IJN Krążownik 3D (SF)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez spiton » piątek, 13 listopada 2009, 04:37

Zamontowałem sobie dzisiaj na kompie nowy program do renderingów (to stary program, ale dla mnie jest nowy ,-))
I musiałem go wypróbować. Na pierwszy ogień poszedł mój stary model "Japońskiego" krążownika. Pokazywałem go kiedyś na modelworku, ale te rendery są zupełnie inne. No i myślę , że lepsze.Dorzucę jeszcze kilka fotek w późniejszym terminie ,-))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu "czysty" render
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 13 listopada 2009, 21:11 przez spiton, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez lejgo_inc » piątek, 13 listopada 2009, 13:58

A z czego takielunek? Wygląda na strasznie mocno naciągnięty. :D
Tak naprawdę to jestem pod wrażeniem. Rzeźbienie tego krążownika to musiała być nie lada robota.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez Cichociemny » piątek, 13 listopada 2009, 14:18

Nawet wieża działowa do popełniania seppuku przez krążownik jest...
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez Jaho63 » piątek, 13 listopada 2009, 14:27

Jak dla mnie to "foty" świetne, szczególnie trzecia. Pewnie do zdjęcia dopasowałeś ujęcie swojego krążownika a potem "nakleiłeś" go na inny okręt? :) Wyszło świetnie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez spiton » piątek, 13 listopada 2009, 14:32

Cichociemny napisał(a):Nawet wieża działowa do popełniania seppuku przez krążownik jest...

,-))) Nigdy tak na to nie patrzyłem.
Leszku, model jest zbudowany w ArchiCadzie.W wersji 6.5. Zdecydowanie najtrudniej było wymodelować przednią część kadłuba. ArchiCad się zupełnie do takiej roboty nie nadaje.
Takielunek to pewnie "ściany" ,-)))). Nie pomyślałem, żeby wszystkie liny "ugiąć". Ugięte są tylko fały sygnałowe(mam nadzieje że nie pisze głupot, nie znam się na tym średnio). Z dzisiejszej perspektywy widzę wiele błędów jakie popełniłem "projektując" ten okręcik. Teraz pewnie zrobiłbym to lepiej. Ale nie chce mi się. To kilka miesięcy pracy. Jak projekt małego miasteczka ,-))).
Po tym doświadczeniu jestem pełen podziwu dla gości z Kagero, którzy modelują świetne modele okrętów.
Tylko ja miałem więcej zabawy, bo zrobiłem z kilkanaście wersji ,-)))))))) szukając odpowiednich rozwiązań.
Janusz, w przypadku trzeciej foty, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez lejgo_inc » piątek, 13 listopada 2009, 15:49

spiton napisał(a):(...) model jest zbudowany w ArchiCadzie.W wersji 6.5. Zdecydowanie najtrudniej było wymodelować przednią część kadłuba. ArchiCad się zupełnie do takiej roboty nie nadaje.
(...)


No myślę. Łojejku, toż to i w 3d studio byłaby z tym niezła zabawa. W archikadzie to już zahacza mocno o abra-kadabra. Ale też zadaje kłam powszechnej opinii jakoby archicad z samej swojej natury ograniczał architektów do projektowania standartowych, pudelkowatych budynków. Dodam że jak otwieram archicada to największą trudność sprawia mi z reguły nie zamknięcie go od razu (wspomnienia z wersji właśnie 6.5, może coś tracę? :)
Ostatnio edytowano piątek, 13 listopada 2009, 16:34 przez lejgo_inc, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 13 listopada 2009, 16:15

Piękna robota. Ile czasu zajęło Ci zrobienie go? Ile godzin?

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez spiton » piątek, 13 listopada 2009, 20:47

Daniel-Martola napisał(a):Piękna robota. Ile czasu zajęło Ci zrobienie go? Ile godzin?

pozdrawiam

Daniel, nie wiem.
Trzeba pamiętać, że w tym programie(ArchiCad-dla architektów) każdy trochę skomplikowany obiekt to rodzaj zagadki, którą trzeba rozwiązać ,-)). Ale na oko to miedzy 100 a 200 godzin ,-))) Masakra ,-))
PS. Wstawiłem nowe obrazki do pierwszego postu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IJN Krążownik 3D (SF)

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 13 listopada 2009, 20:57

Teraz zrób Kagę :P

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości