Big Boy, Revell 1/87

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Lewy » piątek, 9 września 2011, 18:33

Gdyby nie to, że model dostałem, nigdy bym pewnie nie zbudował parowozu. W trakcie budowy okazało się, że to naprawdę fajna rzecz taka "ciuchcia". Big Boya... znalazłem gdzieś na szafie w pracy, mój szef buduje parowozy w troszkę większym formacie i z metalu, ten model kiedyś kupił i odłożył z braku czasu i chęci pewnie. Od siebie dodałem tylko poręcze, reszta to zestaw. Pomalowałem, pobrudziłem troszkę i przykleiłem do torów, teraz jeszcze gablotka, za którą nie mogę się zabrać i model stanie na widocznym miejscu w pracy.
Big Boy w całej krasie:
Obrazek
Model:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na koniec Big Boy i najmniejszy parowozik mojego szefa, niestety, troszkę większy, ważący coś koło tony, stoi teraz w innym warsztacie. Jak wróci do nas to cyknę mu fotkę i wrzucę tutaj.
Obrazek
Aha, nie zwracajcie uwagi na bałagan, do tego można się przyzwyczaić :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 9 września 2011, 21:57

Big Boy to pestka ,ale 030 T Decauville to jest to co tygrysy lubią najbardziej. :lol:
Samowarek to na tor 5" czy na 7 1/4 ". :?:
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Lewy » sobota, 10 września 2011, 14:52

Wąskie tory 5", prawie 2 km takich szyn leży u mnie w pracy i czeka na ułożenie.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 11 września 2011, 22:44

O to to super ,ciesze się, iż nie jestem już sam w tym wąskotorowym szaleństwie na tor 5" :lol:
Czy można by wiedzieć czy te 2km toru będzie ogólnodostępne czy to raczej prywatny szlak.
Jest co prawda w Cichowie kolejka parkowa w skali 1:6 ale ponoć tory 5" zostały zlikwidowane a i samej kolejce grozi likwidacja.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Lewy » poniedziałek, 12 września 2011, 18:21

Po Słupskiem buduje się "Polski Park Parowy", ale zbudować się nie może... wiadomo, kasa się nie zgadza. Miało ruszyć w 2010, ale najbardziej optymistyczny termin to 2012. Park będzie ogólnie dostępny, będą dwa parowozy i jedna lokomotywa elektryczna (chodź w rzeczywistości będzie napędzana silnikiem spalinowym, który to z kolei będzie przenosił moc na serwa hydrauliczne), będzie też kilka mostów, wiaduktów i makiet związanych z koleją. W urzędzie gminy Usta stoi makieta parku.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /758420583
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Big Boy, Revell 1/87

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 12 września 2011, 19:53

Tak właśnie kojarzyłem ale pewny nie byłem.
O fajnie że Wstawiłeś link bo gdzieś mi się zagubił .
Tak to jest w naszym pięknym kraju że jak fajna inicjatywa to znajdzie się paru co to im się nie podoba , i bach kłodę pod nogi :(
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42


Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości