Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » środa, 24 czerwca 2015, 20:09

Witam
Jak zwykle w tym temacie posucha. Udało mi się cos ulepić to pokażę. Piąty model w życiu "na poważnie". Pierwsza figurka nie w mundurze. Pierwsza diramko-podstawka. Efekt jak poniżej. Coś mi kompozycyjnie brakuje tutaj. Jakies pomysły?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


photo uploading websites
Ostatnio edytowano czwartek, 25 czerwca 2015, 01:30 przez Vortighern, łącznie edytowano 1 raz
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez piotrkur » środa, 24 czerwca 2015, 21:11

Eeee!!no fajny jest!ja bym tylko sponieiwierał autko bardziej..więcej kolorów-taki składak żeby było zgodnie z "Post-apo" :mrgreen:tylko jaszczurki nie mogę znaleźć.. :oops:
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » środa, 24 czerwca 2015, 21:30

pod tylnym prawym kołem. Nuranie trenuje dopiero :P
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 25 czerwca 2015, 00:00

Jaka skala?
Na szybko: Buty trzymają się cudem na błotniku, pojazd trochę lewituje, a przyspawana zardzewiała blacha powinna zaraz zaciekać rdzą na kastę. Ogólnie to bym radził pobrudzić delikatniej, nie mniej, może nawet bardziej, ale subtelniej.

I zmień proszę te fotki. Miniatury ogląda się niewygodnie, a w dodatku wiodą do stron z reklamami, co jest zabronione regulaminem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » czwartek, 25 czerwca 2015, 01:36

1/35
Buty stoją, są nie przyklejone także cud.
VW stoi na dioramie luzem, nie wiem jak go ustawić, koło spada za podstawkę ale wszystkie są oparte.
Co to jest kasta? Pobrudzić bardziej, delikatniej czyli pigmentem go?
Fotki zmienione, reklam po kliknięciu w miniatury wcześniej u siebie nie zaobserwowałem, także przepraszam.
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 25 czerwca 2015, 06:20

Musisz ustawić model na stałe i podpiłować koła lub podłoże, żeby go lepiej osadzić.
Kasta to kadłub, nadwozie.
Tu masz wzór brudzenia/ rdzewienia:
viewtopic.php?f=17&t=78160
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » czwartek, 25 czerwca 2015, 10:38

eee... po 1 tamten to wrak, model statyczny, stoi i rdzewieje, pada deszcz itp. Po 2 to ewpiga... tak to ja bede malowal za 20 lat. No i nie bardzo widzi mi sie piłowanie gumowych kół albo kamienia. Aż taki to on ciężki nie jest żeby się w kamień zapaść. Cos wymyślę innego.
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Kret69 » czwartek, 25 czerwca 2015, 12:20

Przepiekna robota jak na moje standardy i umiejetnosci. Nie mam sie do czego technicznie przyczepic.

Pytasz, czego brakuje wiec odpowiem - na moje brakuje historii. Zlozyles w swietny sposob rozebrana laske, fure z trzeciej ligii Death Race'u i szkielet potwora, ale diorama nie opowiada mi zadnej historii. Co ona tam robi? Czeka na kogos? Moze chociaz psa dodaj (bedzie jak w klasykach postapo)?
Pozdrawiam

Krzysztof
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » czwartek, 25 czerwca 2015, 12:35

Dzięki
Ma kota to pies odpada. A historia. Bo ja wiem nogi myła w tej breji, opatrunek na stopie wietrzy? Mogę jej dodać książkę na kolana, albo kanapkę. Ot taki przystanek w drodze. Chwila spokoju.
BTW ta fura to VW na gaz drzewny. Czy w takim postapo cud techniki bo nie potrzebuje benzyny :P
Co do szkieletu smoka to po prostu mi pasował do całości. No i ile można patrzeć na zardzewiałe beczki w wodzie. Chciałem inaczej.
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez JanJanuszJa » sobota, 22 sierpnia 2015, 12:34

Pozwolę sobie tylko powiedzieć, że to jedna z najbardziej odjazdowych rzeczy, jakie ostatnio widziałem. Gratuluję i zazdroszczę.
JanJanuszJa
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 22 sierpnia 2015, 12:27

Re: Kot, jaszczurka i laska na Garbusie

Postprzez Vortighern » środa, 26 sierpnia 2015, 00:04

A dziękuję. dostałem nawet wyróżnienie w Kielcach. Chyba dlatego że Jury szacowne jaszczurki znaleźć nie potrafiło :P
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 13:40


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości