[G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 14:42

Witam!
Na tym forum jestem nowy, chociaż prawdopodobnie sporo tu osób, z którymi miałem już modelarski kontakt. W każdym razie, gwoli przedstawienia się: mam na imię Tomek, pochodzę z Gdańska, od paru lat bujam się jako tłumacz na kontraktach budowlanych. Lepię co się da w niewygodnych warunkach.
Praca daleko od domu z wolnymi weekendami ma jedną zaletę - pozwala dokańczać modele odstawione w kąt lata temu.
Poniżej jeden z nich, kupiony z 10 lat temu i odstawiony z braku pomysłów, umiejętności i czasu.
Przedstawia kuter krewetkowy wypuszczony przez firmę Lindberg, prawie taki sam, jakim pływał Forrest Gump (konwersja to cztery bzdury i przeróbka masztu), łatwy i przyjemny w montażu.
Jedynym w sumie problemem były sieci, żeby cokolwiek orientować się w temacie przejrzałem setki stron www i zdjęć.
Na moim kuterku jest tylko jedna siatka, powinien mieć dwie duże, po jednej na burtę, każda z parą drewnianych pływaków (trawl board) i jedną małą, do przeczesywania wody za rufą, pomiędzy dużymi sieciami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło: Internet
Ponieważ zestaw zawierał tylko dwie "trawl board", pozwoliłem sobie na myk i podwiesiłem jedną siatkę między dwoma bomami, co nie jest poprawne, ale liczę na to, że osoby nie obeznane z tematem łykną to bez zastrzeżeń. Siatka sama w sobie też jest niepoprawna, zamiast tworzyć lejek jest tylko paskiem zwiniętej firanki (ciekawe z czego zrobilibyście siatkę w tej skali zesłani na kontrakt w szczerym polu?). Brakuje ciężarków otwierających sieć w dół, ale starałem się zaimitować pływaki otwierające sieć w górę. Znawcy tematu umrą ze śmiechu, ale jak pisałem, liczę na taką samą ignorancję jak moja przed zagłębieniem się w temat :D
Model rozpoczęty pędzlami, skończony aerografem i chyba dokładnie widać, w którym momencie zakupiłem psikawkę. Malowany Pactrami, Vallejo i Migmentami. Trochę olejów od Chińczyków.

Czas na foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że choć trochę się podobało. Wszelkie opinie i sugestie mile widziane - mam drugi model, identyczny...
Tło zdjęć modelu ściągnięte z internetu hasłem "shrimp boat harbour photos".
Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio edytowano wtorek, 25 lipca 2017, 14:38 przez Tomek Rogala, łącznie edytowano 5 razy
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 14:32

Reklama

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 15:13

Jeden z niewielu statków zrobiony ze zużyciami.
Doceniam tło, jako element tworzący atmosferę, jednak część zdjęć poprosiłbym na gładkim tle, żeby łatwiej ocenić sam statek.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez waran » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 15:22

Fajne.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 16:27

Fajny, prawie czuć smród krewetek na rufie.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez grzegorz75 » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 18:01

Dawajże foty bez tego tła ! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez fragles » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 23:00

Świetna rzecz! Dobrze, że nie oglądasz się na opinie "szkutników", bo w tym środowisku trzeba mieć odwagę, żeby robić modele z normalnymi śladami eksploatacji.
A kiedy kupiłeś aerograf, to nie wiem. :)

Dawaj następny! Tam u Lindberga jeszcze było kilka fajnych stateczków, a i Italeri robiła łodzie połowowe w podobnej skali.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez Soris000 » wtorek, 4 sierpnia 2015, 09:28

Jako "szkutnik" i "nieszkutnik" napiszę, że się podoba.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez xmald » wtorek, 18 sierpnia 2015, 19:49

Jeden z najciekawiej zrobionych modeli pływadła jaki widziałem. Rewelacyjny model!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez Adam » czwartek, 21 lipca 2016, 10:37

"Złowiony" przez twoją sieć w moim wątku o helikopterze Mojave pojawiłem się tutaj.
I nie żałuję, dzięki temu dane mi było zobaczyć obiekt nieczęsto tutaj widziany.
Wykonałeś wielką pracę, gdybym nie wiedział, że ten kuter jest modelem to dałbym się nabrać, bo wygląda jak prawdziwy.
Malowanie a przede wszystkim brudzenie wyszło bardzo naturalnie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [G] 1:60 Lindberg Shrimp Boat - kuter krewetkowy

Postprzez Tomek Rogala » czwartek, 21 lipca 2016, 14:33

Dziękuję Adamie (oraz wszystkim pozostałym) za pozytywny odbiór. Model powstawał w sumie 10 lat, z czego 8 przeleżał w pudle, bo nie miałem na niego koncepcji, brakowało mi umiejętności, a poza tym stał się ofiarą moich perturbacji życiowych. Od kilku lat pracuję dla firmy wysyłającej mnie na kontrakty budowlane, co odbiera mi możliwość posiadania rozbudowanego warsztatu (wynajmuję jakieś lokum na rok-dwa), ale - paradoksalnie - pozostawia mi sporo wolnego czasu, który postanowiłem wykorzystać na dokończenie właśnie takich "trupów z szafy".

Zdobyłem ostatnio trochę czarnej folii matowej, postaram się o kawałek PCV i obiecuję zmontować jakieś sensowne tło i zrobić lepsze zdjęcia. Będą niestety z telefonu, ale z tego samego co te już wstawione tutaj, myślę więc, że jakość będzie akceptowalna.

Pozdrawiam
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 14:32


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości