[Galeria] F1/March Cosworth 871

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kartonowego.

[Galeria] F1/March Cosworth 871

Postprzez PiterATS » czwartek, 18 listopada 2010, 12:39

Witam
Trochę czasu nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że nic nie sklejałem. Tym razem trochę zmieniłem tematykę i skleiłem model bolidu F1. Konkretnie jest to bolid March Cosworth 871, zespołu Leyton House Racing, z sezonu 1987. W sezonie 1987 March’e 871 były przeważnie wyposażone w silniki Forda. Model natomiast przedstawia samochód z silnikiem Coswortha, opatrzony numerem fabrycznym 871-02 i numerem startowym 16. Bolidem tym w 1987 jeździł Mauricio Gugelmin, wtedy jeszcze kierowca testowy zespołu.
Co do samego modelu, to jest to model kartonowy, w skali 1/24, do darmowego pobrania z internetu. Sklejało się go całkiem dobrze, choć spasowanie mogłoby być lepsze- ciągle trzeba było coś docinać i przycinać. Dotyczyło to szczególnie monocoque’a i elementów nadwozia. Szczytem były natomiast felgi, które okazały się za szerokie aż o ponad 2mm. Musiałem je więc opracować całkowicie od podstaw. Wymiany wymagały również lusterka, ponieważ wycinankowe nijak nie przypominały oryginału. Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako ciekawostkę podam, że obecnie dokładnie ten bolid można kupić po okazyjnej cenie 100.000 Euro. Samochód jest w pełni sprawny i po remoncie kapitalnym. Dodatkowo w ramach zakupu jest do zaoferowania pełen pakiet części zamiennych. Samochód można sobie zobaczyć min. na stronie http://www.carclassic.com

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [Galeria] F1/March Cosworth 871

Postprzez uki761 » czwartek, 18 listopada 2010, 22:53

Podoba mi się bardzo. Prawie nie widać ze to karton.
Gratulacje!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: [Galeria] F1/March Cosworth 871

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 21:09

Bardzo fajny model. Trzeba było pokazać warsztat w Strefie 24.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria] F1/March Cosworth 871

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 7 grudnia 2010, 01:31

Fachowy, i ładnie czysto sklejony. Podobają mi się te bambetle na wierzchu silnika, w ogóle cały mi się podoba.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Karton

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości