Trylogia Stalker

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Trylogia Stalker

Postprzez megapol » poniedziałek, 31 lipca 2017, 12:42

Bardzo lubię literaturę s.f a ostatnio wpadły mi w ręce książki znanego autora Pana Michała Gołkowskiego
Obrazek
I poświęcając czas na wgłębianie się w Zonę opisywaną w jego książkach i przygodach MIszki wpadłem na pomysł stworzenia ilustracji do tych książek.
Dodam że rysować nie potrafię, więc postanowiłem pokazać to na dioramkach, trochę ubogich, ale pokazujących sceny z życia bohatera.
Ci, którzy czytali może rozpoznają co przedstawia dana scenka, Dodam tylko że to moja wizja :P i wszystko w trakcie budowy i realizacji :roll:

Przepraszam za jakość fotek :cry: i zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scenka z kolejnej Książki ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i kolejna część, jeszcze brakuje figuranta ale myślę, że reszta jest OK

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 4 sierpnia 2017, 16:30 przez megapol, łącznie edytowano 1 raz
megapol

Reklama

Re: Trylogia Stalker

Postprzez szarik » środa, 2 sierpnia 2017, 20:35

Bardzo dobry pomysł i niezłe wykonanie.
Coś tej świni żarcie byle czego wyszło bokiem :)
szarik

Postprzez piotrkur » czwartek, 3 sierpnia 2017, 13:32

Temat mi podchodzi!Trochę bym zapuścił/zasyfił,zakrwawił itp/podziemia z zestawem komputerowym ;o) i transporter..z nim to bym nawet mocno zaszalał kolorystycznie i sprzętowo 8-)
piotrkur

Postprzez megapol » piątek, 4 sierpnia 2017, 16:45

szarik napisał(a):Bardzo dobry pomysł i niezłe wykonanie.
Coś tej świni żarcie byle czego wyszło bokiem :)

Hmmmm. nażarła się Barszczu Sosnowskiego i miała wyglądać tak, i jest do poprawki

Obrazek

Podziemia Świniarni zostaną poprawione gdy zmontuję figurkę Kontrolera, dodatkowo kości czaszki, szmaty i linki potykaczy z granatami F1

Góry pomarańczy nie zmienię bo to pojazd nówka po wjechaniu 10km w Zonę i stojący tam dwa dni. Ale trochę zmienię koncepcję i zatopię go w błocie. :P
megapol

Postprzez megapol » sobota, 12 sierpnia 2017, 21:36

Wygospodarowałem trochę czasu i popoprawiałem coś nie coś.

W pojeździe pouchylałem drzwi, ciężko było ale dałem radę :D , poprawiłem kolor trzonków narzędzi- poprzednio farby Vallejo Natural Wood i Wood które były za jasne przy pomarańcz kamo zastąpiłem Wood Brown - Gunze, zaraz to lepiej wygląda.
Zatopiłem głębiej pojazd w błotku, przysypałem słady przed pojazdem i posadziłem figuranta Miszke.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W podziemiach Świniarni też kilka zmian, doszła figurka Kontrolera ( Mózgospopielacza ), czaszki, hełmy i potykacze z granatami F1 zamontowane na lince gdyby ofiara miała zamiar przekroczyć pułapkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostało jeszcze dorobić nogi świni mutanta i poprawić grób Łysego.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakąś propozycję poprawek, bo w kolejce czekają już podziemia Instytutu Agropromu skąd uczeni będą chcieli odzyskać dokumentację stworzenia Kontrolera i inne anomalie które są wytworem Zony.
megapol

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka