Porady PROSZĘ !!!!!!

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez Ripper1 » środa, 22 czerwca 2016, 20:22

Witam,
Potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji. Do tej pory zajmowałem się budową modeli lotniczych ale chcę się rozwijać i zacząć budować modele czołgów a w przyszłości może i innych pojazdów wojskowych. I tu potrzebuję pomocy, od czego zacząć czy od razu Dragon albo RFM czy może coś spokojniejszego. Nie chciał bym się jednak na początku zrazić do tego typu modelarstwa bo zacznę od jakiegoś taniego "gniota" gdzie nic do siebie nie będzie pasowało i największym przyjacielem będzie szpachla a z drugiej strony chyba szkoda wywalać początkującemu kupę forsy na model w skali 1:16 z pełnym wnętrzem.
Druga sprawa w co na początku muszę się zaopatrzyć ponieważ dysponuję chemią typową dla modeli lotniczych.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i ewentualną pomoc przy budowie jak już zdecyduję co ;o)
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Reklama

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez waran » środa, 22 czerwca 2016, 20:41

Budując modele czołgów raczej się modelarsko nie rozwiniesz , chyba że powiększysz wiedzę historyczną.Nie wiem czy zbudowałeś jakiegoś szmatopłata bo to było by większe wyzwanie ew. żaglowiec, model cywilnego auta , figurki, dioramy.Oczywiście to moje subiektywne spojrzenie na modelarstwo. ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez hiwis » środa, 22 czerwca 2016, 21:06

Tamiya w 1:35 lub 1:48 i będzie Pan zadowolony ;o)
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez Krocionorzec » czwartek, 23 czerwca 2016, 08:50

waran napisał(a):Budując modele czołgów raczej się modelarsko nie rozwiniesz , chyba że powiększysz wiedzę historyczną.Nie wiem czy zbudowałeś jakiegoś szmatopłata bo to było by większe wyzwanie ew. żaglowiec, model cywilnego auta , figurki, dioramy.Oczywiście to moje subiektywne spojrzenie na modelarstwo. ;o)


Mocno subiektywne, i dość zabawnie sugerujące że czołg na którym powinno się odwzorować mnogość efektów malarskich, połączony z nadającą mu sens i kontekst podstawką czy innymi ludzikami, nie stanowi wyzwania modelarskiego i szansy na rozwój. Chylę czoła.
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 09:33

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez waran » czwartek, 23 czerwca 2016, 09:01

Wydaje ci się.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez grzegorz75 » czwartek, 23 czerwca 2016, 09:12

POPIERAM !
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez Krocionorzec » czwartek, 23 czerwca 2016, 09:22

waran napisał(a):Wydaje ci się.


Też popieram i się nie wypieram.
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 09:33

Re: Porady PROSZĘ !!!!!!

Postprzez Ripper1 » czwartek, 23 czerwca 2016, 13:04

waran napisał(a):Budując modele czołgów raczej się modelarsko nie rozwiniesz , chyba że powiększysz wiedzę historyczną.Nie wiem czy zbudowałeś jakiegoś szmatopłata bo to było by większe wyzwanie ew. żaglowiec, model cywilnego auta , figurki, dioramy.Oczywiście to moje subiektywne spojrzenie na modelarstwo. ;o)


Mówiąc o rozwoju miałem na myśli techniki malarskie które w przypadku czołgów i innego sprzętu jeżdżącego są o niebo bardziej wyzywające niż w przypadku samolotów które w porównaniu z powyższym są sterylne. Szmatopłata nie budowałem ale nie raz spoglądam w tym kierunku zwłaszcza od czasu jak działa Wingnut Wings i może kiedyś się podejmę tematu, samochody i inne - nie moja bajka
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości