dla postrzegania jakości mojej pracy, część z krzywych relingów jeszcze będę dopracowywał, podmalowywał etc. Tak jak pisałem wcześniej, pracy z modelami okręcikowymi dopiero się uczę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj zaś dwie fotki które były źródłem inspiracji, jeśli chodzi o zdezelowany wygląd niszczyciela. Warto zwrócić uwagę, że St. Albans ma komuflaż tego samego wzoru (choć nie na wszystkich okrętach rozkład plam był "identyko"), co mój. Był to pierwszy wspólny wzór wszystkich tych niszczycieli.
Źródło fotografii to oczywiście niezrównana książka "Destroyers for Great Britain", o której pisałem na pierwszej stronie wątku.

Obrazek

Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:58

Myślę, że grubszą, łukowato wygiętą część mógłbyś spróbować wykonać z miedzianego drutu. Ale to, co jest nie wygląda źle. Prosząc o zbliżenia części rufowej chodziło mi o rdzawe zacieki w miejscach połączeń prętów ochraniaczy śrub – przy dosyć mocno "zużytym" kadłubie owe miejsca prawie na pewno były zardzewiałe.

Myślę również, że to ostatni moment kiedy będziesz mógł bezboleśnie zamocować swój model na stałe w podstawce. Gdy zaczniesz walczyć z masztami i innymi wystającymi częściami, właśnie podstawka będzie najlepszym uchwytem.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:17

DZiękuję za odzew i za sugestie.
Mi nawet bez masztów , takie elementy jak relingi sprawiają sporo kłopotów - a to go wygnę, a to oderwę. Jednak powinienem kleić wcześniej szmatopłaty , to bym miał już wyrobione nawyki bardziej delikatnego obchodzenia się z plastikowo - blaszaną materią. Co do podstawki - hmmm, docelowo to ma być dioramka - morze, więc raczej nie póki co pozostanie on na podstawce "technologicznej".

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:27

Michał Janik napisał(a): Co do podstawki - hmmm, docelowo to ma być dioramka - morze, więc raczej nie póki co pozostanie on na podstawce "technologicznej".

Może warto pomyśleć nad wpuszczeniem w część denną kadłuba jednego albo dwóch metalowych sworzni. Będziesz mógł wykorzystywać je jako sztywną i mocną podstawkę technologiczną, a później użyć do zakotwiczenia modelu w "morskiej" dioramie.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez spiton » piątek, 12 marca 2010, 22:22

Świetnie pomalowałeś burty !(walnął bym więcej wykrzykników, ale obiecałem, że nie będę tego robił).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez mr.jaro » czwartek, 25 marca 2010, 13:48

Michal, ode mnie konstruktywnych uwag na temat modeli okretow nie otrzymasz, bo sie na tym po prostu absolutnie nie znam. Ale pomimo tego pozwole sobie wyrazic moj zachwyt ze wspanialych efektow Twojej dlubaniny w malo oryginalny sposob: model bardzo mi sie podoba.


spiton napisał(a):...walnął bym więcej wykrzykników, ale obiecałem, że nie będę tego robił...

Spiton, w zasadzie nigdy tego nie robie, ale nie moge dopuscic, bys sie meczyl. Prosze bardzo: !!!!!
By tego kto nie zinterpretowal jako zlosliwosc, od razu dolaczam: :D
Natomiast wiedziony wyrzutami sumienia za zasmiecanie ciekawego watku dorzuce jeszcze: przepraszam
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez Michał Janik » czwartek, 25 marca 2010, 22:29

Kuuurczę, chłopaki, strasznie dziękuję za komentarze! Jest mi to bardzo miło czytać, że moja robota - daleka od doskonałości, komuś się podoba; jest to dla mnie duży doping - motywacja. Póki co, jak mam wolną chwilę to dłubię przy Łaggu konkursowym, ale jak konkurs się skończy, to "musowo" wracam do nałogu tytuniowo (sic!) - fajczarskiego. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez ZzB » piątek, 26 marca 2010, 10:04

donalyah00 napisał(a):Może warto pomyśleć nad wpuszczeniem w część denną kadłuba jednego albo dwóch metalowych sworzni.

...albo lepiej - wkleić dwie nakrętki. Przy tej wielkości modelu wystarczą M5
Najlepiej w jakimś zunifikowanym rozstawie np 5cm.
Wtedy kadłub można odstawić na chwilkę nawet na blat stołu i nie będzie się kolebał.
A na podstawce dłuższe albo krótsze śruby i mocujesz jak chcesz i gdzie chcesz

Pozdrowionka
ZzB
Avatar użytkownika
ZzB
 
Posty: 251
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 09:03
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez dewertus » piątek, 26 marca 2010, 10:51

Michał,
Malowanie i zmęczenie blach wygląda niesamowicie - widzę, że razem ze Spitonem "wyciskacie" z tych maleństw prawdziwe cudeńka.

Jedna rzecz chyba Ci umknęła, a szkoda by było aby popsuła model - zgodnie ze zdjęciami dach sterówki / mostka jest płaski, a w Twoim modelu wygląda na wypukły / obły. To trochę "zaburza" całą bryłę przedniej nadbudówki.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SZKUTNICTWO] pyk,pyk z czterech fajeczek, 1/400 Airfix

Postprzez spiton » piątek, 26 marca 2010, 16:35

dewertus napisał(a):Michał,
... widzę, że razem ze Spitonem "wyciskacie" z tych maleństw prawdziwe cudeńka...



Jest nas tu więcej wyciskaczy okrętowych ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości