POWÓZ BOJOWY

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Soris000 » sobota, 31 marca 2012, 01:11

Jako kompletny laik, mam skojarzenia, jak by to było nieudolne naśladowanie "klimatu" niektórych prac Beksińskiego. Podkreślam, że to tylko moje amatorskie wymysły.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Reklama

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez kugelblitz » sobota, 31 marca 2012, 01:28

Soris000 napisał(a):Jako kompletny laik, mam skojarzenia, jak by to było nieudolne naśladowanie "klimatu" niektórych prac Beksińskiego. Podkreślam, że to tylko moje amatorskie wymysły.


Ha, ja miałem dokładnie to samo skojarzenie. :)
Moim skromnym zdaniem tego typu wytwory można nazwać różnie ale nie modelarstwem bo nie wszytko co się sklei z wypracek jest modelem podobnie jak nie wszystko namalowane pędzlem będzie obrazem.
Nie znaczy to że nie mają one racji bytu , także na forum ale analizowanie, porównywanie, doszukiwanie się jakichś głębszych teorii nie ma sensu.
Ja to odbieram jako takie hm... postmodernistyczne zabawy u Kuksiego poparte solidnym warsztatem a więc w najlepszym razie efektowne rzemiosło, nie sztuka.
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 11:24

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Sherman » sobota, 31 marca 2012, 01:51

Beksiński to raczej nie ten krąg kulturowy ;o) Zdecydowanie bardziej Hieronimus Bosch.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez rollingstones » sobota, 31 marca 2012, 08:45

spiton napisał(a):Jeśli chodzi o Kuksiego, to wydaje mi się, że jego sukces polega na dostarczaniu widzowi bodźców w postaci "pulsującego detalu". Czegoś na kształt nieobecnego dzisiaj w sztuce ornamentu. Robi to co prawda w sposób dosyć płytki, Bo ten detal nie wynika z niczego.
Nie ma głębszego sensu. W takiej na przykład katedrze gotyckiej(która daje podobne estetyczne doznania, tylko znacznie silniejsze) detal wynika z form, które z kolei są konstrukcją. Wszystko ma sens. I nie ma niepotrzebnych elementów.
Ale sam fakt, że tego typu obiekty jak gotyckie maszyny wojenne Kuksiego osiągnęły pewien sukces, mnie cieszy, bo oznacza to, że wszechobecny minimalizm nie dostarcza odpowiednich wrażeń.
I człowiek łaknie właśnie takich "ekstatycznych ejakulantów przestrzennych"


Spiton robisz świetne modele i pięknie piszesz. Napisałem wczoraj tak ostro bo chciałem zobaczyć jak rozwinie się dyskusja.
Jakże pięknie i lapidarnie słodko jednak ty zgasiłeś moje słowa. A twój przekaz jest identyczny z moim wyobrażeniem o pracach Kuksiego. I cieszę się że jest i cieszę się że ma zajęcie i cieszę się z tych którym się to podoba i kupują za grube pieniądze, Naprawdę się cieszę.
A propo kultury masowej K Richards bodajże z P McCartneyem mieli kilka lat temu pomysł dla jaj(pewnie na niezłej bombie byli) aby sprzedawać gówna celebrytów wysuszone słońcu z odpowiednim certyfikatem autentyczności. Gdzieś to puścili w sieć - i było mnóstwo chętnych.
Ach ta kultura masowa ....
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Jaho63 » sobota, 31 marca 2012, 09:36

rollingstones napisał(a):aby sprzedawać gówna celebrytów wysuszone słońcu

Sebastianie, musisz zrozumieć, że dla wielu zostanie takim dawcą jest szczytem pragnień. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez ewpiga » sobota, 31 marca 2012, 09:42

rollingstones napisał(a):...aby sprzedawać gówna celebrytów wysuszone słońcu z odpowiednim certyfikatem autentyczności.

No cóż... W przypadku ekskrementów chyba trudno mówić o dobrym smaku... jednakowoż "sztuką" jest sprzedać gówno i jeszcze na tym zarobić.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 31 marca 2012, 10:08

Wracając do do fotki za strony pierwszej .Jedyne skrzyżowanie konia z jamnikiem jakie dotąd widziałem :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez greatgonzo » sobota, 31 marca 2012, 11:27

spiton napisał(a): W takiej na przykład katedrze gotyckiej(która daje podobne estetyczne doznania, tylko znacznie silniejsze) detal wynika z form, które z kolei są konstrukcją. Wszystko ma sens. I nie ma niepotrzebnych elementów.


Tu akurat duże znaczenie ma skala, ale i tak dzisiejsze doznania są marnym ułamkiem tego co przeżywał ówczesny człowiek.
Mimo, że jestem pod ogromnym urokiem gotyckich katedr, to jednak zauważę, że z Twojej wypowiedzi można odczytać sugestię, że nie ma w nich zwykłych ozdobników. Było ich mnóstwo, a różnica polegała tylko na formie (rzecz bardzo istotna, ale właściwa dla danej stylistyki) i to tylko w części z nich. Dodatkowo katedr było mnóstwo, na bardzo różnym poziomie, jak to w architekturze.
Dodatkowo być porównywanym do katedry gotyckiej to wielki zaszczyt, nawet przy przegranej.
Sebastian, wiem, że zastosowałeś skrót myślowy - to nie jest konfrontacja z Tobą.

A jeśli idzie o konia i jamnika, to na geometrii wykreślnej mawiano, że kwintesencją tego przedmiotu jest wyznaczenie przenikania konia z parowozem. Tak mi się przypomniało :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Poprzednia strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości