Sd.Kfz.253 + dźwig

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz.253 + dźwig

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » wtorek, 17 czerwca 2008, 20:35

Witam!

Jakiś czas temu szukałem informacji na temat Sd.Kfz. 253 i natrafiłem na takie zdjęcie:


Obrazek

Źródło: Ebay

I tu moja prośba - szukałem w necie i niestety nie znalazłem - jak montowany mógł być ten dźwig i jak on mógł wyglądać w detalach. Może ktoś ma jakieś materiały, na których mógłbym się wzorować? Będę wdzięczny za pomoc.

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: Sd.Kfz.253 + dźwig

Postprzez Claoodiush » wtorek, 17 czerwca 2008, 22:00

To jakaś polowa przeróbka...
Niemcy często montowali różnego rodzaju dźwigi i podnośniki na nieużywanych pojazdach, np na czołgu Pz.Kpfw. 38(t):
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/58017

Moim zdaniem, powinieneś budować ze zdjęcia. Nie wiem czy można tu mówić o jakiś planach. Najprawdopodobniej dźwig był przymocowany do "zawiasów" z rurek, przyspawanych do kadłuba jak w przypadku np.Bergepanzer IV:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/29711
Sama konstrukcja to pospawane rury i jakiś krążek u góry, może wewnątrz pojazdu znajdował się jakiś bęben do zwijania liny czy coś...

Swoją drogą podobny dźwig widziałem kiedyś na SdKfz 251 ale zdjęcie opisywane jest zazwyczaj jako "rosyjska modyfikacja, zdobycznego pojazdu"
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Sd.Kfz.253 + dźwig

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » środa, 18 czerwca 2008, 16:12

Dzieki! Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości