[MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

(7.02.2013-6.02.2014)

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » sobota, 9 listopada 2013, 12:47

Otrzymałem PW na temat konwencji w jakiej robię malunek na MiGu, pozwolę sobie dać odpowiedź tutaj, jeśli się to rozwinie w większą dyskusję to nic to.

Jest to moje pierwsze malowanie od dawna samolotu w kolorze innym niż srebrny no i postanowiłem wzorować się na tym co mi się podoba i co ostatnio widzę w sieci. Można powiedzieć, że uległem modzie, trendowi, manierze. Kwitów na "mój" wygląd modelu nie mam.

Więc do rzeczy, w porównaniu ze zdjęciami oryginału zgodzę się, że model wygląda jakby był za bardzo pre i "spostschadingowany", oryginał wygląda jak nówka sztuka nieśmigana a mój już trochę ma wylatane. Kolory na oryginale są zdecydowanie bardziej intensywne i to znów wynika z przyjętej maniery malowania, u mnie jest efekt wypłowienia przez rozjaśnienie wybranych paneli. Dodatkowo odczucia potęguje też to, że oryginał jest zdecydowanie bardziej błyszczący niż to co pokazałem do tej pory. Pomijam efekt obróbki foto.
Nie twierdzę, że moja droga jest jedynie słuszna jednak w sieci modeli w tej kolorystyce jest mało a te, które znalazłem to są zrobione z użyciem mniej lub bardziej intensywnych zabiegów postarzających i takie mi się podobały.
Może gdzieś jest model subtelniej postarzony lub wcale - chętnie zobaczę i porównam ze swoim a takiego bez tych dodatkowych zabiegów chętnie bym sam zobaczył i wtedy porównał z oryginałem.
Bezpośrednio wzorowałem się na technikach Arkadego72 i Kamila Feliksa Sztarbały (KFS) aby model "uplastycznić" co wyjdzie na koniec to nie wiem bo trochę roboty jeszcze jest a poćwiczyć muszę z zaciekami.

Kolejny MiG-23 już się po mieszkaniu tu i tam wala i wkrótce pewnie trafi na warsztat, a że jest on jednolicie szary wydaje mi się być trudniejszym zadaniem do wymalowania to też ćwiczę na tym 29.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez wuen » sobota, 9 listopada 2013, 13:35

Wyprzedziłeś moje pytanie dotyczące "maniery" związanej z zaakcentowaniem "podziału blach" oraz "wypłowieniami".
Ostatnio kilka razy byłem w Mińsku na lotnisku i mogłem przekonać się naocznie jak wygląda "56" - zrobiłem też trochę fotek, którymi podzieliłem się z Tobą.
Faktycznie oryginał nie ma aż takich "wypłowień" i zbytnio nie widać linii "podziału blach".
Odnośnie kolorystyki to na razie nie będę się wypowiadać - przede mną wizyta na lotnisku z kawałkami tektury pomalowanymi zalecanymi farbkami - chcę je przyłożyć do odpowiednich obszarów i sfotografować - wtedy będę wiedzieć czy faktycznie są ok.
A na razie bacznie śledzę Twój warsztat i podziwiam kunszt.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » sobota, 9 listopada 2013, 13:48

wuen napisał(a):Wyprzedziłeś moje pytanie dotyczące "maniery" związanej z zaakcentowaniem "podziału blach" oraz "wypłowieniami".
Ostatnio kilka razy byłem w Mińsku na lotnisku i mogłem przekonać się naocznie jak wygląda "56" - zrobiłem też trochę fotek, którymi podzieliłem się z Tobą.
Faktycznie oryginał nie ma aż takich "wypłowień" i zbytnio nie widać linii "podziału blach".
Odnośnie kolorystyki to na razie nie będę się wypowiadać - przede mną wizyta na lotnisku z kawałkami tektury pomalowanymi zalecanymi farbkami - chcę je przyłożyć do odpowiednich obszarów i sfotografować - wtedy będę wiedzieć czy faktycznie są ok.
A na razie bacznie śledzę Twój warsztat i podziwiam kunszt.


A czy podzielisz się fotkami? :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez wuen » sobota, 9 listopada 2013, 15:49

BOMI21 napisał(a):A czy podzielisz się fotkami? :D

Oczywiście !!
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » sobota, 9 listopada 2013, 15:52

wuen napisał(a):
BOMI21 napisał(a):A czy podzielisz się fotkami? :D

Oczywiście !!


:mrgreen:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Seweryn » sobota, 9 listopada 2013, 17:54

wuen napisał(a):Wyprzedziłeś moje pytanie dotyczące "maniery" związanej z zaakcentowaniem "podziału blach" oraz "wypłowieniami".
Ostatnio kilka razy byłem w Mińsku na lotnisku i mogłem przekonać się naocznie jak wygląda "56" - zrobiłem też trochę fotek, którymi podzieliłem się z Tobą.
Faktycznie oryginał nie ma aż takich "wypłowień" i zbytnio nie widać linii "podziału blach".
Odnośnie kolorystyki to na razie nie będę się wypowiadać - przede mną wizyta na lotnisku z kawałkami tektury pomalowanymi zalecanymi farbkami - chcę je przyłożyć do odpowiednich obszarów i sfotografować - wtedy będę wiedzieć czy faktycznie są ok.
A na razie bacznie śledzę Twój warsztat i podziwiam kunszt.

Taki idealny model powinien mieć zaszpachlowane linie podziału bo nawet 0,1 to za grubo :)
Kierunek który obrał Portalus dla mnie jest słuszny, sam dłubię pomału naszego F-16D i obrałem podobny kurs.
Wracając do tematu Miga 29 - 111 z szarym godłem nie znalazł się na celowniku Twojego obiektywu?
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » sobota, 9 listopada 2013, 18:26

Seweryn napisał(a):sam dłubię pomału naszego F-16D i obrałem podobny kurs.

Poka, poka, po 23 mam F-16 właśnie w kalendarzu.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Seweryn » sobota, 9 listopada 2013, 20:25

portalus napisał(a):
Seweryn napisał(a):sam dłubię pomału naszego F-16D i obrałem podobny kurs.

Poka, poka, po 23 mam F-16 właśnie w kalendarzu.

Nie ma za wiele do pokazania. Nie mam czasu tyle ile bym chciał, z tego powodu kupiłem sklejonego Kinetica, ale nie byłem zadowolony, wytargałem z niego żywicę i robię dwumiejscowego na bazie Tamiya (w sumie dwa na bazie Tamiya bo równolegle dłubię Sufę), pewnie zanim go skończę to Tamiya wypuści tandema.
[url=http://s3.photobucket.com/user/Seweryn/media/forum_zpsaf06ec7a.jpg.html]Obrazek[/url

Model Tamiya jednomiejscowy, garb i CFT z Hasegawy, statecznik pionowy będzie z taamki, CFT z Kinetica leży lepiej to jeszcze jest do przeanalizowania.
Garb z Hasegawie jest za wąski i za niski, z kolei Kinetic ma za bardzo do tyłu przesuniętą kopułkę radaru, widać to szczególnie w Sufie. Ja w swoim połączyłem oba jak widać na foto.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez wuen » sobota, 9 listopada 2013, 20:52

Seweryn napisał(a):Wracając do tematu Miga 29 - 111 z szarym godłem nie znalazł się na celowniku Twojego obiektywu?

Gdy uda mi się "załatwić" wizytę w 23 bazie w dniu gdy "56" będzie przygotowywany do lotu i "111" będzie również stać na płycie to "obcykam" szczegóły.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 11 listopada 2013, 13:55

Seweryn napisał(a):Nie ma za wiele do pokazania.

Rzeczywiście nie za wiele. Wrzucaj zdjęcia jak będą postępy.

Po łoszu, delikatnej korekty wymagają stateczniki pionowe i uzbrojenie.
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję zacząć dzisiaj zabawę z kalkami.
"Ojejku, i co teraz" rzekła żona jak jej pokazałem jak wygląda aparat po jej jednodniowej sesji. Na szczęście mechanizm wydaje się być OK a poszło tylko szkło z filtra UV. Po co używać zaślepki co to się plącze na uwięzi i zwracać jakąś większą uwagą skoro "to miał być taki dobry aparat".
Obrazek
Z autem jest podobnie, a to "płot był za blisko", a to "skąd miałam wiedzieć że jest na R".
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Solo » poniedziałek, 11 listopada 2013, 14:15

O, masz aparat nieco podobny do mojego, jakiego obiektywu używasz robiąc takie piękne zdjęcia modeli?
No i naturalnie współczuję straty.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:07

Z każdym postem coraz lepszy! :D

Czym robiony był wash?
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:12

Ale przepiękny. Uwielbiam taki wash, nie za mocny, żeby tylko lekko podkreślić linie podziału. Wspaniały!
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:29

Rób, rób bardzo ładnie Ci idzie. Mój czeka na półce może kiedyś.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: [MiG] MiG-29 9-12 /GWH 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:51

Łosza robiłem farbami dla plastyków bodajże firmy LUCAS. Od spodu mieszanka brąz-niebieski-biały, góra dodatkowo czarny. Dwa razy go ścierałem bo wyszedł za intensywny. Ścierając na chusteczkach był taki czarnobrunatny osad.

Zapomniałem Solo spisać te moje obiektywy, tak z pamięci to mam:
1. Kitowy Konica-Minolta 18-70 http://www.optyczne.pl/235-Konica_Minolta_AF_DT_18-70_mm_f_3.5-5.6_%28D%29-specyfikacja_obiektywu.html
2. Tamron 18-270 http://tamron.pl/?/content/czytaj/tamron_18-270pzd
3. Sigma 70 Macro http://www.sigma-sklep.pl/sigma-70-f2-8-ex-dg-macro,376,p.html
Zdjęcia teraz to głównie 2 i 3.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MiG i inne sowieckie wynalazki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości