7tp malowanie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

7tp malowanie

Postprzez sq9ans » czwartek, 26 lutego 2015, 08:49

Ponieważ nie siedzę w broni pancernej a mam do pomalowania 7tp oraz dwie tankietki stąd moja prośba o podpowiedź.
Czy istniał jakiś oficjalny schemat malowania (rozkładu plam) kamuflażu w tych pojazdach, czy też zależało to od inwencji twórczej malującego. Przeszukałem internet i nic nie znalazłem sensownego, a modele wykonane przez kolegów przedstawiają rożne usytuowanie plam.
sq9ans
 
Posty: 399
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2008, 11:16

Reklama

Re: 7tp malowanie

Postprzez Marek Jaszczołt » czwartek, 26 lutego 2015, 13:47

Generalnie tak,7TP wychodziły z fabryki w Ursusie pomalowane w bardzo powtarzalny sposób - zgodnym z instrukcją "Warunki techniczne Nr 4105" z 25 czerwca 1937 roku. Przejrzyj zdjęcia w internecie, szczególnie z parad, to będziesz widział o co chodzi z poziomym układem plam i gdzie używano ciemniejsze kolory, a gdzie jaśniejsze.
Natomiast zdjęcia pokazują, że część wozów miała mniej standardowe układy plam, zapewne przemalowane zostały już w jednostkach, co dotyczy szczególnie tankietek, ale nie tylko.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości