[R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kartonowego.

[R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/

Postprzez Paweł O. » niedziela, 24 stycznia 2016, 22:15

Witam.
Od zawsze podobały mi się małe okręty PMW a już w szczególności kutry rakietowe i torpedowe, dlatego też jak wydawnictwo Draf Model wydało w zeszłym roku ORP ,, Odważny ” stwierdziłem trzeba zrobić. Powiedzieć i kupić łatwo, ale patrząc na moje dotychczasowe dokonania marynistyczne to skleić będzie o wiele trudniej. Mam jednak nadzieję, że teraz się uda tym bardziej, że model w małej skali a co za tym idzie moje łapska niewiele mają do spartolenia. Tyle tytułem wstępu przechodzimy do prezentacji na początek model plus zestaw ,, czasooszczędzaczy ” dedykowanych do tego modelu.



Obrazek



Tutaj trzeba pochwalić wydawcę, że cały model i jego dodatki są relatywnie tanie. Czyli da się. Jak już pisałem szkutnik ze mnie marny, więc poprosiłem o pomocnika, bo inaczej nie dam sobie rady, dostałem ale mój majster jakiś bardzo nie w sosie bo minę miał obrażoną i burczał coś pod nosem że on do amatorki ręki przykładał nie będzie. No cóż mam nadzieję, że się nam współpraca jakoś ułoży. Chociaż strasznie mnie wkurzył jak mi latał wszędzie z krótkofalówką ( ciekawe do kogo kabluje ).


Obrazek


No to zaczynamy od początku, czyli od ….kotwicy. I wyszła moja amatorka jak Szydło z wora gapiłem się w rysunek zestawieniowy jak sroka w kość z i tak źle złożyłem, na szczęście wszystko na BCG więc szybko rozkleiłem i pozlepiałem poprawnie.


Obrazek


Potem zabrałem się za pachołki różnego autoramentu i inne detale o których znaczeniu mam bardzo blade pojęcie.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jak już się trochę wprawiłem zabrałem się za elementy kartonowe i metaloplastykę.


Obrazek Obrazek Obrazek


Na zakończenie weekendu w stoczni zrobiłem skrzynie na skarby załogi która według planów stoi na rufie . Bardzo ładnie są w niej waloryzowane zawiasy szkoda tylko że jak nakleję te dołączone do wycinanki to cały efekt waloryzacji pójdzie się paść.


Obrazek Obrazek Obrazek


W następnej odsłonie dalej będzie drobnica

No to tymczasem……
Paweł O.
 
Posty: 491
Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2010, 17:07

Reklama

Re: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/

Postprzez Paweł O. » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:15

Witam.
Walka z materią i majstrem trwa. Skończyłem pierwszą kartkę z detalami trzeba iść dalej powstały wywietrzniki?

Obrazek Obrazek

Teraz dla mnie nowość, elementy całkowicie wycięte laserem. Nie ukrywam, że podchodziłem do tego jak jeż do szczotki ryżowej, wszystko jakieś takie wiotkie, mimo że to przecież taka sama kartka. Wszystkie obawy okazały się płonne sklejało się fajnie, majster tylko coś tam mruczał pod nosem.

Obrazek Obrazek

Wyszło to tak, nawet jestem zadowolony

Obrazek

Zadowolony z tego co zrobiłem poszedłem sobie zrobić herbaty, wracam a tam mój majster stoi nad kratownicą i patrzy ze znanym już grymasem twarzy jakby mówił za cały weekend tylko tyle?

Obrazek

No to tymczasem….
Paweł O.
 
Posty: 491
Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2010, 17:07


Powrót do Karton

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości