BMP-1

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

BMP-1

Postprzez Kamil K. » sobota, 6 października 2007, 14:54

Mam parę pytań w związku z w/w pojazdem.
Przymierzam się do kupna zestawu Zvezdy BMP-1. Chciałbym go zrobić w jedynie słusznym, polskim malowaniu. Z tego wyczytałem BWP niczym się nie różnił od BMP.
Myślałem nad tym pojazdem:
Obrazek
Poniewaz zdjęcie jest dośc kiepskie nie mogę stwierdzić w 100% czy jest to jednobarwny kamuflaż. Przychylam się do tej wersji ponieważ pojazdy z tego zdjęcia:
Obrazek
Mają jednobarwny kamuflaż, a po nr taktycznych wnioskuję, że sa z tej samej jednostki co bewup z pierwszej fotki.
Jeśli macie jakiekolwiek inne jednobarwne, polskie malowania BWP-1 to chętnie je przygarnę :D
Drugie pytanie - jaki kolor byłby najbardziej zblizony do zieleni ze zdjęć? Interesowałyby mnie najbardziej numery farb Pactry. Czytałem gdzieś że w praktyce BMP były malowane różnymi odcieniami zieleni, więc chętnie poznałbym kilka przykąłdowych odcieni.

Może moje pytania są dość proste, ale ja jestem kompletny laik jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt i nawet nie bardzo wiem gdzie szukać, chociaż mnie nakierujcie ;-)
Z góry dzięki za pomoc.

PS Fotki są stąd: http://www.armyrecognition.com/europe/P ... porama.htm
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: BMP-1

Postprzez Michal » poniedziałek, 8 października 2007, 10:14

Na zasadniczy kolor oliwkowo - zielony niezła będzie Pactra A114, jak to wychodzi na modelu możesz zobaczyć na moim T-72M1 w 1:72, wątek warsztatowy na http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=376
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BMP-1

Postprzez a jak myślisz » środa, 21 listopada 2007, 21:45

U mnie w mieście koło jednostki stoi bewup jako pomnik, miałem okazje mu się przyjrzeć (niestety tylko z zewnątrz) i jest on właśnie jednokolorowy, jest pomalowany ciemnym zielonym lekko wpadającym w szary (z tego co pamiętam, niestety nie mam aparatu żeby go obfotografować)

od siebie dodam jeszcze tą fotkę, nie pamiętam już gdzie ją znalazłem
Obrazek

Mam też kilka zbliżeń bwp w trzykolorowym kamuflażu

ps. też się przymierzam do bewupa zvezdy, mam w szafce sklejonego trumpetera, ale trochę tam już leży i pogubił kilka części..
a jak myślisz
 

Re: BMP-1

Postprzez Michal » czwartek, 22 listopada 2007, 10:31

Z pojazdami z pomników to bywa różnie. Jeżeli pomnikiem opiekuje się wojsko to kolory są dość sensowne, jeżeli cywile to bywa różnie. Pamiętam np. PT-76 stojącego na placu w Lubrzy (lubuskie) pomalowanego na jakiś "oczojebno-groszkowo-zielony" kolor, na 100% nie podobny do oryginalnego wojskowego. Jaką "zieloną" farbę w gminie mieli taką pomalowali żeby nie zardzewiał i tyle.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BMP-1

Postprzez a jak myślisz » czwartek, 22 listopada 2007, 15:13

Michal napisał(a):Z pojazdami z pomników to bywa różnie. Jeżeli pomnikiem opiekuje się wojsko to kolory są dość sensowne, jeżeli cywile to bywa różnie. Pamiętam np. PT-76 stojącego na placu w Lubrzy (lubuskie) pomalowanego na jakiś "oczojebno-groszkowo-zielony" kolor, na 100% nie podobny do oryginalnego wojskowego. Jaką "zieloną" farbę w gminie mieli taką pomalowali żeby nie zardzewiał i tyle.


Bewup stoi jakieś 2 metry od wejścia do jednostki ;) więc raczej wojsko się nim opiekuje, poza tym posiada chyba jeszcze oznaczenia (szachownice i chyba numery)

Dawno go nie widziałem i mogłem niechcący coś pokręcić, najlepiej jakbym pojechał go pooglądać ale szczerze mówiąc mi się niechce, jak bym miał aparat to jeszcze, ale tak to..
Jak będę w okolicach to sie mu przyjrzę bliżej :)

A do Lubrzy też mam niedaleko, ale nie miałem pojęcia że tam pt-76 stoi :shock:
a jak myślisz
 

Re: BMP-1

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 15 sierpnia 2008, 20:11

A to zabłysnę teraz wiedzą ;o)
BMP - Bojewaja Maszina Piechoty
BWP - Bojowy Wóz Piechoty - to nazwa nie tylko pojazdu, ale i jego rodzaju. Pojazdy są takie same jak rosyjskich kolegów;), inna nazwa tylko.
Polskie beempy można pomalować również w ładny trójkolorowy kamuflaż... czarny, zielony oraz brąz. Jednak kody do barw nie są mi znane. A szkoda, bo swojego tak pomaluję...
Krzysztofoslaw
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości