U-Boot typ XXVII Seehund - Bronco 1/35

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

U-Boot typ XXVII Seehund - Bronco 1/35

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 12 stycznia 2018, 17:19

Witam na forum po dłuższej przerwie.

Tym razem prezentuję warsztat z modelem niemieckiej dwuosobowej mini łodzi podwodnej Seehund. Model firmy Bronco, skala 1/35.Zestaw prosty w budowie, około 50 elementów. Jakość, odwzorowanie detali i spasowanie części bardzo dobre.

Pracę rozpocząłem od sklejenia kadłuba, elementów sterowych i napędowych. Uzupełniłem w kilka detali części sterujące, poprawiłem wygląd peryskopu - będzie w wersji "rozłożonej", dodałem brakujące spawy i uchwyty oraz uzupełniłem "dach" kiosku w brakujące nity.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przed przyklejeniem kiosku do kadłuba pomalowałem i "postarzyłem" te miejsca, do krórych dostęp byłby utrudniony lub niemożliwy. Potraktowałem je jako trening i pierwsze próby z użyciem chemii MIG i AK. 80% tych powierzchni i tak będzie niewidoczna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po połączeniu kiosku z kadłubem "pospawałem" to dwuskładnikową masą rolowaną w cienkie wałeczki i wyciskaną zaostrzoną końcówką wykałaczki.

Obrazek

Gotowy na malowania :)
Obrazek
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: U-Boot typ XXVII Seehund - Bronco 1/35

Postprzez jwk » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:57

Na czym kolega bazowal dorabiając nity i spawy?
Rzuc okiem tu http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205026382
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 10:22


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości