U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez xmald » środa, 31 sierpnia 2016, 11:53

No jak za taką kasę, to mogli się bardziej postarać. Ja chyba nie byłbym w stanie mimo wszystko tak bez ingerencji tego zostawić. Podejdź do tego na spokojnie i systematycznie staraj się to rurowisko chociaż w uproszczeniu odwzorować. Myślę, że bez tego dużo straci. Mam typ XXI - stareńki Revell - z wnętrzem i wiem, że jeżeli zabiorę się za niego to na pewno będę to wnętrze dorabiał. Zdjęć VIIC jest na szczęście mnóstwo i jakbyś potrzebował materiałów to mogę Ci na maila podesłać kilka rzeczy.
Walcz - twardym trzeba być, nie miętkim!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez Tomek Rogala » środa, 31 sierpnia 2016, 15:54

Zawsze można się "bardziej postarać", niezależnie od ceny modelu. Co do mnie, to jeżeli zacznę detalować wnętrze, to go nie skończę, a w głowie mam wiele innych projektów, które jeszcze chciałbym w życiu zrobić. Poza tym, nie ma już chyba sensu robić wypasu w bebechach, jeżeli mam zwalony i prymitywny kadłub.
Dziękuję za ofertę materiałów, ale nie dam się namówić :) Owszem, model straci, ale tylko w oczach tych, którzy się znają. Będą musieli to przeżyć. Zawsze chciałem mieć w domu ogromnego U-Boota, a teraz mam coś w podobnym kształcie, ale nie mam własnego domu :D Kształt mi wystarcza, tak szczerze to lekko żałuję, że nie dali opcji zrobienia pełnego kadłuba i odpuszczenia sobie interioru, też by mi wystarczyło.
A skoro jesteśmy przy pomaganiu - coś mi brzęczy, że Ty planowałeś kiedyś jakiś żagielek czy inne pływadło. Tutaj to ja mogę pomóc, przy sznurkach i szmatach. Trochę wiedzy mam.
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez xmald » środa, 31 sierpnia 2016, 17:17

Tomek, ja purystą nie jestem więc dla mnie model nie straci, bo i tak wygląda imponująco. Mi chodziło o tych, co ten model za takie pieniądze projektowali - mogli się bardziej postarać. To trochę tak jakbyś kupił jakąś najbardziej wypasioną Tamiye w serii limitowanej a w kabinie dali fotel, patyk i tablicę ;o) Oczywiście przesadzam - obejrzałem sobie go necie i wnętrze wygląda przyzwoicie i nawet "spudła" to model, którego bardzo Ci zazdroszczę!
Tomek Rogala napisał(a):A skoro jesteśmy przy pomaganiu - coś mi brzęczy, że Ty planowałeś kiedyś jakiś żagielek czy inne pływadło. Tutaj to ja mogę pomóc, przy sznurkach i szmatach. Trochę wiedzy mam.

Od zeszłego roku dłubię Golden Hind Hellera, przed U-Bootem coś tam przy nim podłubałem. Jak będzie większy progres to wrzucę foty. Przy olinowaniu, żaglach i nazewnictwie pomoc przyda się na pewno!!!
Mam jeszcze Pintę z Hellera do zrobienia, HMS Victory chcę się pozbyć - wiem, że na pewno go nie dam rady zrobić...
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez potez » środa, 31 sierpnia 2016, 18:15

xmald napisał(a):Na PWM szkutnictwo nie cieszy się zbytnią popularnością ostatnio. Ponadto - warsztat jest konkursowy na tamtym forum, dlatego tam prowadziłem ten wątek.

Abstahując od modelu - fajnego to naprawde dziwi mnie takie podejście. Jak ma sie cieszyć popularnoaścią skoro nawet zielony nie wspiera własnego forum? To kto ma tu pokazywać modele? Pozdrawiamadmin? Może któryś z potakiwaczy dzisiejszych z zaprzyjaźnionego forum wywalonych stąd za szowinizm, hejtrerskie wypowiedzi i prowokowanie awantur? Albo ktoś ze współdoradzaczy co wszytko wiedzom a g... umiom i przychodza tu tylko kazania prawić? Jak wspierasz to forum? Jaki przykład dajesz?
Bardzo przykro mi to napisać ale WSTYD i tyle :-/
zwłaszcza w aspekcie jakiejś opętańczej wojny toczonej przez pozdrawiam admina z kaczkami całego świata i absolutnym brakiem dystansu i poczucia humoru.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez xmald » środa, 31 sierpnia 2016, 20:35

Potez, cóż mogę napisać - jest mi głupio i wstyd, że tak zrobiłem. W sumie nie będę na siłę szukał powodów... Jak wiesz, bo znamy się wirtualnie już parę lat, zawsze staram się pokazywać to, co lepiej lub gorzej zrobiłem. Tym razem było inaczej - brak czasu trochę daje się we znaki i to jest chyba jedyne moje wytłumaczenie.
Niemniej zgadzam się z Tobą w pełni :oops: - nie przystoi.
Jeżeli chodzi o zaprzyjaźnione forum, to nie do końca wiem o co poszło w tej kolejnej wojence - bo takie coś zapewne miało miejsce. Przyznam, że nie do końca rozumiem dorosłych facetów, którzy nawet przy okazji uczestnictwa w forum modelarskim potrafią się nawzajem obrażać, a było tak nie raz niestety.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez potez » środa, 31 sierpnia 2016, 20:50

Wpadłeś w sidła ...8-)
Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi poza tym, że jakaś opętańcza akcja się dzieje w wykonaniu PozdrawiamAdmina et consortes...oczywiście zgonie z zasada, że to nie my to tamci.
Wszystko pod flagą walki z hejtem i upadkiem dobrych obyczajów i reklamowania komercyjnych imprez.
No cóż, ja moge powiedziec tylko tyle, że jeśli twarz akcji antyhejterskiej w drugim zdaniu umieszczonym na czacie na które sie bohatersko zapisał pod fałszywym imieniem grozi pobiciem nastolatkowi to kłaniam sie nisko... A w momencie gdu zupełnie przypadkiem wydało sie kim jest ( czyli po jakichc 5 minutach) uciekł i od tego czasu tnie wzystko z podwójną mocą. Jesli ktoś nie wie, to Błażej Wojtkowiak właśnie stąd się wziął.
Mam w nosie ta dziecinade i przepychanie sie o koszulki reklamowe od kogo tam. Dzięki Bogu i ciężkiej pracy stać mnie na uprawianie hobby tak jak chcę i lubię. Nie jest to mój sposób na życie bo to tylko zabawa, nie zarabiam na tym tylko dokładam. I nie musze latać codziennie z relacją, że skleiłem dwa kawałki plastiku razem.
Zawsze chodzi tylko o jedno - żeby robić lepsze modele i fajnie spędzać czas. Niestety w to wszystko wpiep... ją się jakieś prywatne interesiki, urazy i całe polskie piekiełko. Od czasu gdy w pojawili się Apostołowie Modelarstwa różnego autoramentu i zaczęli na siłe przekonywać, że jest tylko jeden sposób uprawiania modelarstwa...
ps: i żeby nie było że pier...e głupoty i płaczę. To PozdrawiamAdmin podjął decyzję że nie chce wspóracy i mi ją zakomunikował bo to ja z nim o tym rozmawiałem. A potem wykreował całą opowieśc o kaczej 5 kolummnie i oblężeniu modelłorka. w 5 minut po tej odpowiedzi poprosiłem o skasowanie konta na mw. I śmieszy mnie to co się tam dzisiaj dzieje...
Najspokojniejszy człowiek na świecie czyli Janusz Rhayder zostal zgrilowany przez tercet egzotyczny. Żałosne, po prostu żałosne. W ramach obrony przed hejterami został nazwany R coś tam. :roll:
Ostatnio edytowano środa, 31 sierpnia 2016, 21:26 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez Slash » środa, 31 sierpnia 2016, 22:51

Bardzo fajny model. Podoba mi się wątek historyczny, przypomina mi czas spędzony nad Silent Hunterem, gdzie również wykonywało się patrole dłubanką po Morzu Czarnym. Podoba mi się pomysł z tabliczką ucharakteryzowaną na znamionową. Dałbyś zbliżenie na nią żeby można było się zapoznać ze specyfikacją. Super wyszły te "fotoszopy". Wyglądają jak stop klatki z filmu który chciałbym obejrzeć. Tylko proszę, nie daj się wciągać w jakieś podjazdówki forumowe. Lepiej zużywaj wzrok nad kolejnym modele. Co za różnica na którym forum pokażesz model skoro i tak każdy może go obejrzeć.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez Drunkmaster » czwartek, 1 września 2016, 06:16

Mnie się też podoba, szczególnie to spracowanie powierzchni :)
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2014, 23:37

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez DUDE » czwartek, 1 września 2016, 08:41

Dotarłem tu i ja, chodz wody się boję i na cygarach nie znam. Natomiast od strony wizualnej podoba mi sie Twoje cygaro i sposób prezentacji. Jak zwykle dodatki własne dodają modelowi punktów, a widzę nie nie zawahałeś się ich użyć.
PS. znowu ominęła mnie jakaś awantura na forach, moze i lepiej bo dla mnie liczy się praca nad modelem i efekt końcowy.
W tej galerii jestem kontent
Zapraszam ponownie do działu "powietrze"
pozdrawiam
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez xmald » czwartek, 1 września 2016, 15:17

Bardzo wam dziękuję za dobre słowa :)
Seria Silent Hunter to jedna z gier mojego życia - zacząłem w nią grać jak miałem jeszcze monochromatyczny monitor ;o)
DUDE napisał(a):Zapraszam ponownie do działu "powietrze"

I dokładnie tak zrobię! Zabieram się za Dolphina.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez Adam » piątek, 2 września 2016, 12:20

To znowu ja.
Tak żeby cię zachęcić do ubotów z WWI tutaj:

https://www.facebook.com/WW1-Colourised ... e_internal

Można trafić na takie zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Adam.

Są też i takie. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 2 września 2016, 12:43

Świetne fotki Adam.
Ta laleczka w literze D wygląda bardzo znajomo...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: U-Boot Typ IIB Revell 1/144

Postprzez potez » piątek, 2 września 2016, 13:12

Adam to nie jest kwestia zachęt tylko przede wszystkim dostepności modeli a tych jest bardzo mało i niestety koszmarnie drogie są...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości