Pzkpfw III Ausf G, DAK

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » piątek, 26 maja 2017, 08:19

Cześć,

Zwracam się do Was z zapytaniem i prośbą zarazem. Czy istnieją jakieś inne zdjęcia tej "Trójeczki" ? Przeszukałem internet i literaturę i niestety nic szczególnego nie znalazłem po za cała masę zdjęć gotowego modelu. Na wielu modelach pojawia się dodatkowy pancerz z przodu chroniący kierowcę i strzelca, a na innych brak. Na tym zdjęciu jest to niestety nie widoczne. Dragon zrobił ten model ale to z starszej serii Imperial Series kit #9032 Pzkpfw III Ausf G. model starszej produkcji i słabo wypada przy nowych produktach.Na starym Dragonie ten pancerz jest, ale czy jest to poprawne ? Do mojej "Trójeczki" jako bazę wybrałem Pz III (3,7cm) (T) Ausf. G.(6765) Porównałem wiele modeli nowej produkcji i ten jest "najbliżej" i wymaga stosunkowo małych przeróbek. Jak macie jakąś dodatkową wiedzę i foto to będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :D


Obrazek
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot

Reklama

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » wtorek, 6 czerwca 2017, 20:37

Cześć,
Szukałem szukałem i natkałem się na coś takiego :) Najprawdopodobniej jest to druga strona wozu nr 114 Na wieży widać czwórkę w takim samym kroju jak z pierwszego zdjęcia :)

Obrazek
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:09

Ostatnio znalazłem jeszcze dwa ujęcia ,tym razem napewno to wóz 114 widok z tyłu.
Prace nad modelem w toku, niedługo pokarzę pierwsze efekty :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez rhinoceros » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:01

Dzięki, skrzacie, za kawał dobrej roboty.
"Szukajcie a znajdziecie" w tym przypadku się sprawdza :)
Obserwuję i czekam na efekty modelarskie tych poszukiwań....
Ciekawe to!

Pozdrawiam.
Robert
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:32

Cześć,

Wnioskując z wpisu to chyba Też masz w planie ten pojazd ?

Pozdr.

Maciek
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez rhinoceros » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:51

Maćku- mam... to ten stary Dragon. :)
Stoi już na półce, choć wymaga jeszcze dopieszczenia. Ze starego zestawu wziąłem właściwie podstawowe części- reszta to uzupełnienia- dzięki hojności nowych zestawów Dragona, lufce w osłonce firmy na "P-", której nazwy nie wspomnę i blaszkom- głównie klamerki :)
Podobnie zadziałałem z zestawem Revella (Pz III Ausf. N) z bitwy pod Kurskiem- który zacząłem, kiedy nie było jeszcze nowiutkiego Dragona.
Trochę myślałem nad "114", ale to chyba nie to...
Dlatego pilnie będę obserwował, co wyciśniesz ze swojego zestawu... i służę radą, jeśli będę miał.
Pozdrawiam!
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 19:44

Cześć,

Miałem też tego starego Dragona ,ale to model z dużymi uproszeniami, więc opchnołem go zachowując kalki.
Długo szukałem modelu, który dobrze nadawał by się do tego. Wybór padł na nowego Dragona Pz.Kpfw.III AusF. G (T) 6765
model w niebo lepszy i dokładniej zrobiony. Z tych wszystkich to w tym przypadku było stosunkowo mniej przeróbek. Musiałem przerobić cały przód wieży, czyli mocowanie jarzma. Luba z przednim pancerzem od PanzerArt, Zasobnik na narzędzia miałem.
Tak że złożył się całkiem fajny model. Błotniki z Abera a inne blaszki zrobiłem sam. Jest trochę zabawy z rozłożeniem osprzęty na błotnikach bo "Trojki "w Afryce miały to zrobione inaczej i nie zawsze powtarzalnie. Znalazłem zdjęcia gdzie to dobrze widać . Mam ujęcie Pz III na "113" z góry. Po za tym Aber popełnił błąd w blaszkach mocujących lewar. jest źle zaprojektowany i wymaga poprawki. Koła zapasowe musisz sam załatwić bo w zestawie nie ma zapasu.

Jak by co to pytaj

Pozdr.
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot

Re: Pzkpfw III Ausf G, DAK

Postprzez skrzat16 » wtorek, 9 października 2018, 07:34

Cześć, Powoli zbliża się do malowania końcowego i im więcej przyglądam się zdjęciom z epoki tym bardziej dochodzę do wniosku że nie był on malowany tylko jest po prostu mocno przykurzony pustynnym pyłem. Dragon i inni producenci kalkomani pokazują barwne plansze gdzie jest on pomalowany piaskowym kolorem a nawet ma kamuflaż dwubarwny. Na zdjęciach które widzicie w poprzednich wpisach moim zdaniem nie ma namalowanego kamuflażu tylko trochę pomazanego błota i pustynny kurz.
Wyraźnie widać to na kołach, napinającym i napędowym. Na zasobniku na wieży koło cyfry "4" i na kopule wieży, lufie i jarzmie. działa. Jakie jest Wasze zdanie. wiem że przez dłuższy czas ten pojazd byl zawsze pokazywany w pomalowanym kamuflażu pustynnym i może to mocno sugerować.

Pozdr.
Avatar użytkownika
skrzat16
 
Posty: 332
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2010, 22:33
Lokalizacja: Sopot


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości