BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 grudnia 2008, 13:01

w wypraskach model fajny. na pierwszy rzut oka. drugi rzut ukazuje oczom masę wypychaczy, nadlewek, troche zapadnietych jamek. sklejanie to może nie droga przez mękę, ale tez i nie czysta przyjemność. dużo szpachlowania, miejscami kiepskie spasowanie elementów- szczególnie parszywe były silniki ,na przykład.. szoferka z kolei ma potwornie zwichrowane ściany- a o składalnosci lepiej nie wspominać. gumowa instalacja do piasku tez kiepska- ani zaden klej tego nie łapie, ani spasowana..
utknąłem, nieco zniechęcony, na tym etapie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i tak dla oszacowania wielkości- porównanie z abramsem 1/35..

Obrazek

ale w sumie to i tak maleństwo.. mniej wiecej o połowe mniejsze od bigboja 1/87:>
szkoda ze nie ma modeli do sklejania amerykanskich lokomotyw..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez mr.jaro » czwartek, 18 grudnia 2008, 15:34

Dzieki, Kamil. Mnie sie Twoja Br52 podoba, a wiedzac, jak pomalowales wagoniki jestem przekonany, ze po wykonczeniu takze lokomotywa bedzie pieknym modelem.


Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):szkoda ze nie ma modeli do sklejania amerykanskich lokomotyw..

Firma Revell wydala Big Boy'a w rozmiarze H0 (numer katalogowy zestawu 02165). Niestety, nie wiem kiedy to bylo i czy mozna go jeszcze dostac w regularnej sprzedazy. Ale na naszym eBay zestaw ten pojawia sie stosunkowo czesto (dzisiaj naliczylem chyba ze cztery sztuki). Nie wiem rowniez, jak przedstawia sie sprawa jakosci wyprasek, czy dokladnosci pasowania. Jednak dla doswiadczonego modelarza nawet pewne slabosci zestawu chyba nie musialyby od razu stanowic kryterium KO.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 grudnia 2008, 15:41

mr.jaro napisał(a):Ale na naszym eBay zestaw ten pojawia sie stosunkowo czesto

bywa w sklepach, głoiwnie tych z zabawkami.. a na ibeju jest non-stop dostępny
oglądałem nawet ten model. koszmarny. nie wiem jak spasowanie, ale subtelność detalu gorsza niż w najtańszych starych pikolcach. nie wiem czy jest sens..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez mr.jaro » czwartek, 18 grudnia 2008, 16:12

Moze to stary Monogram, albo cos podobnego... Jesli koszmarny, to faktycznie chyba nie ma sensu zawracac sobie nim glowy.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 grudnia 2008, 16:20

nie nie, to revell, stary jak świat, ale revell. stary monogram to wogóle poziom zabawki mało skomplikowanej.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Precyzyjny » czwartek, 18 grudnia 2008, 23:09

To może zamiast 1/72 spraw sobie Kriegsloka w skali 1/35 Trumpetera. Na forum Modelwork jest relacja z budowy tego modelu i wychodzi całkiem przyzwoicie. A ten to faktycznie wygląda trochę siermiężnie, budka maszynisty sprawia wrażenie na jednym ze zdjęć trochę przekrzywionej. Nie dziwię się, że zniechęciłeś się do dalszej pracy.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------
Moje modele można obejrzeć tutaj:
parowóz Pu29 , parowóz Ty2
* * *
Obrazek
Avatar użytkownika
Precyzyjny
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 listopada 2008, 16:04

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 18 grudnia 2008, 23:42

bo jest pokrzywiona, ale nie przejmuję sie tym zbytnio, wyrównam opancerzeniem
BR52 w 1/35 mnie nie nęci.. poczekam na lokoomotywe z BP-42, jak jej tam było.. Panzerlok Br57 czy jakos tak..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez mr.jaro » piątek, 19 grudnia 2008, 09:22

He, he, "siermieznie" to w odniesieniu do samego zestawu ladnie powiedziane. Nie nalezy jednak zapominac, ze jest to skala 1:72 i chocby ze wzgledow technologicznych detale beda robily bardziej siermiezne wrazenie, anizeli w skali 1:35. Jednak pomimo wielkosci modelu, takze zestawowi Trumpka z czystym sumieniem przypisalbym rowniez miano siemierznego.

Wbrew pozorom, Br52 Trumpka to tez nie jest latwy chleb. Jamy skurczowe, dziury po wypychaczach w widocznych miejscach, niewielkie, ale wszedobylskie przesuniecia form, zdeformowane elementy, duzo drobnych, ale istotnych niedokladnosci pasowania... Juz na samo wspomnienie zdeformowanych (o przekroju dalekim od okraglego), najezonych jamami skurczowymi, za krotkich (w stosunku do szerokosci ostoi) osi kol dostaje mdlosci. Owszem, wszystko da sie poprawic i przy odpowiedniej dozie cierpliwosci mozna otrzymac piekny model, ale w zestawie Trumpka wlasnie tych drobiazgow do poprawienia jest mnostwo, natomiast blaszki Edka tez wszystkich problemow nie rozwiazuja, a raczej wnosza pare wlasnych. Faktycznie, na zdjeciach model wyglada okazale i nie robi wrazenia, by bylo sie do czego przyczepic, ale jego budowa to jednak droga przez meke, szczegolnie w poczatkowym stadium (podwozie i ostoja, ktore maja potem duzy wplyw na wlasciwa geometrie calosci).

Nie wiem jak w Polsce, ale u nas dochodzi do tego jeszcze stosunkowo trudna dostepnosc tego zestawu, ktora z kolei implikuje jego wysoka cene.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 20 grudnia 2008, 18:18

mr.jaro napisał(a):Dzieki, Kamil. Mnie sie Twoja Br52 podoba, a wiedzac, jak pomalowales wagoniki jestem przekonany, ze po wykonczeniu takze lokomotywa bedzie pieknym modelem.


Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):szkoda ze nie ma modeli do sklejania amerykanskich lokomotyw..

Firma Revell wydala Big Boy'a w rozmiarze H0 (numer katalogowy zestawu 02165). Niestety, nie wiem kiedy to bylo i czy mozna go jeszcze dostac w regularnej sprzedazy. .


Jeżeli chodzi o BIG BOY`a to jest w DATA w cenie około 87zł

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 20 grudnia 2008, 21:28

za npodobne pieniądze do wychaczenia w sklepach z zabawkami..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Michał Janik » czwartek, 29 października 2009, 13:28

Kamil, jest jakaś nadzieja na ciąg dalszy w realnej przyszłości? Wiem wiem, rok minął, ale z drugiej strony to chyba dobra ilość czasu, aby spojrzeć świeższym okiem na opuszczony niegdyś zestaw. Jak do tej pory, wygląda to bardzo obiecująco... Przy okazji chciałem spytać, czy nie orientujecie się, czy istnieją jakieś wagony, obsługa etc., gdyby się chciało np. dioramę robić. Że Eduard wypuścił dwa duże komplety blach, to wiem.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 29 października 2009, 16:27

Co do taboru, to spotkałem się jedynie z róznymi żywicami, podłej jakości i wybujałej cenie...
Jezeli, natomiast, o kontynuację chodzi, to ostatnio ten model nazbyt czesto w moje ręce wpada, niczym wyrzut sumienia; w połowie listopada do niego siądę chyba, bo czas najwyższy...
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BR52 Kriegslok Hobby Boss 1/72

Postprzez mr.jaro » piątek, 22 stycznia 2010, 09:35

Kamil, nie mysl, ze odpuscimy. Polowa stycznia tez juz minela...
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover


Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości