Moje pierwsze węglarki

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Moje pierwsze węglarki

Postprzez szymszyl » niedziela, 15 lutego 2009, 22:02

Postanowiłem spróbować moich sił w kolejkach. Nadarzyła się do tego idealna okazja ponieważ w ten weekend odbywały się w Poznaniu warsztaty modelarskie dla kolejkowców. Spróbowałem przybrudzić dwie węglarki firmy PICO modele Wddo i Es/Wddo w malowaniu PKP'u z IV epoki. Pod czujnym okiem pana Turko naniosłem ślady po węglu na burty. Zrobiłem coś w rodzaju wash'a a następnie wtarłem czarny pastel. Na górze burt zrobiłem ślady po wapnie którym kiedyś dla ochrony przed kradziejami chlapano węgiel. Następnie ostoje pomalowałem rudym pigmentem i przetarłem twardym pędzlem oraz pokryłem mgiełką Humbrola bodajże 113 (pożyczony), pomalowałem koła MM RUST i wszystko złożyłem w kupe. Modele czekają na wkładki z węglem ale stwierdziłem ze pokaże modele bez węgla. Proszę o opinie i uwagi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lutego 2009, 22:18 przez szymszyl, łącznie edytowano 1 raz
szymszyl
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Moje wypociny

Postprzez xenomorph » niedziela, 15 lutego 2009, 22:07

Proszę o wpisanie Tytułu zgodnie z regulaminem, bo post trafi do HP.
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze węglarki

Postprzez Żukow » środa, 27 maja 2009, 17:58

Przydałoby się pomalować wózki na czarno.
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości