Regulamin Konkursu

Re: karambolis8 - Il-28 Beagle

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 11:36

No to teraz ciekawe, bo Malinowski napisał, że jak będą polskie malowania w galerii, to będzie dyskwalifikacja.
Sam już nie wiem jak to ma być.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: karambolis8 - Il-28 Beagle

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 11:45

Model został skończony w niedzielę. W poniedziałek dałem czeskie zdjęcia, żeby dać jakiekolwiek z tego powodu, że nie miałem jak zrobić polskich. Moderator zgodził się dosyć dawno na wstawienie obu wersji, aby galeria była ciekawsza. Zdjęcia czeskie nie są właściwą galerią i nie mają być oceniane.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: karambolis8 - Il-28 Beagle

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 11:47

malinowski napisał(a):Jesli będą polskie malowania to niestety będzie dyskwalifikacji bo nie pokazał nic z polskim kamulfażem w warsztacie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez malinowski » wtorek, 1 października 2013, 12:09

Ale przyznasz Solo że wytłumaczenie jest "mocne"
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 12:11

No jest. :)
Na miejscu BOMIego nie ruszałbym tego modelu, bo w przypadku zmiany malowania będzie dyskwalifikacja. Tak?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 12:13

Solo napisał(a):
malinowski napisał(a):Jesli będą polskie malowania to niestety będzie dyskwalifikacji bo nie pokazał nic z polskim kamulfażem w warsztacie.


Czyli by wynikało, że cały problem wziął się z tego, że w niedzielę do 23:59 nie pokazałem zdjęcia przemalowanego MiGa.
Uznałem, że nie byłoby wtedy problemu, bo o 24:00 raczej mało kto będzie chciał śledzić mój wątek.

Ale dowodu nie mam, więc decyzja należy do Was. Ja tylko mogę zapewnić że model skończyłem w terminie i że do tej 23:59 nosił już znaki PSP.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 12:15

... i że oprócz dwóch kalek nic w nim nie zmieniałem.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 12:17

W takim razie dlaczego do tego momentu w galerii nie ma zdjęć z polską wersją?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez karambolis8 » wtorek, 1 października 2013, 12:20

A kiedy zrobiłeś zdjęcia czeskie, które wrzuciłeś w poniedziałek?

Malinowski mówił, że bez problemu mogą być dwie galerie, ale chyba oczywiste było, że miały być w terminie...

BOMI 29.IX napisał(a):Wróciłem do domu, prace trwają. W tej chwili już farba schnie, ale nie pokażę, żeby nie psuć efektu w galerii. Na tym zdjęciu jeszcze bez farby i podczas drobnych poprawek.
[zdjęcie czeskie]


BOMI 30.IX napisał(a):Na zaostrzenie apetytu na jutro:
[zdjęcie polskie]


Do tego w poniedziałek była w galerii podmiana zdjęć na czeskie, nie polskie. Jeszcze w międzyczasie jakieś spięcia w aparacie, choć zdjęcia się pojawiają. Model trzeba było przemalować w kilku miejscach i nałożyć sporo nowych oznaczeń, a nie tylko podmienić dwie kalki. Proszę BOMiego o jakieś sensowne wytłumaczenie.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 października 2013, 12:27 przez karambolis8, łącznie edytowano 1 raz
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 12:24

karambolis8 napisał(a):A kiedy zrobiłeś zdjęcia czeskie, które wrzuciłeś w poniedziałek?

Malinowski mówił, że bez problemu mogą być dwie galerie, ale chyba oczywiste było, że miały być w terminie...


Wszystko opisałem wcześniej.

W poniedziałek dałem zdjęcia zrobione w piątek. Dałem je dlatego, że nie mogłem zrobić zdjęć MiGa po polsku, bo aparat nie działał. Model został przemalowany w terminie.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez greatgonzo » wtorek, 1 października 2013, 12:30

malinowski napisał(a):Ale przyznasz Solo że wytłumaczenie jest "mocne"


Ja chętnie przyznam, jak zobaczę w ogóle jakieś wytłumaczenie. Oczywiście, każdy może organizować konkurs na swoich zasadach i nic innym do tego. Ten tutaj jest jednak wg mnie osadzony poza realiami. Konkurs internetowy z definicji jest konkursem fotograficznym. Obróbka zdjęć i ich wybór wpływa nie tylko na jakość prezentacji, ale i na wygląd samego modelu. I znów innym tematem jest określenie, gdzie przebiega granica między poprawą warunków oglądania, a zmienianiem rzeczywistości. Innym, bo regulamin konkursu się tym nie zajmuje wcale. Tym niemniej zakończeniem zmagań w takim konkursie jest galeria zdjęć. Budowa tej galerii jest takim samym zadaniem dla uczestnika jak przyklejenie podwozia. Rozmycie terminu powstania galerii jest rozmyciem terminu zakończenia konkursu. A etapowe wymagania czasowe poprzedzające galerię są dość abstrakcyjne. Można oczywiście żądać, by uczestnicy np do 15 sierpnia postawili model na kołach, ale będzie to zgodne tylko z tezą zawartą w drugim zdaniu tego wpisu - nie z logiką zdarzeń.
Termin zakończenia konkursu określa czas, do którego można wstawiać galerie zdjęć!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez malinowski » wtorek, 1 października 2013, 13:03

Przyznam Ci gonzo że masz dużo racji. Chyba to najbardziej ja tutaj zamieszałem.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 13:05

No to przesuńcie termin o tydzień.
Kto ma dokończyć model ten dokończy, kto ma zrobić zdjęcia to zrobi.
Wyznaczcie nieprzekraczalny termin NA WSZYSTKO i wszyscy będą happy.
W końcu to zabawa i ma dawać radość, a nie niepotrzebny stres.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Alex976 » wtorek, 1 października 2013, 13:11

Jeżeli mogę coś wtrącić.

greatgonzo napisał(a):Termin zakończenia konkursu określa czas, do którego można wstawiać galerie zdjęć!

To moim zdaniem jest najbardziej sprawiedliwa decyzja. Po co robić jakieś dziwne zamieszania z przesuwaniem terminu galerii, bo jeden nie ma aparatu, drugi wyjeżdża, a trzeci jest chory i nie może zrobić fotek. Równie dobrze można przesunąć termin warsztatów, bo innemu się gaz w butli skończył (mnie).
Teraz weźmy pod uwagę to: na początku było napisane, że termin konkursu kończy się 29.IX.2013 o godzinie 23.59. Czyli do tego czasu powinny znaleźć się galerie skończonych modeli na forum. Ale z związku z prośbami, które były stawiane o możliwość przeniesienia galerii na dzień czy dwa do przodu z powodów opisanych wyżej, to jednocześnie temat kontynuowania wątków warsztatowych też powinien ulec zmianie.
Więc w takim razie o co tu chodzi? Galerie można zamieszczać do piątku/soboty, czyli termin ukończenia modeli uległ zmianie. Ale warsztatu nie można już prowadzić.
Pogubiłem się już totalnie. Sprawiedliwe byłoby gdyby i galerie i warsztaty można by było kontynuować do tego samego czasu.

I jeszcze jedno. W regulaminie napisano, że każdy sponsor jest automatycznie w jury konkursu. Tak więc dlaczego skoro niektórym sponsorom nie przeszkadza, że skończyłbym mój model dzień po terminie, bo akurat wcześniej go skończyć nie mogłem, tak jak inni mogą wstawić galerie zrobionych modeli po terminie?

Proszę o wytłumaczenia, bo ja już naprawdę pogubiłem się w tym całym zamieszaniu.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Tomasz Ś. » wtorek, 1 października 2013, 13:12

Solo napisał(a):No to przesuńcie termin o tydzień.
Kto ma dokończyć model ten dokończy, kto ma zrobić zdjęcia to zrobi.
Wyznaczcie nieprzekraczalny termin NA WSZYSTKO i wszyscy będą happy.
W końcu to zabawa i ma dawać radość, a nie niepotrzebny stres.


Mi też żal Bomiego i Alexa.
Może liberum veto?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 19:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Edycja 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość