HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 306

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kartonowego.

HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 306

Postprzez pioneerek » poniedziałek, 11 lutego 2013, 13:06

Witam.
Chciałbym zaprezentować Wam wykonany model samolotu Hawker Hurricane Mk I barwach 306 Dywizjonu myśliwskiego "Toruńskiego" z 1940r. Autorem modelu jest Pan Paweł Mistewicz.
Po wielu latach "przerwy" od hobby jakim było niegdyś modelarstwo, dysponując wolnym czasem postanowiłem że spróbuję coś jeszcze samemu sklecić :) Preferuję modele kartonowe i takowego szukałem właśnie w księgarni. "Zabawa" pt modelarstwo jak określiła to moja żona, znów zaczęła pochłaniać mnie totalnie. Niestety wzrok już nie ten ;) palce trochę większe niż 18 lat do tyłu, brak stosownych narzędzi których pozbyłem się dawno temu nie pozwoliły wykonać modelu idealnie. Oczywiście doszedł jeszcze do tego brak wprawy ... jak wspomniałem ostatni model ukończyłem 18 lat temu. Mimo "przeszkód" :) wybrałem opcję wykonania trudniejszą. Myślę że z czasem dojdę ponownie do wprawy i każdy kolejny będzie lepszy i dokładniejszy.
Prace nad Hurricaem zajęły mi około 60h aż udało się go ukończyć. W planie na najbliższe dni jest wykonanie retuszu akwarelami oraz całościowe polakierowanie modelu lakierem bezbarwnym.

Poniżej zamieszczam zdjęcia i poddaję się Waszej krytyce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę że będę tu do Was częściej zaglądał ... to super hobby ;)
Pozdrowienia
Łukasz

PS. Kolejny model kartonowy który czeka na wykonanie do samochód ciężarowy Żubr ;o)
Avatar użytkownika
pioneerek
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2013, 12:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 304

Postprzez rhinoceros » poniedziałek, 11 lutego 2013, 14:22

To dlaczego wątek nosi tytuł "HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 304"?
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 304

Postprzez Voltan » wtorek, 12 lutego 2013, 07:40

Karton to karton, ma swoje ograniczenia. Do tego według mnie samoloty nie są tak proste jak mogłoby sie wydawać, znacznie więcej w nich powierzchni i kształtów które trudno z kartonu wyprofilować. Następny będzie na pewno lepszy. W Twoim modelu najbardziej psują efekt koła. Powinieneś je oszlifować do własciwego kształtu i pomalować. Krzywa antena i przednia część kadłuba też nie wylądają najlepiej. Popraw koła, a efekt będzie znacznie lepszy.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: HAWKER HURRICANE MK I - Dywizjon 304

Postprzez Corsair » poniedziałek, 25 lutego 2013, 21:37

Karton nie ma żadnych ograniczeń, wymaga tylko nieco więcej wprawy i cierpliwości. Dywizjon 304 - ewidentna literówka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 09:02


Powrót do Karton

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pashal i 4 gości