Pociąg pancerny "Śmiały"

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Akahoshi » czwartek, 25 września 2008, 21:17

Poszukuję wszelakich informacji o tymże pociągu. Zdjęcia, (a w szczególności plany, obojętne w jakiej skali) bardzo mile widziane.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 25 września 2008, 23:44

chcesz robić od podstaw? kup sobie model kartonowy i na jego podstawie strugaj- tak bedzie ci najłatwiej
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Akahoshi » piątek, 26 września 2008, 12:04

Tak, właśnie chcę go wystrugać od podstaw.
Myślałem o tym, żeby go zrobić na podstawie modelu kartonowego, lecz nie mogę go namierzyć w żadnym sklepie. Gdzieś w sieci znalazłem skany tej "kartonówki", ale po wydrukowaniu nie wiadomo jaka to jest skala, a ja chciałem wykonać go w 1:35. Poza tym na planach mogłoby być więcej szczegółów.

EDIT:
Znalazłem, ale cena mnie przeraziła (210pln), więc nadal poszukuję planów powyższego pojazdu.

Czy rozstaw torów kolejowych w 1939 był taki jak obecnie?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 26 września 2008, 14:24

obawiam sie, że kartonówka to najlepsza dostępna dokumentacja do budowy modelu od podstaw. złap wymiar jakiegoś charakterystycznego elementu i przeskaluj. torowisko niczym sie nie rózniło od dzisiejszego. aha, zgaduję, ze masz świadomośc jakiej to będzie wielkości?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Chudziutki » piątek, 26 września 2008, 14:34

Tutaj jest z tym, że w modelu kartonowym jest tylko jeden wagon artyleryjski i lokomotywa więc jeśli chcesz budować cały skład to będzie troszkę więcej zachodu.
Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:04

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Kacperek315 » piątek, 26 września 2008, 14:47

Jeśli miałbyś trochę czasu to mógłbym w domu poszperać na półkach bo wiem,że parę fotek mam, ale trochę mi to zajmie. Jak znajdę to od razu wklejam.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 26 września 2008, 15:09

Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pociąg pancerny "Śmiały"

Postprzez Akahoshi » piątek, 26 września 2008, 17:22

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):obawiam sie, że kartonówka to najlepsza dostępna dokumentacja do budowy modelu od podstaw. złap wymiar jakiegoś charakterystycznego elementu i przeskaluj.torowisko niczym sie nie rózniło od dzisiejszego.

Wymiar jakiegoś charakterystycznego elementu będzie trudno złapać. Dlatego właśnie zapytałem o rozstaw szyn kolejowych. Może dzięki nim złapie odpowiednie wymiary między kołami pociągu i dalej jakoś poleci.
aha, zgaduję, ze masz świadomośc jakiej to będzie wielkości?

Szczerze mówiąc, nie zastanawiałem się nad tym. Ale Leopolda chyba nie przebije ;o)
Chudziutki napisał(a):Tutaj jest z tym, że w modelu kartonowym jest tylko jeden wagon artyleryjski i lokomotywa więc jeśli chcesz budować cały skład to będzie troszkę więcej zachodu.

Właśnie tam znalazłem ten model i jak wyżej napisałem, cena mnie przeraziła. Odnośnie tego modelu, to masz błędne informacje. W skład modelu wchodzi: wagon artyleryjski, wagon szturmowy i lokomotywa.
Kacperek315 napisał(a):Jeśli miałbyś trochę czasu to mógłbym w domu poszperać na półkach bo wiem,że parę fotek mam, ale trochę mi to zajmie. Jak znajdę to od razu wklejam.

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):zdjęc wystarczajaco dużo jest w internecie
http://www.aopt91.dsl.pipex.com/railgun ... olish.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amia% ... g_pancerny)

Samych zdjęć znalazłem całkiem sporo. Parę ciekawych jest też na forum Odkrywcy. Bardziej zależałoby mi na jakichkolwiek wymiarach.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości