UCAS X-47B 1/48

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

UCAS X-47B 1/48

Postprzez Arkady72 » piątek, 30 stycznia 2015, 18:19

Budując ten model nie trawiła mnie gorączka związana z tym czy będzie bliski oryginałowi. Nie szarpały mną zaburzenia psychiczne związane ze świadomością ograniczeń wykonania modelu realnego obiektu. Nie zostałem także skorumpowany bioprądami via TV przez Anatolija Kaszpirowskiego. Uznałem przez powyższe, że dział SF będzie idealnym miejscem do prezentacji tej galerii. Bo tu jest zupełnie inny świat. Przez wzgląd na nazwę projektu zresztą też.
Model firmy Freedom Modelkits. Bez dodatków własnych. W żadnej ilości nawet. W szale tworzenia umieściłem na modelu fikcyjne oznaczenia z lotniskowca USS "Ronald Reagan". Bo to spoko prezydęt był :P .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem. I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez red_key » piątek, 30 stycznia 2015, 18:57

JUDASZU !!!! :shock:
jak mogłeś uczynić tak fajny model :D podoba mi się malowanie, jak je wykonałeś ?
osobiście popieram wolną formę tworzenia, podstawa to dobrze się bawić, a nie schizować co inni powiedzą,
gratuluję :) !
Avatar użytkownika
red_key
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 3 kwietnia 2014, 10:31

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Arkady72 » piątek, 30 stycznia 2015, 20:14

red_key napisał(a): ...podoba mi się malowanie, jak je wykonałeś ?

Nalałem farby do laserowej dzidy i heja ;o) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 31 stycznia 2015, 01:14

Zdecydowanie brakuje takiego w mojej kolekcji!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Puskal » sobota, 31 stycznia 2015, 01:38

piotr dmitruk napisał(a):Zdecydowanie brakuje takiego w mojej kolekcji!

chyba w 72

a sam model zacny, lubię to!
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez grzegorz75 » sobota, 31 stycznia 2015, 03:13

SZKODA , że nie 1/32
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez ewpiga » sobota, 31 stycznia 2015, 09:19

Czy przypadkiem nie jest to manifestacja modelarsko-światopoglądowa o niskiej lub co najwyżej średniej jakości warsztatowej, która może gdzieś tam przy okazji i zupełnie niechcący próbuje pretendować do miana czegokolwiek związanego ze sztuką scifi / w tym do miana kiczu?/
ewpiga napisał(a):Wspomniałem o kiczu w kontekście, gdybyś nie zrozumiał, że to subiektywna sprawa, żebyś się nad tym nie rozwodził.
Kicz nie jet niczym obraźliwym.

Ten inny świat: science-fiction obok fantasy, w którym świat przedstawiony z jednej strony nosi znamiona realistyczne - ma konkretny, uszczegółowiony charakter - z drugiej natomiast znacząco różni się od rzeczywistości zbliżając się do baśni.
Model przedstawionego aparatu latającego opiera się na hipotetycznym rozwoju nauki i techniki i doskonale wpisuje się w wydarzenia umiejscowione w przyszłości wobec czasów autora.. więc jak najbardziej pasuje do modelarskiego świata SF.

Po świadomej prowokacji spodziewałbym się w tym dziale modelarskim bardziej wyrafinowanej osobistej pracy.
Czegoś w stylu nowoczesnej formy. Całkiem nowego rodzaju, futurystycznego samolotu, o którym zwykłym śmiertelnikom się nie śniło np. wehikuł w kształcie bumerangu.
Malowanie pierwszorzędne choć /moim zdaniem bardziej osyfiony nadałby plastyczności płaskiej bryle/
...jedna z wielu prac w drodze do doskonałości.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Tomasz Porosiło » sobota, 31 stycznia 2015, 10:34

que?
Avatar użytkownika
Tomasz Porosiło
 
Posty: 458
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2009, 14:01

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez HK1885 » sobota, 31 stycznia 2015, 11:17

Podoba mi się to sci-fi bardzo.
Bo zwyczajnie cieszy oko.

Bez żadnych dodatkowych filozofii czy dzielenia włosa na czworo.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Arkady72 » sobota, 31 stycznia 2015, 12:51

ewpiga napisał(a):...

Proszę nie zaśmiecać mojego wątku. Moderator!
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez adamem » sobota, 31 stycznia 2015, 12:58

Arkady72 napisał(a):Budując ten model nie trawiła mnie gorączka związana z tym czy będzie bliski oryginałowi. Nie szarpały mną zaburzenia psychiczne związane ze świadomością ograniczeń wykonania modelu realnego obiektu. Nie zostałem także skorumpowany bioprądami via TV przez Anatolija Kaszpirowskiego

Całkowicie popieram, a model wyszedł extra.

P.S.
Regan był spoko. Gdyby teraz rządził toby ruskich nie było na Ukrainie.
Pozdr
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez ewpiga » sobota, 31 stycznia 2015, 14:32

Arkady72 napisał(a):Proszę nie zaśmiecać mojego wątku. Moderator!

Dobre to. Taki mi pomysł przyszedł do głowy. Może by tak dodać opcję "zezwalam na komentarze pod pracą"? To ciekawa i bardzo przydatna opcja by była. Nawet można by zezwalać, bądź nie, na ocenianie modelu. Albo kliknąć samemu na opcję "zgłoś do usunięcia", która była by aktywna..coś jak "edytuj" Kto by chciał, ten by miał, kto nie, to ani w tą, ani we wtą.

Gdy tylko raczyłem odnieść się do twoje pracy szybko pękł cały ten luz i fun, który tak mocno zamanifestowałeś. Krytyka to jest jakaś opinia innej osoby, negatywna albo pozytywna...do każdej trzeba mieć szacunek. Nie chodzi o to by się podporządkować, tylko zobaczyć jak inni patrzą na twoją pracę i na to co piszesz przy okazji. Konstruktywna krytyka to chyba powód wystawiania swoich prac do oceny, prawda? ...Możesz tę krytykę najzwyczajniej zlekceważyć...a ty, od razu wołasz "policjanta".
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Arkady72 » sobota, 31 stycznia 2015, 15:07

ewpiga
Gdy tylko raczyłem odnieść się do twoje pracy szybko pękł cały ten luz i fun, który tak mocno zamanifestowałeś

Wołanie policjanta to dalszy ciąg FUNu, zwyczajna beka z sytuacji, które tutaj stały się "normą" a raczej wynaturzeniem w kontekście faktu, że uzasadnienia niektórych wołań Moderator nawet nie czytał reagując jak pies Pawłowa.
Ale nie dziwi, że tego nie dostrzegłeś .
Krytyka to jest jakaś opinia innej osoby, negatywna albo pozytywna...do każdej trzeba mieć szacunek. Nie chodzi o to by się podporządkować, tylko zobaczyć jak inni patrzą na twoją pracę i na to co piszesz przy okazji.

Ile razy opuszczałeś to forum z powodu niemożności poradzenia sobie z krytyką swoich prac? :roll:
Konstruktywna krytyka to chyba powód wystawiania swoich prac do oceny, prawda?

Owszem ale w Twoim wykonaniu jakoś nie dostrzegam tej konstruktywności. Chętnie przyjmuję krytykę od kogoś kto zna temat, jest przy okazji dobrym modelarzem, który kończy modele i ma do swojego hobby zdrowe podejście. I znowu... Ty tych kryteriów nie spełniasz w moich oczach więc o czym mam z Tobą rozmawiać? Włazisz mi w wątek próbując go profesjonalnie rozwalić. Omijaj je szerokim łukiem jeśli tak Ci źle z tym.
Zadajesz sobie pytanie na wstępie:
Czy przypadkiem nie jest to manifestacja modelarsko-światopoglądowa o niskiej lub co najwyżej średniej jakości warsztatowej, która może gdzieś tam przy okazji i zupełnie niechcący próbuje pretendować do miana czegokolwiek związanego ze sztuką scifi / w tym do miana kiczu?/

Sam sobie na nie za chwilę odpowiadasz:
ewpiga napisał(a):Wspomniałem o kiczu w kontekście, gdybyś nie zrozumiał, że to subiektywna sprawa, żebyś się nad tym nie rozwodził.
Kicz nie jet niczym obraźliwym.
Schizofrenia?
Wygłaszasz potem bełkotliwie swoje dziwaczne manifesty:
Ten inny świat: science-fiction obok fantasy, w którym świat przedstawiony z jednej strony nosi znamiona realistyczne - ma konkretny, uszczegółowiony charakter - z drugiej natomiast znacząco różni się od rzeczywistości zbliżając się do baśni.
Model przedstawionego aparatu latającego opiera się na hipotetycznym rozwoju nauki i techniki i doskonale wpisuje się w wydarzenia umiejscowione w przyszłości wobec czasów autora.. więc jak najbardziej pasuje do modelarskiego świata SF.

Następnie sam przyznajesz się do tego, że jesteś zwykłym forumowym prowokatorem:
Po świadomej prowokacji spodziewałbym się w tym dziale modelarskim bardziej wyrafinowanej osobistej pracy.

I znowu majaczenia nie mające nic wspólnego z moim modelem:
Czegoś w stylu nowoczesnej formy. Całkiem nowego rodzaju, futurystycznego samolotu, o którym zwykłym śmiertelnikom się nie śniło np. wehikuł w kształcie bumerangu.

Zrób sobie taki model, będę trzymał kciuki. Tylko nie pomyl silnika ze skrzynią biegów przy okazji :P bo znowu będzie przezabawnie.
Żeby nie było, że nie dostrzegam żadnych pozytywów to chciałem podziękować za jedyne rozsądnie brzmiące zdanie w Twoim słowotoku:
...jedna z wielu prac w drodze do doskonałości.

Naturalnie to jedna z wielu prac na jakiejś drodze.

Na koniec:
Taki mi pomysł przyszedł do głowy. Może by tak dodać opcję "zezwalam na komentarze pod pracą"? To ciekawa i bardzo przydatna opcja by była. Nawet można by zezwalać, bądź nie, na ocenianie modelu. Albo kliknąć samemu na opcję "zgłoś do usunięcia", która była by aktywna..coś jak "edytuj" Kto by chciał, ten by miał, kto nie, to ani w tą, ani we wtą.

To czy krytyka lub komentarze są zwykłą złośliwością albo projekcją własnych kompleksów wyczuwam na milę. Normalnego modelarza chętnie służącego radami bez namolnego wciskania swojej "filozofii" zresztą też. Nie jest to trudne.
Gdzie Ty i Tobie podobni się mieszczą? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam nie sobie.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez ewpiga » sobota, 31 stycznia 2015, 18:43

Za dożo tych cytatów. nie ogarniam..jakbym pisał do samego siebie. Chyba obraziłem Ci koleżkę moimi wpisami w wątku wybitnie skopanego Phantom'a. A ta galeria jest prowokacyjnym podtekstem, taki pstryk w nos dla "artysty" Pokazanie tego samolotu akurat w tym dziale naprawdę nie miało sensu. Chyba raz miałem ochotę zrezygnować w uczestnictwa na tym forum. Ludzi nie zmienisz będą pisać takie komentarze jakie umieją - ich krytyka nie odnosiła się do moich prac, a raczej do mojej osoby - to dwie sprzeczne ze sobą rzeczy. Pamiętasz to jeszcze? to chyba z 7 lat temu będzie. Nie lubię wklejać własnych cytatów, ale tu celowo przywołałem "kicz", który odczuciem jest subiektywnym - nie może być ci obce zjawisko kobiety w fatalnie zrobionym makijażu.

Zlituj się komentować modele mogą jednostki o największej liczbie ukończonych modeli, albo "dobrzy modelarze"cokolwiek ma to znaczyć.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: UCAS X-47B 1/48

Postprzez Arkady72 » sobota, 31 stycznia 2015, 19:31

Niestety dalej będą cytaty bo inaczej się nie da raczej...
Chyba obraziłem Ci koleżkę moimi wpisami w wątku wybitnie skopanego Phantom'a.

Jego o to zapytaj nie mnie. "Wybitnie skopanego Phantoma" już zmilczę bo masz rację w 100%:
Ludzi nie zmienisz ...
( wiem, w innym kontekście to było ale tutaj pasuje też bo to o Tobie mowa ).
... celowo przywołałem "kicz", który odczuciem jest subiektywnym - nie może być ci obce zjawisko kobiety w fatalnie zrobionym makijażu.

Kicz jest odczuciem subiektywnym, to naturalne ale użyłeś tego określenia celowo, żeby zdyskredytować czyjąś pracę, notabene bardzo dobrą w odczuciu większości. Nie widzę żadnego związku między starannie pomalowanym Phantomem a kobietą z rozpaćkanym makijażem na twarzy. Moje poczucie estetyki jest widocznie inne.
A ta galeria jest prowokacyjnym podtekstem, taki pstryk w nos dla "artysty"

Przejrzałeś mnie! Ale nie o pstryczka w nos artyście chodzi, drę sobie łacha z tego bufoniastego podejścia do cudzych galerii, do tej brzydkiej szydery podszytej kompleksami, czasem płytką zawiścią, braku szacunku dla czyichś priorytetów. Mierzi mnie to od dawna, dobrze byłoby zmienić trochę mentalność, może wtedy ludzie chętniej by dzielili się swoją radosną twórczością.
Zlituj się komentować modele mogą jednostki o największej liczbie ukończonych modeli, albo "dobrzy modelarze"cokolwiek ma to znaczyć.

Nie wkładaj mi w usta Piotrze słów, których nie wypowiedziałem bo to nie jest fajne. Sens mojej wypowiedzi jest inny, przeczytaj ze zrozumieniem.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Następna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości