T-55 ?? - Identyfikacja

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

T-55 ?? - Identyfikacja

Postprzez MarcinPrzybys » czwartek, 31 marca 2016, 19:59

Witam,

mała zagadka. Planuje za jakiś czas serię filmowych modeli. Jeden z ikonicznych pojazdów a zarazem ciekawy motyw na dioramę to czołg z Goldeneye z pomnikiem na wieży...

I teraz pytanie co to jest... Teoretycznie T-55, teoretycznie wielu ludzi twierdzi że to T-55M5 ale nie mogę znaleść żadnych realnych zdjęć poza filmowymi w takiej konfiguracji a te które widzę 55M różnią się spora iloscia detali. T-55H wydaje sie podobny ale tez nie do końca.

Wiem jak powstają rekwizyty do filmu i zakładam że na właściwym miejscu siedział kierowca schowany a 007 udawał że prowadzi. Reflektory mogą byc przeniesione na drugą stronę.

Ale do czego to bedzie najbliższe z dostępnych w 1:35 ?

Obrazek

Dzięki za pomoc !
MarcinPrzybys
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 15:51

Reklama

Re: T-55 ?? - Identyfikacja

Postprzez Flacha » czwartek, 31 marca 2016, 20:30

Wg mnie to "kundel " specjalnie robiony do filmu. Mix t-54/55 z wieńcami i gąskami od czegoś lżejszego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: T-55 ?? - Identyfikacja

Postprzez MarcinPrzybys » czwartek, 31 marca 2016, 20:42

Dzięki !

Tak się spodziewałem że to jakiś Frankenstein poklejony. Dobry trop.
Otwory w wieży obok lufy mają co prawda inny kształt na filmie. W tych co pokazałeś jeden jest owalny.
Ale punkt zaczepienia świetny. Słabo tylko z czymś podobnym w 1:35. Chyba dużo rzeźby będzie.

EDIT: To co wkleiłeś to jeden z rekwizytów użytych w filmie :( Już myślałem że tak bliskie trafienie z czymś realnym. Co ciekawe znaczy że było ich kilka nie spójnych ze sobą.
MarcinPrzybys
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 15:51

Re: T-55 ?? - Identyfikacja

Postprzez MarcinPrzybys » czwartek, 31 marca 2016, 21:32

Gąsienice wytropione :
British Chieftain tracks
Obrazek

Gumy i trochę elementów przypomina T-80...

Macie jeszcze jakieś pomysły?

EDIT:

Wyglada na to że najbardziej zbliżone jest T-55A na przykład Tamiya 35257.
Ewidentna modyfikacja to pseudo pancerz reakcyjny. Oraz reflektory po prawej stronie zasłaniające przeszklenie dla kierowcy na planie.
Obrazek


Jako ciekawostka naliczyłem juz conajmniej 4 różne egzemplarze.
MarcinPrzybys
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 15:51


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości