Elementy fototrawione - próba podsumowania

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Elementy fototrawione - próba podsumowania

Postprzez OlegPolienin » piątek, 4 stycznia 2019, 17:16

Analogicznie do innego wątku, próbuję podsumować wiedzę nabytą w internetowym researchu nt. zabawy z elementami fototrawionymi:

  • Elementy mogę kleić CA, PVA lub od biedy gęstym lakierem przezroczystym, jak szkła kabin
  • Elementy mogę bez większego problemu malować; przy małych elementach i/lub użyciu emalii nie powinienem się martwić przyleganiem farby, przy większych powierzchniach powinienem poszukać jakiegoś sensownego podkładu na metal lub (znalazłem i takie pomysły) potrzymać elementy przez jakiś czas w occie
  • Dla łatwiejszego modelowania krzywizn i eliminacji sprężynowania mogę spróbować element solidnie podgrzać nad kuchenką, następnie schłodzić i po schłodzeniu łatwiej kształtować
  • Elementy odcinać na taśmie klejącej aby ich nie zgubić, przy manipulacjach uważać na duże ryzyko wygięcia, szlifować styki prostopadle etc.

Prośba o weryfikację wyłowionej wiedzy i ew. krytykę lub dodatkowe tipy :)
OlegPolienin
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 4 stycznia 2019, 16:26

Reklama

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości