VF-1 S/A "Valkyrie" 1:48 Hasegawa + dodatki

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

VF-1 S/A "Valkyrie" 1:48 Hasegawa + dodatki

Postprzez wacek80 » czwartek, 31 stycznia 2013, 20:04

Cześć!

Zaczynam jeden z projektów ,których się bałem i które czekały pod stołem na swoją kolej. Na warsztacie ląduje myśliwiec VF-1 S/A Valkyrie z anime Macross. Jest to drugi myśliwiec w skali 1:48 z tego anime wypuszczony przez Hasegawę i mam nadzieję ,że nie ostatni. Póki co skleję Valkyrię i chcę to zrobić jak najlepiej więc prace będą przebiegały dość powoli.

Oto moja ofiara:
Obrazek

A to dodatki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oprócz tego dziś przyszedł pokład lotniskowca firmy Steel Scorpion. Zdjęcie dam później.

Jak widać zakupiłem blachy Hasegawy i niezależnego producenta "Jasmine Models". Co prawda blachy Hasy są precyzyjniejsze, zwłaszcza siatki wszelkiego rodzaju ale zestaw JM posiada lepiej wykonane wnętrze dyszy, drabinkę do kabiny, zamki owiewki też prezentują się lepiej. Ponadto zawiera panel kontrolny który jest dużo bardziej szczegółowy niż w zestawie Hasegawy.

Pierwsze fotki z budowy już niebawem. Boję się klejenia blach ale mam nadzieję,że jakoś dźwignę problem.

Oczywiście myśliwce tego typu nigdy nie pojawiały się na lotniskowcach (przynajmniej w anime) ale ich poprzednicy czyli VF-0 stacjonowały na nich więc myślę ,że sytuacja w której VF-1 ląduje na lotniskowcu mogła mieć miejsce :)
wacek80
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:26

Reklama

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości