HMS Bounty - Revell - 1:110

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

HMS Bounty - Revell - 1:110

Postprzez DarkWing » środa, 18 stycznia 2017, 13:01

Witam

Po dłuższym niebycie oraz braku aktywności na forum powracam z moim ostatnim dorobkiem.
Stateczek wykonany na zamówienie w ramach prezentu dla osoby kończącej pracę, niestety miałem tylko 6 dni na jego wykonanie więc nie było jak za bardzo poszaleć.
Model Revella i to już samo za siebie powinno mówić o jego jakości.
Część denna kadłuba malowana sprayem tamiya, podobnie pokład. Burty malowane z pędzla w celu uzyskania widocznych efektów - czyli nierówności wykonania, niedomalowań, odprysków farby oraz gdzieniegdzie zapaprań. Tak to sobie wymyśliłem, że te set lat temu tak to malowane było... przynajmniej po jakimś czasie tak to musiało wyglądać, farba na farbie, miejscami się złuszczała, miejscami nawarstwiała...
Może tak było, może nie...
To co z pędzla malowane było Valleyo, na pokładzie filtr, żagle na biały plastik bezbarwny mat a na to szary filtr.
Jubilatce model bardzo się podoba i jest zadowolona z jego posiadania.... i to dla mnie najważniejsze.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: HMS Bounty - Revell - 1:110

Postprzez fragles » wtorek, 24 stycznia 2017, 22:18

Dwa pytania:
DarkWing napisał(a):Model Revella i to już samo za siebie powinno mówić o jego jakości.

1. Tzn. że jakość wysoka, czy niska?
2. Dlaczego bandera na grotmaszcie?

I jedna uwaga, bo najbardziej rzuca się w oczy: odwrotnie zawiesiłeś bezan.
Uwag by było od groma, ale rozumiem, że ten model to taki żart.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości