X_12

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Re: X_12

Postprzez ewpiga » sobota, 25 lutego 2017, 23:27

Klej stwardniał. Teraz obie warstwy papieru muszę skleić razem by nie wyglądało na to, że peleryna składa się z dwóch warstw. Na pierwszym ludziku, wartowniku, po sklejeniu obu warstw papieru i stwardnieniu kleju brzeg peleryny równałem nożyczkami. Nie byłem z takiego efektu zadowolony więc tu postanowiłem zrobić to zupełnie inaczej. Wyprostowałem kant zginając końcówkę papieru na zewnątrz, na szerokości około 1 cm. Skleiłem "wamodem" obie warstwy papieru do siebie.

Obrazek

Odczekałem do momentu aż klej nieco stężeje i jeszcze raz zawinąłem papier. Tym razem do wewnątrz budując jednocześnie fałdę materiału na przedramieniu i u dołu peleryny..tak udało się ukryć szew obu warstw papieru. Kant peleryny dla sztywności wysmarowałem " wamodem "

Obrazek

Teraz gdy już najtrudniejszy etap mocowania peleryny do pleców ludzika mam za sobą budowanie fałd na płaszczu jest bardzo proste. Praktycznie papier sam się marszczy i trzeba mu jedynie bez zbędnego wysiłku pomóc.

Obrazek

Dokleiłem "wamodem" papier do plecaka robiąc na nim kilka zmarszczek. Dodałem kilka kropelek CA, aby papier szybko stwardniał i nie przemieszczał się gdy będę układał fałdy na dole peleryny. Jednocześnie odciąłem nadmiar papieru zostawiając go jednak nieco w zapasie.

Obrazek

Teraz wysmarowałem połowę peleryny "wamodem" i z pomocą metalowej końcówki pęsety poprawiłem żłobiąc po wgłębieniach fałd w pelerynie.

Obrazek

Gdy klej lekko stężał, na samych końcówkach peleryny gdzie papier mocno się nie zmarszczył pomogłem mu pęsetą zaginając w kant. Dokończyłem smarowanie klejem do dołu.

Obrazek

Po wyschnięciu kleju, jeszcze raz wyrównałem spód peleryny...

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: X_12

Postprzez DUDE » wtorek, 28 lutego 2017, 09:16

Świetna koncepcja, warsztat, umiejętności no i sporo frajdy z budowy jak widzę. Pomysły na wykonanie bardzo błyskotliwe. Będę sobie podglądał do porannej kawy:)
pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: X_12

Postprzez ewpiga » czwartek, 2 marca 2017, 00:20

DUDE napisał(a):..Będę sobie podglądał do porannej kawy:)

Proszę..nowe, do porannej kawy :D
Peleryna wcale nie musi wyglądać jak nówka. Zaraz po wysmarowaniu końcówki peleryny klejem, gdy ten jeszcze nie stwardniał ostrym nożykiem zrobiłem kilka dziur w materiale i delikatnie go postrzępiłem.

Obrazek

Obrazek

Na sam koniec pracy jeszcze raz klejem po całości. Nie zrobiłem tego prosto z pędzelka, a wylałem nieco kleju z boku na kawałek kartonika odczekałem aż zgęstnieje i przesmarowałem po pelerynie.

Obrazek

Już po całkowitym wyschnięciu peleryna wygląda całkiem znośnie. W zasadzie tyle na jej temat.
Ale.., jak się tak rozpędziłem..pokażę jak ten wojak będzie dalej ubierany..

Obrazek

Obrazek

Głowa wraz z hełmem nie będzie tu spełniać żadnej roli, po prostu chciałem zachować prawidłowe proporcję człowieka do wymodelowania zupełnie czegoś innego.

Obrazek

Złożyłem na pół jeden płatek chusteczki higienicznej, wyciąłem w niej prostokątny otworek i nakleiłem blaszkę z szybką

Obrazek

Papier przykleiłem do szczytu hełmu tak aby szybka znajdowała się w okolicy oczu ludzika. Twarzy nie malowałem, prawdopodobnie opary kleju zaparują szybkę i mało co będzie tam widać..czekam aż klej dobrze stwardnieje...

Obrazek

Klej stwardniał..podwijam papier pod spód i doklejam go za pomocą "wamodu"do korpusu ludzika. Raz z prawej strony, raz z lewej. Poprawiam po spoinie klejem CA.

Obrazek

Obrazek

Odcinam nadmiar papieru. Formuje "materiał" na kształt worka nałożonego na głowę. Z tyłu głowy sklejam papier zwyczajnie na zakładkę.

Obrazek

"Worek" smaruję po całości klejem "wamod". Pasek papieru /jeden płatek/ składam na pół i rogiem doklejam do peleryny kropelką kleju CA..czekam aż wszystko stwardnieje...

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez DUDE » czwartek, 2 marca 2017, 08:46

ewpiga napisał(a):Proszę..nowe, do porannej kawy

dziękuje, właśnie sobie zaparzyłem.
Fajna czapka, tylko ciężko mu dychać teraz
pozdrawiam
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: X_12

Postprzez ewpiga » sobota, 4 marca 2017, 10:26

Podwijam końcówkę papieru i przyklejam do ramienia ludzika i brzegu "worka".

Obrazek

Odcinam nadmiar papieru zostawiając tyle, aby starczyło na zrobienie kaptura. Róg papieru przyklejam na końcu ściegu kaptura. Czekam do stwardnienia kleju.

Obrazek

Jeszcze raz pozbywam się nadmiaru papieru. Podwijam go teraz pod spodnią stronę i doklejam do pleców.

Obrazek

Klejenie kaptura dzielę na etapy. Kleję na małych odcinkach na przemian, raz z lewej, raz z prawej strony.
Teraz gdy nabrałem jakiegoś doświadczenia kaptur skleiłbym jeszcze inaczej i ostatnią fałdę ukryłbym pod spodnią stroną w miejscu gdzie kaptur lekko zwisa stykając się z ramieniem ludzika. Wygodniej też było by zabawić się w krojczego i wytrasować na szablonie formę kaptura z jego wszystkimi wyobleniami i od takiego wzoru zbudować kaptur.
Tak wygląda już po wyschnięciu kleju.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby miał czym dychać. Wyprułem kabel z przewodu głośnikowego. Pozbawiłem go plastikowej osłonki i jednym drucikiem owinąłem wokół cienkiego kabelka, a sam przewód "dychania" ukryłem w pasie prowadząc go do plecaka.
Takiego wartownika trzeba teraz uzbroić...

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » niedziela, 5 marca 2017, 23:05

Uzbrojony. Kolorem zagruntowany...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 6 marca 2017, 18:42

Były już mechaniczne ręce teraz mechaniczne nogi..
Pilot, nr 2. Kurtka zdaje się rosyjskiego oficera, hełm, DDR, portki do kolan na jednej nodze..buciki włoskiego wojaka, reszta - blaszki różnego rodzaju + druty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » wtorek, 7 marca 2017, 22:50

Gotowy do malowania...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez GrzeM » wtorek, 7 marca 2017, 23:42

CZAD!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: X_12

Postprzez ewpiga » środa, 8 marca 2017, 12:07

Do koła pojazdu pancernego.,wpierw nawierciłem w nim otworki..wkleiłem dwa stalowe druty, które wygiąłem odpowiednio do łuku ogona. Końcówki drutu owinąłem nitką . Po wstawieniu takiego wihajstra we wnętrze ogona przeciąłem nić, a druty rozprężając się ustabilizowały kółko. Druty zalałem klejem CA.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » środa, 8 marca 2017, 22:22

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » piątek, 10 marca 2017, 22:05

Ostatni, gotowy już detal..teraz trzeba poskładać stwora do kupy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 13 marca 2017, 22:52

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: X_12

Postprzez Adrianowro » wtorek, 14 marca 2017, 15:15

Ten projekt mi się podoba :)
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: X_12

Postprzez ewpiga » czwartek, 16 marca 2017, 19:51

Robal, gotowy do malowania...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości