Podpora działa w Nashorn/Hornisse

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Podpora działa w Nashorn/Hornisse

Postprzez Panzer » wtorek, 22 kwietnia 2008, 10:54

Właśnie męczę Nashorna (Revell 1/72) z dokupionymi blachami Parta i zauważyłem pewną rozbieżność w jednym z elementów wykonanych w modelu i na blachach. Chodzi mi o podporę marszową lufy. W modelu pokazany jest typ "jednokawałkowy", który po złożeniu opadał w całości na przedni pancerz. Był on składany za pomocą linki.

http://www.geocities.com/pentagon/2833/ ... hornn1.jpg

Drugi tym - wykonany jako w blacharni Parta - to model "nożycowy" składany na dwa niezależne elementy równolegle do przedniej krawędzi pancerza.

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN
(pierwsze zdjęcie od góry)


Przyznam, że dopiero ta różnica modelu i blach zwróciła moją uwagę na tą podporę i po przejrzeniu zdjęć rzeczywiście zauważyłem dwa jej typy. I teraz pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć, czy te różne typy podpory są zależne od okresu budowy danego pojazdu, czy może od miejsca jego budowy, czy po prostu funkcjonowały dwa jej typy jednocześnie?
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Podpora działa w Nashorn/Hornisse

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 22 kwietnia 2008, 20:36

Panzer napisał(a): I teraz pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć, czy te różne typy podpory są zależne od okresu budowy danego pojazdu, czy może od mdiejsca jego budowy, czy po prostu funkcjonowały dwa jej typy jednocześnie?

"Nożycowy" wydaję się być wcześniejszą - mniej praktyczną wersją i mniej używaną wersją- znalazłem go na m.in. zdjęciu bardzo wczesnego Hornisse (jeszcze z tłumikiem wydechu). BTW wszystkie Hornisse były wyprodukowane w jednym zakładzie.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości