Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Postprzez Leslo » wtorek, 30 stycznia 2018, 12:17

Cześć wszystkim,
Jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post.
Zacznę od tego, że ostatni model skleiłem jakieś 17 lat temu. Teraz dostałem do odratowania Scharnhorsta w stanie takim jak poniżej:
Obrazek5 by Leszek Zieliński, on Flickr

Obrazek4 by Leszek Zieliński, on Flickr

Obrazek3 by Leszek Zieliński, on Flickr

Obrazek2 by Leszek Zieliński, on Flickr

Obrazek1 by Leszek Zieliński, on Flickr

Czeka mnie przy nim trochę roboty...
1.Nigdy nie malowałem modeli i takie pytanko: Czy w tym stanie sklejenia jest sens bawienia się w malowanie? (pędzel)
2. Rufa wymaga poprawy. Pewnie bez szpachli się nie obejdzie. I jak się tych plamek kleju pozbyć? Zeskrobać to delikatnie?
3. Jeśli chodzi o malowanie; oprócz odkurzania, czymś przemyć ten model, aby farba lepiej się trzymała?
4. Jakieś ogólne porady odnośnie ratowania Szarego? (zwłaszcza związane z malowaniem, bo nigdy tego nie robiłem).

Za wszelkie sugestie z góry dzięki!

P.S. po przeprawie z tym modelem, czeka na mnie Arizona 1:700 od Hobby Boss, więc po części traktuję niemca jako poligon.

Pozdro,
Leslo
Leslo
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 30 stycznia 2018, 11:36

Reklama

Re: Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Postprzez Michal » środa, 31 stycznia 2018, 12:40

W malowanie pędzlem jest sens się bawić. Swego czasu udało mi się mocno poprawić HMS "Hood" w 1:72 który był w cąłości sklejony a pomalowany miał tylko pokład i część podwodną. Zdjęć nie wrzucę bo model został w poprzednim mieszkaniu i trudno powiedzieć kiedy go przywiozę. Co do mycia - "psikacz" używany przez nasze Panie np. do psikania wodą na firanki przed prasowaniem, do środka woda z minimalną domieszką środka do mycia naczyń i jedziesz.
Ogólne porady co do malowania pędzlem - farby akrylowe, mocno rozcieńczyć, kolejną warstwę po wyschnięciu poprzedniej, lepiej więcej cienkich warstw niż mniej grubych.
Śpiesz się powoli, wrzucaj zdjęcia z kolejnych etapów, pytaj, Koledzy pomogą.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Postprzez Ralf_S » środa, 31 stycznia 2018, 13:09

Michal napisał(a):.... Swego czasu udało mi się mocno poprawić HMS "Hood" w 1:72 który był w cąłości sklejony...

:D
"Hood" w 1:72, czyli jakieś 364 cm... W mieszkaniu... :shock: To jak statek w butelce 8-)
No chyba że zero w skali zjadło ;o)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 1 lutego 2018, 11:10

Michal napisał(a): HMS "Hood" w 1:72................ Zdjęć nie wrzucę bo model został w poprzednim mieszkaniu


Przyznaj się, pewnie w drzwiach się nie zmieścił.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Scharnhorst 1:700 Tamiya- ratowanie modelu

Postprzez Michal » czwartek, 1 lutego 2018, 17:00

Panowie no przeca wiadomo że mi w trakcie pisania Amba zero zeżarła w skali. Miało być 1:720, wyrób Italeri.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości