[MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

(7.02.2013-6.02.2014)

[MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 21:58

Będzie to dokładniej MiG-29A nb. 56 tzw. Kościuszkowski. Baza jest z GWH i do tego kalkomanie w Caracal Models więcej dodatków nie planuję.

Kolorystyka za Caracalem i informacjami znalezionymi w sieci ma się następująco:
Ciemno-szary (góra) C305 (FS36118)
Jasno-szary (góra) C306 (FS36270)
Szary (dół) C308 (FS36375)

Do wyjaśnienia jest kolor wnętrza wlotów powietrza oraz kolorystyka wnętrza kabiny, wnęk podwozia z goleniami oraz pylonów podskrzydłowych.

Wloty powietrza chyba tutaj znalazłem informację, że powinny być bardzo jasno-szare domniemany C338 (FS36495), chociaż na zdjęcia sprawia on wrażenie wręcz białego.
Kabinę skłaniam się pomalować C308 lub C306 chociaż GWH sugeruje C118 a Eduard C308.
Na wnęki podwozia sugerowany jest kolor C308 zarówno u Eduarda jak i GWH jednak na zdjęciach wydaje się on być ciemniejszy, szczególnie golenie.
Mam jeszcze kilka mniejszych dylematów dotyczących malowania jednak będę je roztrząsał na bieżąco.

Po tygodniu dłubania udało mi się osiągnąć to co na poniższych zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konfiguracja będzie raczej szła w tym kierunku:
nobie1973 napisał(a):Jeśli chcesz w modelu podwiesić uzbrojenie to moim zdaniem najlepsza wizualnie będzie konfiguracja powierzchni sterowych:
- wychylone klapy przednie;
- wychylone klapy tylne;
- obydwie lotki wychylone delikatnie do góry;
- stateczniki poziome wychylone delikatnie do tyłu;
- stery kierunku niewychylone lub wychylone;
- hamulec aerodynamiczny otwarty.
Jeśli chcesz pokazać w modelu jakiejś otwarte luki wewnętrzne z jednoczesnym podwieszonym uzbrojeniem to w MiG-u 29 jest to jak najbardziej możliwie. Przewiduje taką możliwość instrukcja użytkowania samolotu.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » środa, 28 sierpnia 2013, 18:02

portalus napisał(a):[...] więc jeśli mógłbym prosić o podanie stosownych informacji dla:
- wnęk podwozia
- goleni
- pylonów
Tak samo mam problem z wnętrzem wlotów powietrza.
Co prawda mój to "56" w malowaniu "Kościuszkowskim" jednak mimo to byłbym wdzięczny za informacje.
[...]


Wnęki podwozia wraz z goleniami powinny być pomalowane farbą H308, ale nie jest to regułą.

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać coś ciemniejszego.

Niestety pylony to trudny orzech do zgryzienia, musisz znaleźć zdjęcia tego samolotu i na tej podstawie coś dobrać.

Co do Twojego warsztatu, zasiadam w pierwszym rzędzie, z popcornem, colą i kotem. Twoje warsztay zawsze prezenyują mistrzowskie wykonanie, więc i ta '29 nie będzie inna. Powodzenia :D

EDIT:

Hamulec aerodynamiczny nie może być otwarty, gdy samolot stoi na ziemi, chyba, że spadnie ciśnienie w hydraulice - wtedy dolna część może opaść o 30- 40 % wychylenia.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Maciek_66 » środa, 28 sierpnia 2013, 20:06

Coś takie bardziej ciemniejsze i niebieściejsze od reszty. Zdjęcie w miarę wiernie oddaje rzeczywistość, widziałem na żywo i tak pamiętam. Ale też skorzystam z informacji jaki to numer FS albo jeszcze lepiej farby. Teraz maluję teraz Spitfire i na oko to takie coś podobne do czegoś pośredniego pomiędzy Ocean Grey a Medium Sea Grey.

Obrazek

Obrazek

Mam już przygotowane wnęki do malowania. Dodałem parę kabelków, ale wnęki podwozia głównego są zbyt płytkie i jest to dość rażące. Nie poprawiam, może po malowaniu będzie troszkę lepiej...
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » środa, 28 sierpnia 2013, 22:18

Właśnie o to mi chodziło Maciek. Na MW jest taki jeden temat, w którym jest kilka zdjęć 56, na których też to dość dobrze widać a dodatkowo jest na nich widoczna różnica w kolorze belek (zbliżony do wnęk) oraz różny kolor dekli kół podwozia z przodu i z tyłu:
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19152

Trochę sobie dzisiaj pomalowałem, jutro dam zdjęcia bo już mi się dzisiaj nie chce.

Jeśli nikt nic nie dorzuci w temacie wlotów to ich przody siknę jakimś delikatnie złamanym białym a w głębi dam imitację tej warstwy oksydowanej/farby z jakiejś mieszanki srebrnego i zielonego cleara.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 08:01

Mam jeszcze kilka zdjęć tych wnęk. Potrzebne były do dorabiania kabelków. Jakbyś chciał, daj znać.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:27

Jeśli będę coś dorabiał to chyba tylko zasilanie reflektora oraz przewody hamulcowe na goleni.
Te żółte są jeszcze dość charakterystyczne ale się jeszcze zastanowię.

Moje wczorajsze malowanki. Podkład to surfacer 1200 oraz czarny podkład Alclada.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jaśniejszy odcień to mieszanka około 2 części jasnego i 1 części ciemnego metalizera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak to prezentuje się dzisiaj po zdęciu maskowania. Brakuje trochę charakteru ale jeszcze przyjdzie łosz oraz pudry Tamiya.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 1 września 2013, 21:51

Męczy mnie ten kolor wnęk i kokpitu. Mój problem polega na tym, że zacznę malować teraz, a kontynuować będę pewnie w przyszłym roku, nie mogę więc zrobić jakiejś mieszanki, bo jej potem nie powtórzę. Szukałem w specjalnym numerze Aeroplanu, ale tam są tylko zewnętrzne kolory kamuflażu.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » wtorek, 10 września 2013, 19:42

Zauważyłem, że ten model ma kalki, ale nie ma do nich instrukcji - po prostu nie wiadomo, gdzie nakleić jakie - w szczególności na pylony, uzbrojenie, zbiorniki zewnętrzne, rakiety.

Jak chcesz, to mogę Ci podrzucić skan instrukcji z 9-13 - tam już sobie o tym przypomnieli.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » wtorek, 10 września 2013, 21:41

Dawaj, chociaż nie pamiętam czy Caracal nie dał kompletu na płatowiec.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » środa, 11 września 2013, 14:49

portalus napisał(a):Dawaj, chociaż nie pamiętam czy Caracal nie dał kompletu na płatowiec.


Eee, chyba nic z tego nie będzie - wychodziłoby na to, że Chińczycy w 9-13 zmienili albo kalki i ich numery, albo jak zwykle źle przypisali - żadne numery się nie zgadzają. Do pylonów/rakiet trzeba albo nakładać kalki według zdjęć, albo dopasowywać z Academy/Eduarda :x
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 16 września 2013, 14:58

Ostatnio malować nie mogłem bo mam kolejny etap remontu/wykończenia piętra więc tylko sklejanie i obróbka kilku pierdołek do kabiny oraz to co poniżej.
Coś co wcześniej pomalowałem a nie pokazałem.
Obrazek
Pierwsze próby zabawy w waloryzację podwozia - przewody hydrauliczne, niestety idąc za ciosem trzeba będzie jeszcze dodać zasilanie reflektorów na pokrywach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do rakiet to GWH nie podaje info o kolorystyce, więc z pomocą Googla ustaliłem, że tą mniejszą mam pomalować całą na biało z czarnym czubkiem, większa to mniej więcej tak jak poniżej:
- czubek cielisto-żółty
- kadłub biały
- stateczniki stalowe a te przednie trapezoidalne z białą krawędzią natarcia

No i w międzyczasie wylądowały takie 2 pudła - jedno już rozgrzebałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Robert Thorz » poniedziałek, 16 września 2013, 15:36

Ładnie to wygląda. Będę kibicował przy Twoim Migu. Odbiegająć od tematu: Zastanawiałem się nad tą F-16, ale słyszałem różne opinie o Kinetic-u. Jak będziesz go robił, to daj znać. Jestem ciekaw co jest wart.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 11:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez young » poniedziałek, 16 września 2013, 17:33

portalus napisał(a):Co do rakiet to GWH nie podaje info o kolorystyce, więc z pomocą Googla ustaliłem, że tą mniejszą mam pomalować całą na biało z czarnym czubkiem, większa to mniej więcej tak jak poniżej:
- czubek cielisto-żółty
- kadłub biały
- stateczniki stalowe a te przednie trapezoidalne z białą krawędzią natarcia

Jak na moje oko (imageshack chwilowo nie działa), to
R-73 (małe) całe białe, z szarym czubkiem
R-27 (większa) prawie całe białe ze statecznikami grafitowymi (niekiedy wyglądają na czarne) z białą krawędzią natarcia, w tym kolorze elementy przed każdym przednim statecznikiem, rdzawy koniec rakiety zaraz przed dyszą (duży fragment) oraz cielista głowica.
Wstrzymaj się może z tym, zamieszczę zdjęcia naszych rakiet.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 16 września 2013, 20:19

Na razie jednak robię co innego, ale niedługo zabiorę się za MiGa. Dalej nie wiem, jakim kolorem pomalować wnęki podwozia...
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 16 września 2013, 21:25

Zapodkładowałem sobie rakiety i wloty na biało.
Pewnie w tym tygodniu liznę kabinę i wnęki tym C307 i zobaczymy co wyjdzie.

Maciek a wybrałeś już konkretny egzemplarz bo z tymi kolorami tych wnęk to na zdjęciach widać, że różnie bywało?
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Następna strona

Powrót do MiG i inne sowieckie wynalazki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości