[MiG] MiG-19PM /Trumpeter 1:48/

(7.02.2013-6.02.2014)

Re: [MiG] MiG-19PM /Trumpeter 1:48/

Postprzez portalus » piątek, 24 maja 2013, 22:28

spiton napisał(a):Kładziesz wasz z takim rozmachem jak ja. Ale najprawdopodobniej lepiej go potem ścierasz ,-))

Bo tani był i tak szybciej, a co do ścierana to zawsze na koniec po werniksie zauważam, że można to było zrobić lepiej.

Tymczasem finisz zaliczyłem:
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Re: [MiG] MiG-19PM /Trumpeter 1:48/

Postprzez przemus » piątek, 7 czerwca 2013, 15:57

[quote="young"]Wciąż mnie zastanawia ten żółty we wnękach. Może to miał być żółty podkładowy, jak we wnętrzu kadłuba? :-| O ten:

Spróbuję coś na ten temat powiedzieć,

Generalnie dural jest anodowany barwnie i otrzymuje się kolor coś w rodzaju koloru słomkowego wpadającego w różne odcienie w kierunku żółtego lub zielonkowatego, jest to uzależnione od składu kąpieli. Później jest kładziony grunt epoksydowy w kolorze żółtym - w samolotach polskich, rosyjskich i amerykańskich (te widziałem). Oczywiście dalej luki kabiny itd są malowane najczęściej w odcieniach szarości. Patrząc na zdjęcie jest to podłoga (widać szyny ANCRA) - wygląda to na grunt. Znam przypadki, że starsze samoloty w przestrzeniach zamkniętych np belka ogonowa gdzie nie było normalnego dostępu w trakcie eksploatacji były zostawiane blachy tylko anodowane.
Co do odcieni gruntu chyba od przestrzegania procedur zależy, ja już farbki modelarskie o tym samym numerze miałem z różnymi odcieniami więc w realu 1:1 tez takie rzeczy mogą być.
Pozdrawiam
przemus
 
Posty: 140
Dołączył(a): niedziela, 20 listopada 2011, 20:45

Poprzednia strona

Powrót do MiG i inne sowieckie wynalazki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości