Kolejny Revell VIIC 1/72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » środa, 28 października 2009, 13:49

Witam. Jest to moja pierwsza relacja z warsztatu i pierwszy okręt w karierze :D
Po kilku pytaniach do Siary (mam nadzieje ze nie ma mnie już dość;) i namyśle ograniczę się do blach eduardu a resztę wykonam od podstaw. Budowa rozpoczęta od zrobienia przelewów pod przednim sterem głębokości musze je jeszcze dopracować, i wycinania pozostałych otworów przelewowych w kadłubie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn...
Ostatnio edytowano niedziela, 1 listopada 2009, 21:24 przez bobi, łącznie edytowano 1 raz
bobi
 

Reklama

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez Ostach » środa, 28 października 2009, 20:00

Muszę Ci powiedzieć, że nie wygląda to jakoś super :/ Żeby otwory przelewowe wyglądały ładnie, muszą być frezowane od spodu (przynajmniej wiem, że takie działania dają dobry efekt). Inaczej wychodzi to tak, że dziura jest w płycie pancernej grubej na 10cm. Aby zniwelować ten efekt właśnie trzeba spiłować albo wyfrezować od środka nadmiar plastiku. Jeśli już robisz nowe otwory w dolnej części kadłuba to raczej wierć je w tej płytce gdzieś na boku żeby równo wyszło bo tu, sorry, jest krzywo.

Zrobienie z tego modelu, jak i z VIIC/41, dobrze wyglądającej repliki jest rzeczą pracochłonną i trzeba dużo zapału żeby to wszystko jakoś wyglądało.

pozdrawiam i pracuj dzielnie dalej :) czekam na efekty!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez spiton » środa, 28 października 2009, 20:29

Po operacji wiercenia i wycinania dobrze jest przetrzeć taki element ściereczką matującą(zaczynam się z ta ściereczką powtarzać na maxa ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » sobota, 31 października 2009, 21:35

Witam powalczyłem z otworami przelewowymi muszę je tylko przeciągnąć jeszcze papierem... Poza tym są wyrzutnie i pierwsze drobiazgi tzn. skrócone pokrywy przesunięte gniazdo kotwicy ( wiem ze za dużo wyciąłem :mrgreen: ) i wklejone 2 żebra na próbę zastanawiam się czy nie są za długie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo proszę o poprawienie wszystkich "ogonków" i znaków przestankowych!
Przecież masz możliwość stosowania polskich czcionek.
Proszę o szacunek dla czytających i przestrzeganie regulaminu
P.D.
Ostatnio edytowano niedziela, 1 listopada 2009, 21:25 przez bobi, łącznie edytowano 1 raz
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez Ostach » sobota, 31 października 2009, 22:33

A będziesz robił imitację kadłuba sztywnego?

Życzę zachowania zacięcia do końca budowy :)
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » niedziela, 1 listopada 2009, 13:28

Tak chce ja zrobić, ale od podstaw mam kilka zdjęć tego, ale musze pomyśleć jak to zrobić, myślałem jeszcze o nie wiem jak to nazwać usztywnieniu pod pokładem a dokładnie o:
Obrazek
Jedyne zdjęcie jakie znalazłem i zapożyczyłem od Siary ;o)
Aha apropo otworów w żebrach 1,5mm wystarczy? Zresztą szczerze mówiąc nie do końca wiem, jakie mają być szerokie??
Ostatnio edytowano niedziela, 1 listopada 2009, 23:43 przez bobi, łącznie edytowano 2 razy
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 1 listopada 2009, 13:35

Ortografia!
Proszę o poprawienie pisowni, trzecia uwaga może skutkować banem!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » niedziela, 8 listopada 2009, 19:05

Witam oto kolejne foty teraz wygląda to chyba lepiej ?? :)
Wznawia pytanie odnośnie długości żebere
Obrazek
myślę że będę musiał zmienić kolor pomalowanych elementów na jaśniejszy i w odcieniu szarości
Obrazek
dolne przelewy poprawione i wyrównane nad tyłem jeszcze walczę
Obrazek
Obrazek
kolejne otwory wycięte została jeszcze druga strona ;)
Obrazek
dół imitacji kadłuba sztywnego chyba dobrze wygląda nie licząc kolorów
i na koniec część nad którą właśnie pracuję
Obrazek
uwagi i krytyka mile widziana :D
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 listopada 2009, 02:05 przez bobi, łącznie edytowano 1 raz
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez Ostach » niedziela, 8 listopada 2009, 20:14

Z dolną częścią kadłuba sztywnego uważaj - musi Ci się tam jeszcze zmieścić połączenie sterów głębokości. Żeberka na długość są ok wg mnie. Z tymi kolorami to jest tak, że po złożeniu kadłuba to i tak niewiele widać. Wystarczy jak tylko te górne jakoś pomalujesz.
Długi otwór na śródokręciu wzmocnij jeszcze żebrami.
W przedniej wrędze jeszcze wyfrezuj łuki jak jak i w tylnej zrobiłeś.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » wtorek, 10 listopada 2009, 20:15

Witam. Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że w pierwszej kolejności zrobię imitację kadłuba sztywnego a potem żebra. Na pierwszy ogień poszło śródokręcie i gotowa jest główna część oczywiście jeszcze bez złomu w środku... Ale kształt ma chyba właściwy?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 11 listopada 2009, 00:25

I tak niewiele bedzie widac przez te otwory przelewowe.
Ale dobrze, ze sie starasz.
Zanim skleisz polowki kadluba, pomysl jak zamocujesz model do podstawki.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » środa, 11 listopada 2009, 19:12

Witam. Wiem że niewiele będzie widać, ale to bardziej dla własnej satysfakcji, w końcu ważne, że ja wiem że to tam jest a nie ma pustki :mrgreen: jeśli chodzi o mocowanie do dechy to rozważam opcje rurek albo chociaż nie do końca jestem przekonany do tego wyjścia zostać przy standardowym stojaku z pudła.
Poniżej trochę gratów na kadłubie sztywnym, jeszcze nie wszystko zrobione brakuje jednej rury, kabla, spawów i kilkunastu szczegółów;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Muszę jeszcze wyczyścić kilka plam z kleju, uroki rzadkiego cyjanopanu :/
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » środa, 18 listopada 2009, 11:17

Witam. Siara mam pytanie ;o) dzięki uprzejmości jednego człowieka dostałem zdjęcie z wodowania okrętu który buduje. I mam pytanie: czy okręty tak jak ten na foto mogły być budowane bez otworów przelewowych nad górna wyrzutnią i co to jest to zaznaczone na foto.

Obrazek
bobi
 

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 18 listopada 2009, 20:30

W obu przypadkach nie mam najmniejszego pojecia. Szkoda, ze zdjecie jest tak kiepskiej jakosci, bo nawet sie domyslac i snuc przypuszczen nie mozna. :D
Zapytaj Dougiego na AMP- jak on nie bedzie wiedzial, to nikt nie bedzie wiedzial.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Kolejny Revell VIIC 1/72

Postprzez bobi » czwartek, 19 listopada 2009, 12:59

Witam. Wyjaśniła się kwestia otworów przelewowych nad i miedzy lukami torpedowymi. Znalazłem to na jakiejś hiszpańskiej stronie i przetłumaczyłem za pomocą translatora wiec proszę nie wnikać w ortografię składnię zdań i ich sens :D
orginał tekstu i przetłumaczenie :

"Algunos de los uboote que utilizaron este patrón fueron los U69, U94, U333, U407, U441, U451, U458, U471, U551, U559 y U703. Algunos de ellos disponían de dos agujeros extra alargados hacia la popa, otros no.
Había un tercer patrón, muy raro, que he denominado Patrón “C”. Este patrón consistía en diez agujeros desaparejados de tamaño medio entre las compuertas y otros diez en la parte superior. Sólo he visto este patrón una vez, en una foto de un tipo VIIc en el dique seco en Salamis en 1942.
Los primeros Tipo VIIb disponían de diez agujeros desaparejados de tamaño medio entre las compuertas (como en el Patrón “B”) pero no tenían ninguno en la parte superior. No puedo decir que patrón llevaban los Tipo VIIb a finales de la guerra ya que no dispongo de ninguna fotografía.
El patrón que más se parece al del Kit Revell es el Patrón “A”. Varios uboote conocidos como el U 69, U 96, U 201 y el U 552 llevaban el Patrón “B”, por lo tanto es necesario taladrar seis agujeros extra. Es un proceso muy delicado y laborioso y más teniendo en cuenta que las medidas representadas en el Kit Revell de las compuertas exteriores no son correctas.
Muchos modelistas no toman en cuenta estos errores. Lo que les interesa es que el Kit tenga los agujeros en esta zona de la forma correcta. Por alguna razón los agujeros en este Kit son rectangulares cuando en la realidad eran ovalados.
"
"Niektóre uboot używającej tego wzoru były U69, U94, U333, U407, U441, U451, U458, U471, U551, U559 i U703. Niektóre z nich dwa dodatkowe otwory wydłużone ku rufie, niektóre nie. Wystąpił jeden trzecie wzór, bardzo rzadko, ale nazwałem Wzór "C". Ten wzorzec składa się z dziesięciu otworów nieparzystymi średnich wśród bram i dziesięć w górę. I've seen tylko ten wzór, raz w zdjęcie VIIc typu w suchym doku w Salaminą w 1942 roku.
Pierwszych dziesięciu dostępnych Typ VIIb nieparzystymi średnich otworów między bram (jak w modelu "B"), ale nie było na górze. Nie można powiedzieć, miałem Typ wzór VIIb pod koniec wojny i nie mam żadnych zdjęć. Wzór, który najbardziej przypomina zestawu Revell jest wzór "A". Kilka uboot znany jako U 69, U 96, U 201 i U 552 zostały Wzór "B", dlatego też konieczne jest, aby drążyć dodatkowych sześciu otworów. Jest to bardzo delikatna i żmudnych procesów i bardziej biorąc pod uwagę, że środki reprezentowane w zestawie Revell zewnętrznej bramy nie są poprawne. Wiele modeli nie uwzględnia do tych błędów. Liczy się to, że zestaw ma dziur w tym obszarze na właściwą drogę. Z jakiegoś powodu dziur w tym zestawie są prostokątne, gdy w rzeczywistości były one owalny."
bobi
 

Następna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości