Tiger wersja pośrednia

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » piątek, 21 listopada 2014, 21:22

Witam,
Kupiłem ostatnio model Tigera I od Italeri(http://www.italeri.com/scheda.asp?idProdotto=2419&idCategoria=52&idSottocategoria=0). Przy zakupie sprzedawca poradził mi, żebym sobie wybrał konkretny model i znalazł jego zdjęcia i na tej podstawie robił cały model. Jednak problem polega na tym, że w zestawie jest instrukcja sklejania Tygrysa bez zimmeritu, ale z nową wieżą. Szukałem takiego modelu i znalazłem tylko to: https://farm8.staticflickr.com/7166/6707609391_a284cfe3fc_n.jpg. Tylko problem polega na tym, że znalazłem inne zdjęcia tego czołgu(z numerem 132) i tam był zimmerit.
Czy w takim razie istniał taki tygrys czy nie?
Z góry dziękuję za pomoc :)
P.S. Znalazłem na tym forum też, że podobno pojawiły się wersje o jakich mówię w pierwszej połowie sierpnia 1943, ale żadnych więcej szczegółów nie znalazłem.
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48

Reklama

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Bathin » piątek, 21 listopada 2014, 23:23

Ja p..., kupiłeś Tygrysa z gry "WoT", a w tej grze późne Tygrysy nie mają zimmeritu.
Ładnie potraktował Cię sprzedawca :lol:
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » sobota, 22 listopada 2014, 11:27

Cóż, gram w czołgi to stwierdziłem, że zrobię dwie pieczenie na jednym ogniu. W składaniu modeli nie jestem weteranem, ale chcę się w tym kierunku rozwijać. Mam zrobione jak na razie dwa modele, ale według instrukcji i bez zagłębiania się w historię. Teraz stwierdziłem, że warto by było zrobić model egzemplarza, który rzeczywiście istniał ;o) A ze względu na to, że zestaw jaki mam jest jaki jest to się pytam, czy Tygrys 132 w późnej wersji, ale bez zimmeritu rzeczywiście istniał.
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Slash » sobota, 22 listopada 2014, 16:15

Bathin odpisał Ci w typowy dla niego sposób ;o)
Ten zestaw Italerii powstał na długo przed grą. Ma kilka słabych punktów i ciężko będzie zrobić z niego konkretny egzemplarz Tygrysa. Może jeśli nie jesteś jeszcze weteranem modelarstwa to po prostu wykonaj model w miarę możliwości jak najstaranniej, a historyczną poprawność sobie na razie odpuść. Warto wspomnieć, że nie jeden Tygrys musiał mieć numer 132...
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » sobota, 22 listopada 2014, 17:14

A jakbym chciał próbować sam zrobić zimmerit? Czy dla świeżaka jest to wykonalne? Nie będzie się to gryźć z fabrycznym zimmeritem na kadłubie?
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Georg01 » sobota, 22 listopada 2014, 17:39

Na stronie Italeri widzę, że w modelu jest ramka z zimmeritem na kadłub i na wieżę. Nie wiem jaki jest właz dowódcy w tym modelu, ale zakładam, że późniejszego typu z pokrywą włazu uchylaną na bok, a nie otwieraną do góry. WSZYSTKIE Tygrysy od września 1943 do września 1944 miały fabrycznie nakładany zimmerit na boki kadłuba i wieżę. Wóz 132 ze zdjęcia to jak pamiętam czołg z 510 batalionu czołgów ciężkich. Tygrysy w tym pułku miały numery malowane w tylnej części boków wieży i żadna inna jednostka nie stosowała takiego miejsca na oznakowanie. Oczywiście ten pojazd miał zimmerit na wieźy i na bokach kadłuba.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Marek Barański » sobota, 22 listopada 2014, 21:08

Może pokaz co jest w twoim pudle bo z linki wynika że to poźny czołg z zimmeritem.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » niedziela, 23 listopada 2014, 13:38

To części jakie mam:
http://imgur.com/a/xnQiG
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Marek Barański » niedziela, 23 listopada 2014, 21:08

No z tego co widać możesz sobie skleić późnego tygrysa z zimmeritem i pomalować tak jak tego na zdjęciu.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » niedziela, 23 listopada 2014, 21:24

brakuje wieży z zimmeritem, dlatego pytałem czy jakbym próbował to robić to czy nie gryzło by się z "fabrycznym" zimmeritem.
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez Marek Barański » niedziela, 23 listopada 2014, 22:09

Jak brakuje ? Jest wieża i zimmerit do jej oklejenia...
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez fragles » poniedziałek, 24 listopada 2014, 00:59

klimek napisał(a):brakuje wieży z zimmeritem


Na trzecim zdjęciu masz ramkę, na której w środkowej kolumnie u dołu masz dwa paski zimmeritu do naklejenia na boki wieży, a u góry tej samej ramki zamienne jarzmo armaty z gotowym zimmeritem.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tiger wersja pośrednia

Postprzez klimek » poniedziałek, 24 listopada 2014, 14:14

O! Nie wiedziałem o takim bajerze :P
Dzięki chłopaki, chyba będę robił tygrysa 312 z 505 batalionu.
klimek
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2014, 20:48


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości