POWÓZ BOJOWY

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez zbigniew_drabarek » czwartek, 29 marca 2012, 13:58

Patrząc na to dzieło przypomina mi się greps z JoeMonstera:

Jeśli nas...sz komuś na wycieraczkę i zadzwonisz, właściciel otwiera = instalacja artystyczna
Jeśli najpierw zadzwonisz, właściciel otwiera i wtedy nas...sz = performans

Jeśli ktoś się czuje urażony to trudno, jego problem. Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z modelarstwem.
zbigniew_drabarek
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 marca 2010, 20:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Adrianowro » czwartek, 29 marca 2012, 14:19

A może założyć osobny dział "modelarskie performance" czy cuś.
Można by tam wrzucać tego typu tematy i wyżywać się w kwestii co i jak do nas przemawia,,,,
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Jaho63 » czwartek, 29 marca 2012, 14:39

1 - Jeżeli faktycznie to był rzut w kierunku "modelarskiej sztuki" to przepraszam, że w ogóle zabierałem głos.
2 - Jeżeli jest to modelarska rozrywka, rodzaj satyry. To jestem jak najbardziej za. I chętnie obejrzę następne prace (co oczywiście nie znaczy, że jeśli jednak sztuka, to mam coś przeciw wstawianiu DZIEŁ na forum).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez MagJa » czwartek, 29 marca 2012, 14:43

Dziękuję i proszę:)

POJEDYNEK

Obrazek
Obrazek
MagJa
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2012, 21:28

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez zbigniew_drabarek » czwartek, 29 marca 2012, 17:28

Dziewczyno daj se spokój na tym forum. Jak masz wątpliwości, to sobie przeczytaj "Manifest" na stronie www.modelarstworedukcyjne.pl :

" Modelarstwo Redukcyjne.
Uważamy, że potrafi nieść ze sobą wyższe wartości. Stanowi bezgraniczną bazę do rozwijania kreatywności i kształtowania charakterów. Zmusza do zdobywania wiedzy z wszechnicy dziedzin: od techniki po sztuki piękne.

Modelarstwo – postrzegamy je jako wielką, pasjonującą przygodę, która co krok przynosi nowe niespodzianki.
Redukcyjne - rozumiemy jako wędzidło nie pozwalające zejść nam z drogi dążenia do odwzorowania rzeczywistości.

Połączenie tych sprzeczności jest treścią naszego portalu, założonego by promować nietuzinkowe i ambitne działania modelarskie.
Chcemy pokazywać, że to nie tylko hobby „na wolne wieczory”. Poza sferą kolekcjonowania zabawek dla „dużych chłopców w krótkich spodenkach” w modelarstwie jest jeszcze wielka przestrzeń poważnych działań! "

Zrozum, ze swoją "tfurczością" pasujesz tu jak garbaty do ściany.
zbigniew_drabarek
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 marca 2010, 20:19

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez rollingstones » czwartek, 29 marca 2012, 17:44

Zbigniewie - cytujesz, ale chyba manifest nie tego forum :?:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Izydor » czwartek, 29 marca 2012, 17:45

Czuję dym :P
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Jaho63 » czwartek, 29 marca 2012, 17:45

Zbynio. Chyba Ci się po...mieszały fora? :lol:
Mnie ta "sztuka" o ile nie jest zabawą, za Chiny nie podejdzie. ALE ABSOLUTNIE NIE MAM ZAMIARU ZABRANIAĆ ZABAWY W ARSTYSTUF!
Tak więc prosiłbym, mów za siebie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Sherman » czwartek, 29 marca 2012, 18:01

Podpisuję sie wszelkimi członkami pod postem Jaho!
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez zbigniew_drabarek » czwartek, 29 marca 2012, 18:16

Znaczy, że istnieją modelarstwa redukcyjne z różnych forów? Celowo użyłem liczby mnogiej. Zawsze uważałem, że wszystkie fora modelarskie są po to by coś wnosić do wspólnego dorobku modelarskiego (techniki, wymiana doświadczeń, linki internetowe) w związku z tym pytam się - co tego rodzaju wytwory wnoszą ? Nowe techniki malarskie? Nowe jakości w kwestii detali? Czy może interesujące fakty historyczne?
P.S. Uwaga,że jest to moje zdanie jest zbyteczna. KAŻDY autor posta pisze i wyraża SWOJA opinię.
zbigniew_drabarek
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 marca 2010, 20:19

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Jaho63 » czwartek, 29 marca 2012, 18:25

zbigniew_drabarek napisał(a):P.S. Uwaga,że jest to moje zdanie jest zbyteczna. KAŻDY autor posta pisze i wyraża SWOJA opinię.

To fajnie. Bo poprzednio wyraziłeś się w imieniu całego forum. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez karolkonw » czwartek, 29 marca 2012, 20:08

MagJa napisał(a):Dziękuję i proszę:)

POJEDYNEK

Obrazek
Obrazek


Bardzo fajne prace od razu miałem skojarzenie z Little People Project (http://little-people.blogspot.com/ jak ktoś nie zna) ale to tylko skojarzenie bo inaczej niż powielacze których jest masę to coś nowego!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Panzer » piątek, 30 marca 2012, 09:36

Szkoda tylko, że w galeriach świetnych modeli w skali 1:72 nie ma nawet połowy, nawet jednej trzeciej, ilości postów, z jaką mamy do czynienia w tej kolejnej jatce. Szkoda tylko, że tym razem w "moim" dziale się to dzieje :(
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez ewpiga » piątek, 30 marca 2012, 09:41

Bardzo ciekawe masz te prace ! z „kierunku” Krisa Kuksi. /swoją drogą, szkoda, że na tym forum nie ma działu ArtWork. Być może odmian modelarskiej „sztuki ” oglądalibyśmy więcej./

Obrazek

Sprawdza się to o czym pisałem w pierwszym poście..
Powiedź Magda, jak to jest gdy Twój twórczy zapał ktoś miętosi od początku: "nihil novi" i podaje recepty na modelarstwo gwałcąc TWÓJ popęd kreowania? . Masz ich wszystkich w dupeńce ?
Jeśli masz otwarty umysł wykorzystasz wiedzę zewsząd dla stworzenia własnych teorii.
Jeśli jesteś jednostką, na którą łatwo wpływać - ograniczy ciebie nawet zbigniew_drabarek, sąsiad z przeciwka.
Chcesz dalej pokazywać tutaj swoje prace ? to pamiętaj: musisz sobie „wyhodować” grubą skórę.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zbigniew_drabarek napisał(a):Zrozum, ze swoją "tfurczością" pasujesz tu jak garbaty do ściany.

Coś mi się wydaje, że jesteś na tyle blisko, aby musnąć jądro prawdy. Czym tak na prawdę jest w dzisiejszych czasach modelarstwo w powiązaniu ze „sztuką użytkową”, ale by to zrobić, musisz się jeszcze troszkę wysilić, dosłownie: o p*czy włos!
zbigniew_drabarek napisał(a):Dziewczyno daj se spokój na tym forum. Jak masz wątpliwości, to sobie przeczytaj "Manifest" na stronie http://www.modelarstworedukcyjne.pl :

Weź chłopie drogi przeczytaj sobie kilka razy jeszcze, na głos, definicję manifestu bynajmniej, bo mnie uj jasny zaraz strzeli.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: POWÓZ BOJOWY

Postprzez Sherman » piątek, 30 marca 2012, 09:43

zbigniew_drabarek napisał(a):Znaczy, że istnieją modelarstwa redukcyjne z różnych forów?

Zbigniewie, ale to jest forum PWM - Modelarstwo z pasją. Więc chyba nie tylko dla modelarstwa redukcyjnego jest tu miejsce, ale i dla tego "luźniejszego" robionego dla zabawy.

Pozdrawiam bez zadęcia.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości