Jak malować? Diorama na budżecie?

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi! (wątki starsze niż 45 dni są usuwane)

Jak malować? Diorama na budżecie?

Postprzez LoveKB » środa, 10 maja 2017, 07:23

Witam. W związku z zajęciami na uniwersytecie kazano nam zrobić niewielkie, praktycznie dowolne rzeźby w grupach. Skończyłem z 1/3 koła 30x30x80. Stwierdziłem, że zrobię dioramę klifu. Za swój główny materiał obieram piankę ekspansywną. Nie jestem jednak pewny jak ją pomalować. Na youtubie widziałem jakąś pastę którą nazywali filler ale nie wiem jak ją po polsku znaleźć. Chodzi o to aby zabezpieczyć piankę po wycięciu, żeby nie wchłaniała farby, a zamiast tego dała się pomalować.

Ponadto zastanawia mnie jak zrobić trawy i tym podobne elementy, żeby to zaraz nie zgniło czy coś. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że studencka kieszeń nie jest zbyt pojemna. Zastanawiam się ile by mi to pożyło gdybym po prostu przykleił mech na model.

Przy okazji również zapytam jakich klei używacie? Słyszałem że vikol jest popularny.
LoveKB

Reklama

Re: Jak malować? Diorama na budżecie?

Postprzez bziumik » niedziela, 21 maja 2017, 17:22

Ja robiłem tak:
1. konstrukcja terenu (klifu itd.) z pianki montażowej z marketu budowlanego, na podstawce psikasz piankę i po stwardnieniu nożem formujesz teren.
2. rozmieszanie gipsu budowlanego (szybkotwrdniejącego lub wolnotw. wg uznania) smaruję "budowlę", aby uszczelnić piankę
3. przyklejam na tą niezastygłą mazię gipsową, najtańszy papier toaletowy(bez wzorków i kolorków) .
4. jak wyschnie, malować wg uznania czym chcesz(akryle, oleje, akwarele itp).
5. trawa , drzewa w sklepach modelarskich, dla plastyków, lub spreparowane roślinki z ogrodu ( pomoc : wujek google).
6. malowanie skał i sadzenie trawy po polsku i angielsku youtube, google, powodzenia.
7. kleje typu Vikol ok. Po zaschnięciu powinny być przeźroczyste.

To tylko propozycja , jedna z wielu rozwiązania problemu.
bziumik

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?